Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt vérzik el...

Mennyi idő alatt vérzik el egy ember?

Figyelt kérdés

Hallottam egy ismerősömtől, hogy más-más artériák sérülése esetén akár 8 másodperc alatt is el lehet vérezni. elvileg: Férfi nemiszerven lévő artéria vérzése: 8mp

Felkar: 20 mp

kerestem google-ben, de nem találtam semmit, ha valaki tud küldeni egy linket, vagy valamit tud róla az írjon.


2011. nov. 24. 23:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Linket sajnos nem tudok adni. Ez viszont elég sok mindentől függ, Pl.: vérnyomás, pulzusszám. Egyébként lehetséges az általad leírt dolog. Nyaki artéria sérülésénél elég hamar el lehet vérezni, egyrészt, mert sok vért szállít, másrészt mert közel van a szívhez (minél távolabb van a szívtől egy ér annál kevésbé spriccel ki).a hónaljad (bal oldal) alatt is elég hatékony vérszállító ér található, szerintem ott is megvan a 8 mp-s elvérzés. Az is számít, hogy állsz vagy fekszel közben.
2011. nov. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Már elnézést, de ha levágják a p*csödet, artériástul, még jó sok idő, amíg elvérzel. Ez a 8 másodperc baromság. Ha az aorta reped fel (ez a fő verőér, ami a szívedből kijön), akkor is van még legalább 20-30 másodperced, mielőtt kivérzel. Endoszkópos gyakorlaton meséltek egy sztorit, amikor műtétnél véletlenül átszúrták az aortát. Bordától szeméremcsontig, keresztbe felvágták a fickót és összevarrták.


Ami a nemi szervek közelében van és nagyon vérzik, az a combverőér, ami a combod belső oldalában fut, és az ágyékodhoz közeli részen nem sok minden védi. (Itt is lehet pulzust tapintani). Ha valami ott szúrja át a lábadat, az rohadt ciki, mert eléggé vérzik és nagyon nehéz elszorítani. Negyed óra alatt elpatkolsz.


Persze minden ilyen másodperces dolog jelentősen függ a sérülés mértékétől. Egy tűbe nem halsz bele, ha meg ágyúval lőnek el, akkor meg szinte mindegy, hogy hol...

2011. nov. 25. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
8 másodperc bárhol irreális, hacsak szét nem robban az aortád úgy ahogy van. De egyébként korházon kívüli aorta repedésnél a túlélési esély 10%. Értelemszerűen 8 másodperc alatt a műtőbe nem tudnának betolni, nemhogy a kórházba vinni.
2011. nov. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Számolj utána: a pertérfogat kb olyan 5 liter. Ennyit pumpál ki a szív percenként. Az embernek szintén kb 5 liter vére van. Tehát 1 másodperc alatt, durván 1 decit veszthetnél, ha az aortát gyakorlatilag teljesen átvágják (más esetet én nem is tudok, mikor ilyen lehet). 8 deci vérvesztés nem elég a halálhoz, bár tény, hogy nem volnál éppen jó kedvedben.
2011. nov. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
mindeninek nagyon köszönöm... sejtettem, hogy valami botlaozik abban, amit az ismeősöm mond... :D
2011. nov. 25. 13:29
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Rohadt nagy tévedésbe van az, aki azt mondja nem lehet 8mp alatt elvérezni. Simán el lehet. Ismerősöm csontig belevágott a combjába motorfűrésszel. kb 3mp alatt elvesztette az eszméletét, pedig azt mondta, hogy egyáltalán nem érzett fájdalmat. Munkatársainak köszönheti az életét, meg a balesetvédelmi oktatásnak. A legközelebb lévő ember odaugrott, kihúzta a nadrágszíjját, aztán teljes erőből ráhúzta a vágás felett a lábára, majd felemelték a lábát. A kiérkező mentősök azt mondták, hogy nagy szerencséje volt, hogy késlekedés nélkül beavatkoztak a munkatársai. Az igaz, hogy teljesen kivérezni nem lehet, de, ha gondolkoznátok egy kicsit, akkor rájönnétek, hogy stresszhelyzetben a szív akár percenként 200 szor is összehúzódhat, na akkor be is bukik az általatok leírt számítások. Valaki írta, hogy műtétnél átvágták az artériát, vagy valami ilyesmit. Ott le volt szedálva a személy, ilyenkor kb percenként 50 szer húzódik és ernyed a szívizom. Ez a negyede az általam leírt stresszhelyzetes példának. úgyhogy lehetséges.
2011. dec. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Ha teljesen átvágod az aortát, sem fog 8 másodperc alatt elvérezni. (Mondjuk akkor már összerakni sem lehet)


Az ismerősöd nem a vérhiány miatt ájult el, hanem a sérülés okozta stressztől. Ne túlozzunk már ennyit...

2011. dec. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 SpeedyDeejay válasza:

Maradjunk annyiban, ha teljesen átvágod az aortát, abban a pillanatban össze is ugrik, és fél deci vért sem veszitesz!

De ha az aorta sérül részlegesen, akkor messzire már ne akarj menni... fent emlitett nyaki sérülés esetén, ha más nem roncsolódik, akkor 3-4 perc...

2012. jún. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer fölhívtam a mentőket, amikor egy hölgy figyelmeztetett, hogy a Blahán tőlem nem messze valaki az alkarján eret vágott magán és a földre folyatja ki magából a vérét. Igaz volt, ott állt előtte tócsában.


Utólag jöttem rá, és nem hagy nyugodni ez a gondolat, hogy akkor a mentősök nem hittek nekem, mert negyed óra-húsz perc is eltelt, már kijött 3 mentő.


Megvárták, amíg más is telefonál. Aki észrevette, az időben telefonált, a többi emberre vártak a a mentősök, akik még nem vették észre.


Nem tudom, hogy túlélte-e. De hogy én hogy lehettem ilyen hülye, hogy nem szóltam másoknak is, hogy telefonáljanak?! Meg az a hölgy is meg volt nyugodva, aki szólt nekem, hogy mi megtettünk mindent...


:(

2016. máj. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Elírtam, nem "már jött 3 mentő", hanem "mire jött 3 mentő", ezt akartam írni.


Az is érdekes, hogy miért három mentő jött. Valami okuk volt az embereknek, hogy ne egyik vagy másik számot hívják föl, vajon mi - rossz tapasztalatok? Előérzetek? Telepátia, hogy ezek úgyse jönnek?

Mindenesetre azok az emberek nálam okosabbak voltak, az fix, utólag már belátom.

2016. máj. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!