Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mivel lehetne egy általános...

Mivel lehetne egy általános irodai tűzőgépet, vagy egy szemétlapátot (kis seprűvel) még praktikusabbá tenni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 8. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, minek akarod praktikusabbá tenni, szerintem a tárgyak tervezői nem hasraütésszerűen tervezték, hanem átgondolt ötletek alapján (itt elsősorban a tűzőgépre gondolok, a lapáthoz nem igazán kell nagy képzelőerő).

Hát a tűzőgépet elsősorban autómatizálással tudnám "tuningolni" (mármint a kézi működtetésűt). Mondjuk raknák bele egy optikai érzékelőt, ami "látja", hogy odaraktál valamit. Ez küld egy jelet egy mondjuk pneumatikus rendszernek, ami működteti a szerkezetet. Ez viszont annyiban lenne hátrányos, hogy áramot igényel (akksi, elem, hálózat). Ehhez kell egy kis szaktudás, meg felesleges bonyolítani. Lenyomod, végzi a dolgát. Mechanika... amíg el nem törik, addig működni fog (csak nézd meg a zsigulit. Örök, mint a szegénység). A lapáthoz ötletem sincs, mondjuk kitalálhatnának valamit, mert sokan csak támaszkodásra használják...

2011. dec. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A lapát lehetne elektroszatikusan tölött... mert ahányszor felsöprök, mindig marad egy kis kosz a végén, amit az istennek sem lehet felerőltetni a seprűvel. Viszont ha töltött, akkor tölteni kell... illetve akkor a seprű is tölötté válik egy idő után, és minden újra csupa kosz lesz, mert lezesdi a lapátról a port - ezt is tapasztaltam már párszor. Nehéz a kérdés...

A tűzőgép szerintem úgy jó, ahogy most van. Igaz, hogy egyes fajtákat nem lehet "utántölteni" tűzőkapcsokkal, csak némi akrobatamutatvány keretében, de az ritka.

2011. dec. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
és hogy lehetne feltölteni? Gondolom a vége fémből kell hogy legyen, meg egy-két elem kéne hozzá
2011. dec. 9. 21:43
 4/4 A kérdező kommentje:
Azért kérdem ,mert ipari design szakra felvételizem az egyik egyetemre és az a feladat,hogy ezt a 2 tárgyat kell megtervezni. Ezért végzek ilyen közvélemény-kutatást,hátha van az embereknek valami baja velük.
2011. dec. 9. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!