Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mikor fog már végleg eltűnni...

Mikor fog már végleg eltűnni a tizenkilencedik századi téves idea, miszerint az ember értékét a képességei és a képzettsége adja?

Figyelt kérdés
Ez amúgy is csak egy félre értelmezés volt. Mert az eredeti mára elévült gondolta is az volt, hogy a későbbi lehetséges értéke leginkább a képességein és a képzettségén múlik.

2011. nov. 26. 10:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
10%
Ez tág fogalom, hogy az ember értéke.Bizonyos helyzetekben igen ettől függ ki mennyire értékes,hogy mennyire képzett,okos stb.
2011. nov. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
58%
Nem fog eltűnni, mert nem téves.
2011. nov. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 bánomisén ***** válasza:
Tényleg elévült, én a jelenlegi kettő mellé még a jó helyesírást és jó fogalmazást is bevenném.
2011. nov. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

A képességei és a képzettségebe nem tartozik bele a jó helyesírási és jó fogalmazási képesség?

Amúgy pedig tévedés, mert a szív és a tettek sokkal inkább megadják valaki értékét mint az ilyen világi dolgok.

Ha valaki még hisz ebben, az csak a szörnyen komoly elmaradottságunknak tudható be. Hál Istennek ez amúgy kompenzált. De még így is fájdalmas látni még a jeleit is.

2011. nov. 26. 11:33
 5/26 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs a képzéshez köze annak, hogy egy ember mennyire értékes.

Ha valakiben nincs meg a mások iránti tisztelet, érdeklődés vagy elfogadás képessége, tanulhat akármennyit, ezeket az emberi értékeket nem fogja tudni megtanulni. Mert ezek belülről jönnek.

2011. nov. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 bánomisén ***** válasza:
De, kérdező, benne van, csak én kiemelném.
2011. nov. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Szerintem egy ember "értéke" egy más lehet különböző helyzetekben ill. különböző célok esetén. Ha a családfenntartás a cél, akkor a képzettség, (munka-)képesség elég fontos. Vészhelyzetben is az az értékes ember, aki képes a lehetőségeket úgy kihasználni, hogy az mindenkit megmentsen. (Amellett persze, hogy nem majrézik.) De abban iagazad van, hogy ha nincs indíttatása erre, akkor a képességei nem túl értékesek. Szóval nem ilyen egyértelmű a válasz, az adott helyzettől, céltól függ.
2011. nov. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

"helyzetekben ill. különböző cél" ez érdekes.

Jó hogy ne csak ironizáljak az "indíttatás" már egy érdekesebb felvetés. Szívből vagy észből az sem mindegy.

2011. nov. 26. 14:01
 9/26 anonim ***** válasza:

" "helyzetekben ill. különböző cél" ez érdekes. "

Tegyük fel, hogy van egy tanya, ahol két ember gazdálkodik. Az egyiknek nagy szíve van, a másik ért a kútfúráshoz. Nincs eső, éhenhalás fenyeget. Melyik ember értékesebb?


Másik példa: egy gyerek hátából kiáll egy kés. Magánál van, de nagyon meg van ijedve. Egy ember megpróbálja nyugtatgatni, csitítani, bíztatni, egy másik pedig orvos és ellátja, mert tudja, hogy különben fél percen belül halott a kölök. Melyik ember értékesebb?


Így már érted?

2011. nov. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Ha valakinek nincs szíve de ért kútfúráshoz, mit sem ér. Tehát a nagy szívű.


Az orvos csak akkor ér valamit ha van szíve, mert különben felesleges gyógyszerekkel ő vagy más szívtelen kollégája a gyógyszer lobbi befolyása miatt élete végéig mérgezi azt a gyereket, és csak szenvedés lesz az osztály része.


Tehát szív nélkül még az életmentő képesség sem ér semmit.


Amúgy is, pont orvosoknál tapasztaltam meg a legmélyebben mennyire a szív számít.


Volt egy beteg társam, az élete múlhatott rajta, de a főorvossal ellentmondva az egyik alorvos megmentette a lábait. Nos a srác felépült, a szívtelen főorvos meg csinált volna egy rokkantat a nagy tudásával. És igen szerintem akkor is jobban járt volna ha egy orvos sincs. Nem úgy ismeretem a srácot, mint aki boldog lett volna lábak nélkül.


Ebből is látszik, a tudás mit sem ér szív nélkül.

2011. nov. 26. 14:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!