Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Már nagyon sokat rontottam,...

Már nagyon sokat rontottam, pedig igyekszem, Mit csináljak másképp? Van erre valami szabály esetleg?

Figyelt kérdés
Az elmúlt egy hónapban nagyon sokat voltam beteg, általában úgy hogy egy hetet hiányoztam, a következő héten mentem, aztán megint hiányoztam. Minden tanár ad haladékot, hogy be tudjam pótolni az anyagot,kivéve egy. Egy hét hiányzás után az első napomon egyből irat velem, vagy feleltet abból az anyagból ami nekem még meg sincs. Én nagyon igyekszem, de úgy nem tudom megtanulni ha még egy kis időt sem ad, hogy bepótoljam. Ha valaki erre tud valami okosságot azt nagyon megköszönném!!!!!!!
2011. nov. 28. 17:40
 1/3 A kérdező kommentje:
Amúgy középiskolás vagyok.
2011. nov. 28. 17:44
 2/3 Sajtoskifli ***** válasza:
Esetleg nézd meg a házirendet, hátha abban van valami erre vonatkozó szabály.(Diákok jogai alatt keresd)
2011. nov. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy van erre szabály... ha tudod, kérd el valakitől az órai anyagot, amíg beteg vagy, mert lehet, a tanár úgy látja, a betegség nálad "csak kifogás", és igazából nem vagy hajlandó tanulni. Így amikor meggyógyultál, már tudni fogod, mit vettek, és ez csökkentheti a problémákat.

Viszont ha a tanár továbbra is ilyen, szólj az osztályfőnöködnek, mert ebben az időben simán csak a stressz is okozhatja, hogy visszaesel a betegségbe, de ha tudod, hogy nem kell izgulnod azon, hogy amint mész iskolába, feleltetnek valami olyanból, amiről fogalmad sincs, jobban tudsz majd teljesíteni és talpon maradsz. Csak mondd el, hogy nehezedre esik pótolni az anyagot, és úgy érzed, ezért az XY tanár úr/tanárnő ezt nem veszi figyelembe. De ez tényleg a végső lépés, ha az a tanár tényleg minden hiányzásod után rögvest az első napon feleltet, vagyis ahogy iskolába mész (mert ha meggyógyultál hétfőre, de szerdán van órátok, senki sem fog védeni, hiszen lett volna időd lemásolni az anyagot, keddre bekéred a füzetet, szerdán visszaadod, és már nálad is van, egyszer át lehet lapozni). Ezt viszont az osztályfőnök is meg fogja érteni. De mondom, ha lehetőséged van rá, akkor még a betegséged alatt kérd el valakitől az anyagot: net van, de egy osztálytárs is átugorhat. Ez a legbiztosabb.

2011. nov. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!