Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Minél jobban mélyedek bele a...

Minél jobban mélyedek bele a csillagászatba, annál gyengébb lesz a hitem? Ti is így vagytok valahogy?

Figyelt kérdés
Mostanában elkezdett érdekelni a téma, olvastam itt is és sok helyen érdekes dolgokat. Nem vagyok egy nagyon vallásos egyén, de hiszek Istenben, mert volt már olyan eset, ami nagyon is megerősített a létezésében, de ahogy belemélyedek az egész univerzumba, a MINDENSÉGBE, erős kételyeim támadnak. Eddig senki sem bizonyította létét, csak utalások vannak rá, de azt re bizonyította senki, hogy nem létezik. Én inkább hiszek benne, legalábbis megpróbálok, mert nem rossz dolog, nem árt, maximum használ ha úgy fogom fel.
2011. aug. 16. 00:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
én is ígyvagyok egyébként volt egy fizika tanárom hívő volt és ő szokott valamit mondogatni a hit és a tudomány felfogásárol csak sajna nememlékszem ... de amikor azt monta minden kétség elszált :D
2011. aug. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Ha lehetne bizonyítani, már nem hit lenne.
2011. aug. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Tom Benko ***** válasza:
56%

Kételyeid támadtak? Helyes!

Nekem még csillagászt sem kellett hozzá. elég volt felismerni, hogy a fizikai elméletek magukban teljesek, nem kell feltételezni hozzájuk semmifél istent.

2011. aug. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Valakinek ki kellett találnia a bögrére a lyukat...
2011. aug. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Engem pontosan, hogy megerősített a hitemben.

Vannak egyébként hívő csillagászok is, akik ugyanúgy találtak már elfogadható válaszokat az Isten által teremtett világegyetemre is. Az istentagadók minden kérdésére van válasz, ami legalább annyira elfogadható, mint az ő válaszaik. És ugyanannyira bizonyítható is. Ami azt jelenti, hogy természetesen nem nagyon, mivel ezek csak feltevések. Csak ők szeretik azt hinni, hogy ők nem tévedhetnek, minden feltevésük igaz.

Vannak erről jó filmek és köyvek, főleg angolul, de néhány magyarul is.

Ajánlom Dr. Russell Humphreys - Starlight and Time: Solving the Puzzle of Distant Starlight in a Young Universe című könyvét, film is van róla, talán már le is fordították.


De amúgy miért lett gyengébb a hited? Csak mert az univerzum nagy?

2011. aug. 16. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ez szimplán realizmus, persze hinni a templomban kell.

Minél többet tanul az ember, annál jobban ráeszmél milyen keveset tud.

2011. aug. 16. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"...de ahogy belemélyedek az egész univerzumba, a MINDENSÉGBE, erős kételyeim támadnak...."


Ha meg még jobban bele mélyedsz majd esetleg visszájára fordul és elkezdesz kacérkodni az un. "intelligens tervezettséggel". :)

2011. aug. 16. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%
Ez így helyes. Engem egész kicsi korom óta érdekel a csillagászat de pát éve elkezdtem kételkedni a hit valósságában és most is így látom. Lehet hogy van valami az intelligens tervezésben de sokat elmond a dologról hogy az egyház is az ősrobbanáshoz igazítja a vallást amikor azelőtt hevesen tiltakoztak ellene. Szerintem multiverzumban élünk és maximum egy felsőbb hatalom csak univerzumokat teremthet de szerintem nincs befolyása a földi életre. A legjobban az zavar hogy Istent emberközpontúnak állítják be és sokan még hisznek a 6 napos teremtésben és alapvető dolgokban kételkednek a fizikán belül.
2011. aug. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Akik feltételezik egy felsőbb tervező létét, azok általában az univerzum finomhangolására gondolnak. Az erős,és gyenge kölcsönhatások, a gravitáció, úgy tűnik mintha pont az élet kialakulására lett volna beállítva, ha valami csak kicsit módosult volna akkor nem léteznénk.


De szerintem a szolipszizmus is érdekes megközelítése lehet a dolognak.

2011. aug. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

ma 10:41


Ha így is lenne akkor sem értem mi köze ennek a vallásokhoz? Hiszen mindegyik mást mond a Biblia meg a fizikát cáfolja. Összeférhetetlen maszlag az egész.

2011. aug. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!