Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A öntudathoz elég csak az agy?

A öntudathoz elég csak az agy?

Figyelt kérdés

Ha levágják az ember kezét lábát ,akkor ugye élhet tovább. Ha az összes szervét kiváltanánk gépekkel,(műszív,művese, tüdő helyett gépi oxigénellátás) és csak a fej maradna elvileg akkor is élne.(most tekintsünk el a fertőzésektől.

A szerveink végül is szinte (szinte!!!) csak azért vannak és azért olyan nagyok mint amilyenek hogy a hordozó testet is el tudják látni energiával,vagy meg tudják tisztítani azt. (gondolom én)

A koponyacsontokra is elvileg csak az agy védelme miatt van szükség.

Szóval marad az agy.

Ez a kérdés csak azért érdekel,mert sokan lefagyasztják magukat (az egész testüket) holott lehet csak elég lenne az agyat konzerválni ) Esetleg egy gépi testbe áthelyezni hogy képes legyen helyváltoztatásra. (már ha ez "élet" lenne)

Akinek ez a kérdés túl "hülye" finoman kifejezve, az inkább ne válaszoljon.


2011. dec. 8. 11:47
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Már megint rossz helyre írtam,.

Áthelyeznétek legyetek szívesek.

2011. dec. 8. 11:51
 2/14 anonim ***** válasza:
Elég. Anno(meg persze most is, csak mi nem tudunk róla:))csináltak a ruszkik olyan kísérleteket, hogy egy kutya testére, két kutya fejét ültették rá. Élt a transzplantált fej is, szóval gyakorlatilag lehetséges lehetne már most is, hogy robot testtel éljünk tovább. Persze az agy is tönkremegy idővel(sőt sokszor hamarabb mint a többi szerv), szóval előbb utóbb vége lesz úgyis.
2011. dec. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ige, elég, de azért, szükség van szenzorokra is, mert egy a külvilágtól teljesen elszigetelt tudatnak nem sok értelme van.
2011. dec. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
JAJ! Természetesen simán az agyat nem lehet felhasználni már. Mindenképp kell a koponya és a nyak is, csak így lehetséges a gépi test, esetleg ha lemodelleznénk a koponya és nyaki részt is, lehetne esélye a dolognak, de szerintem sokkal biztosabb módszer az ha az egész fejet átültetjük, nem csak az agyat, sok felesleges sokktól megkímélve azt.
2011. dec. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Durva belegondolni hogy a testünk tőlünk függetlenül működik. Mi csak irányítjuk, de "ő" elvan magának és végzi a dolgát. A legapróbb "alkatrészei " is a belekódolt program szerint végzik a munkájukat.Ha kell neki valami jelez.

Az állatok is ugyanazt teszik, de van egy beléjük kódolt viselkedési program ami szerint élnek.

Akkor mi olyanok vagyunk mint az öntudatra ébredt számítógépek.

Meg tudjuk változtatni ezt a programot.

2011. dec. 8. 16:04
 6/14 anonim ***** válasza:
A kutya dolog szerintem az X-aktákba volt, viszont az oroszok valóban végeztek fejátültetés kísérleteket majmokon, sikerrel. Emberekkel is meg tudnák csinálni de az orvosok nem látják értelmét. Eltekintve attól, hogy ma még lebénulva kellene leélniük az életük hátralévő részét, azért sem támogatják mert az embernek fontos része a hormonális és teljes testre kiterjedő idegrendszer. Például amennyire tudom a hasban hatalmas idegrendszer képződmény van. Szóval élni szerintem tudnánk a test nélkül is de nem az én tudat nem feltétlenül lenne ugyan az.
2011. dec. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2011. dec. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"a testünk tőlünk függetlenül működik. Mi csak irányítjuk, de "ő" elvan magának és végzi a dolgát. A legapróbb "alkatrészei " is a belekódolt program szerint végzik a munkájukat"

Ez azért nem így van. Nem is értem, mire gondolsz. Harántcsíkolt izmok beidegzése, irányítása: nagyagykéreg, érzékszervek: nagyagykéreg, légzőközpont: agytörzs stb. stb.

2011. dec. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A hormonális és idegrendszeri dolgokban igazad van, de azokat már sokkal könnyebben tudnánk utánozni szintetikus anyagokkal mint egy agyat, vagy egy szervet. Szóval az is megoldható. Szinte már bármi, csak etikai okokból nem történik semmi, vagy mi nem tudunk róla, ugye. :)
2011. dec. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Elég hozzá, a test az ingereket és a táplálékot adja neki.

Maga az öntudat az agyban van, minden tudatosra lefordított érzettel(látás, hallás, tapintás stb.) együtt.

2011. dec. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!