Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Letudnám valahogy ezt győzni?...

Letudnám valahogy ezt győzni? (többi lent)

Figyelt kérdés
Na, kezdem. Nem tudom ,hogy kezdjem de a lényege a dolognak ,hogy félek a sötétben. Ahogy leszáll az éj egyszerűen rettegek. És sajnos régebben sok horrort és thrillert néztem ,de azoktól nem nagyon félek, tehát megnézek egy horrort és tök nyugodtan elalszom. De mivel(aki elhiszi elhiszi aki nem,kérlek ne szóljatok le) régen voltak nálunk szellemek és ellégé félek, mert volt olyan régen,hogy megyek megetetem a kutyát és gondolkoztam ,hogy melyik villanyt kapcsoljam fel, a konyhai villanyt vagy a nagy villanyt erre felkapcsolódott a nagy. És kattant is (mint amikor mi is felkapcsoljuk úgy). Volt már tértisztítás és monda is aki volt nálunk,hogy átjáróban vannak. Lezárta az átjárót és utánna minden tök happy volt de ma leraktom az ágyamra a zacskómat amibe kaja volt és vagy körübelül 30 percig volt ott meg minden megyek be és a zacsi elkezdett mozogni. :S Eléggé félek már otthon egyedül lenni. Anyu mondta ,hogy nyugudtan küldjem el őket. Aha délután még megmerném csak este félek ,hogy történne valami. Nekem jönnek vagy valami. : (( EZEK MEGTÖRTÉNTEK!!! AKI TUD SEGÍTSEN mert kezdek rettegni. :\\ :(
2011. dec. 13. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Állj meg a sötétben, és képzeld el, hogy világos van. Ha valami félelmeteset látsz, azonosítsd valamivel! Ezeket a képeket csak a rettegésed vetíti ki, igazából mind hétköznapi dolog. A zacskók meg huzatban, légmozgásban mozognak, ne láss szellemeket ott, ahol nincsenek :) (Pláne, hogy pont mentél be.)
2011. dec. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Velem is történtek már hasonló dolgok, olyanok amikre nem igazán tudtam magyarázatot adni. Mivel én nem igazán hiszek az ilyen szellem izékben, ezért mindig próbáltam kideríteni mi is volt valójában, aztán lassan a feledés homályába merült. Viszont soha nem féltem ilyenek miatt. Sőt, örülnék neki, ha tapasztalhatnák ilyen jelenséget, láthatnám stb... Mint említettem közvetetten tapasztaltam én is ilyet. A legdurvább az kb 10 éve történt. Öcsémmel közös szobánk volt. Emeletes ágyon aludtunk, én fent. Mikor történt öcsém nem volt otthon. Az éjszaka közepén arra ébredtem, hogy fázok. Nem volt rajtam takaró. Lenéztem a felső ágyról, hogy lerúgtam e magamról, amin meg is lepődtem volna, mert nem rugdosódok álmomban. Nem láttam a földön. Felkapcsoltam a villanyt, de sehol nem láttam a takarómat. Kivettem egy másikat, majd visszamásztam. Reggel mondtam szüleimnek a fura történetet. Nem hittek nekem. Mikor apám munkába indult, visszajött a garázsból (egy szinttel lejjebb volt) kezében a takarómmal. A hideg végigfutott a hátamon, de nem félelem miatt, inkább izgatott lettem. Azóta se találtunk magyarázatot erre. Egyszer kérdeztem egy okosabb ismerősömet, ő alvásparalízisre tippelt. Volt olyan, hogy az üres flakon magától elkezdett, kattogni, recsegni. Erre viszont hamar magyarázatot találtam. Mivel a hidegebb talajra kaktam, ezért a benne lévő levegő térfogata elkezdett csökkenni és ez kissebb nyomást hozott létre a flakonban, mint a külső nyomás és emiatt recsegett.

Szerintem ne parázzál, tedd azt amit az első mondott. Az esetek 99,9%-ában valami egyszerű, de nem mindennapi fizikai magyarázata van a dolgoknak. Van egy olyan, hogy a láthatatlan ember problémája. Nem írom le, hosszú. A lényege az, ha te nem látod a láthatatlan embert, ő sem láthat téged.

2011. dec. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A zacskósat mondtam anyunak ő is mondta ,hogy ne féljek mert ugye ahogy bemegyek a szobába ugye "felkavarom" a levegőt, remélem értitek ,hogy értem. :D De még utánna néztem és olvastam egy olyat ,hogy 6-7 a rendezkedő szellemek lepik be a házat. Mikor alszunk akkor a segítő szellemek. Tudom ,hogy furcsán hangzik meg minden de eléggé rémisztő.Régebben mikor kisseb voltam (7-8 éves)és meghalt a dédim mindig azzal nyugtatott anyu ,hogy csak a dédi van itt senki más. És a mai napig sírok mikor rágondolok. :( Mikor átmegyek a régi házukba mindig bőgök.Anyu mai napig nyugtat ,hogy még találkozok vele.
2011. dec. 13. 19:14
 4/4 anonim válasza:
Én is féltem a sötétbe. És majd is néha rámtör enyhe félelem. Ilyenkor magamba nyomom a szöveget hogy úgyse történhet semmi. Mi lesz neki repülök a falnak? :D Akárhányszor arra gondolok hogy ugysem tud történni semmi ( még ha esetleg hangokat hallanék is) tökre megnyugszom, és eltűnik minden. Próbáld ki egy idő után meg fogod szokni. Csak lekell győzni a félelmedet. Ha mást nem szembe kell szállni vele. Ha bemész egy korom sötét helyre, ne az legyen az első hogy remegő kézzel minél hamarabb felkapcsold a lámpát mert mintjárt lezúznak. Probálj nyugodt lenni. Mondogasd magadban a szöveget. És légy határozott.
2011. dec. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!