Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Sok művész (írók, festők)...

Sok művész (írók, festők) használt tudatmódosító szereket. Miért várják el tőlünk (pl. tanákok), hogy megértsük normál tudatállapottal, hogy az mit is szimbolizál?

Figyelt kérdés
Miért nem helyes az a leírás, amiben kifejtem, hogy nekem mit szimbolizál. Miért az a helyes, amit egy másik ember (kitudja milyen régen) kifejtett. Miért kell nekem azt elfogadni? Ha hasonlót alkotok az miért értéktelen, miért nem művészet (nem másolat)?
2011. dec. 14. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Mert az irdalomOKTATÁS=0. Értelmetlen, és a tanárok önigazolásra hazsnálják.
2011. dec. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jó kérdés:)

Hál' Istennek az én magyar tanárom értékelte, ha az embernek voltak önálló gondolatai. Ő elfogadott mindent, ha az ember normálisan kifejtette, hogy miért az a véleménye, ami.

Lehet, hogy csak rossz tanárod van:)

2011. dec. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
az egész irodalom órát úgy ahogy van törölni kéne az oktatási rendszerből. Legalábbis nem lenne szabad osztályozni. Hogyan teljesítsek jól egy humán tárgyból? sose értettem. Ha nem egyezik a véleményed a tanáréval akkor kapásból egyes. És pl az én irodalomtanárom elvárta hogy önálló gondolataink legyenek tehát nem magolhattad be a tankönyvet, viszont azt kellett írni mégis amit ő gondol, szal eléggé patthelyzet volt :D
2011. dec. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Aztán töröljük el a matekot is (a hülye tanár azt várja, hogy logikánk legyen, amikor nincs is! Pfuj, csak az a megoldás jó neki, ami a könyvben van).


Aztán tiltsuk be a fizikát, elvégre az is baromság. Felböfög a tanár pár szabályt, aztán azt kell alkalmazni mindenre.


A torna emberkínzás, jogomban áll nem mozogni!


Az infóóra is hülyeség, mert úgyis többet tudok a tanárnál.


Biológia egy baromság, ellenőrizhetetlen tényeket vágnak a fejemhez, én meg magoljam be, mint egy gép. Ki a fenét érdekel, hogyan működik egy papucsállatka (vagy egy ember).


A töri szintúgy marhaság. Volt, elmúlt, tojjuk már le, hogy mi történt 1944 szeptember 13-án 17:35-perckor? A jövő a lényeg, meg a ma!


A kémia dettó, mint a biosz. Értelmetlen baromságok, értelme nincs, mikor fogok én kémiázni?


Énekelni meg nem fogok, a tanár be...


Na, szóval eljutottunk odáig, hogy minden baromság... Irodalom azért kell, hogy megismerd a verseket, szépművészeti alkotásokat. Ha neked adott allegóriák, képek nem mondanak semmit, mert "úgyis be volt szívva, amikor írta" akkor részvétem. Próbáld máshogy nézni picit a dolgokat, élvezni a verseket. És hát igen, a tanároknak van elvárásuk, amiket teljesíteni kell. Képzeld, a főnökeid is baromságokat fognak elvárni (sokkalta nagyobbakat...), és nem rossz jegyet kapsz, hanem kirúgnak, ha esetleg tiltakozol. Szóval jobban jársz, ha szépen megtanulod, a többit meg élvezed. :)

2011. dec. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

butcher, ez az érvelés kb olyan mintha azt mondanád hogy "igen? és akkor szerinted a föld is lapos?"


a magyarra mondtam hogy baromság, nem a többi tárgyra. Nem tagadom rühellem a verseket, ha valamit mondani akar a költő, akkor mondja el normálisan. Jó tudom, ez magánügy, és ahogy írtam én be is magoltam szépen hogy melyik verset miért szeretem, és hogy szerintem mit gondolt a költő amikor leírta hogy rózsaszín madárcsicsergés (mer épp úgy jött ki a rím). a gond csak az, hogy ha nem tetszik, és nem mondhatom el szó szerint ami a könyvbe van, akkor én nem fogok tudni hiteles saját gondolatokat előadni.

2011. dec. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindannyiótok válaszát. Nem azt mondom, hogy nem érdekelnek ezek a dolgok. Egy vers mondjuk annyira nem, de egy kép igen. Az tud adni egy esztétikai élményt. Kinek pozitív, kinek negatív. De ne mondják már meg nekem, hogy én milyennek érezzem. Ez zavar.

A reál tárgyak teljesen mások. Pl. matematika. 1+1 re mindenki 2-t fog írni.

Modern költészetről kellett írni. Na én csak azért is a legmodernebbről ítram. Underground rap. Itt ne a "madafaka" zenére gondoljatok, hanem például FankaDelire. A verselemzés szabályai szerint elemeztem a Számtalan pillanat című fankadeli számot. Nem hogy egyest kaptam, osztályozhatatlant, azaz két egyest. Indoklás nem költészet. Akkor mi? Szebben van megfogalmazva, mint egy jó pár vers. A korunk problémáival foglalkozik. Na mindegy, legalább nem csak én vagyok így ezzel. Mégegyszer kössz nektek.

2011. dec. 14. 21:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Már elnézést, de ez nem az irodalom, hanem a tanár hibája. Az egyik legjobb öltészeti eszközökkel és költői képekkel, verselemzéssel foglalkozó magyar portál a rapnyelv.hu; és ahhoz igenis kell némi költészeti eszköztár, hogy egy rendes dalt meg lehessen írni. Lehet, hogy "alkalmazott költészet", meg mindössze dal, de azért ezt is el kéne ismerni. Vagy legalább ha a tanár ilyen feladatot ad ki, gondoljon arra, hogy van diák, aki ezzel válaszol. Mégis mit várt, Quimbyt, vagy HBB-t? (Vagy Kispált, mert Lovasi már Kossuth-díjas, szóval államilag elismert költő?)
2011. dec. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen tanárok miatt kellene újragondolni az irodalom tanítását és osztályozását.
2011. dec. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én biztos vagyok benne hogy egy nap fankadeli is híres költő lesz, legalábbis az esély erre megvan. ettől függetlenül (vagy épp ezért), én se szeretem fankadelit.
2011. dec. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nagyon hasznosak voltak, ment a zöld kéz mindenkinek.
2011. dec. 16. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!