Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Sumérok, Szkíták, Hunok,...

Sumérok, Szkíták, Hunok, Magyarok?

Figyelt kérdés

Sokan azt állítják, hogy ezektől a népektől származnak a magyarok. Nekem annak idején még a finnugrista elméletet tanították a suliban, de most szeretném magam jobban beleásni a témába.


Hogyan alakult az őstörténetünk?

Mikor lettek a sumérokból szkíták, azokból hunok, azokból pedig magyarok? Hogyan, miképpen történt az átmenet?

Tudja ezt valaki?

Ha nem, az is jó, ha irodalmat ajánlotok.

Köszi :)


2011. dec. 14. 20:45
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
32%
Igen, szkíták, hunok, japánok, szóval ázsiai népektől származunk, akik harcos népek voltak, nem pedig szedett-vedett finnugoroktól...a hatalom ezt próbálja belénk sulykolni, hogy ne tudjuk valójában mennyit ér a népünk.
2011. dec. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
36%

A kilencedikes szabvány törikönyvben remekül le van írva.

Kétségtelenül vannak uráli rokonaink, mert a nyelvtörténet erről tanúskodik, az, hogy a sztyeppen milyen népekkel keveredtek az más kérdés. Főleg a szélsőjobb akarja erőltetni ezt az arab-iráni származást, de több zsidógyűlöleti alapja van, mint valós történeti kutatás, vagy arab barátság.

2011. dec. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
59%

"Mikor lettek a sumérokból szkíták, azokból hunok, azokból pedig magyarok? "

Soha semmikor. A magyar nép már Árpád idejében is keveréknép volt, nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy ezek vagy azok voltak a magyarok ősei. Nyilván belekeveredtek a kialakuló magyarságba hun és szkíta elemek, de csak annyira mint amennyire egyéb más elemek is. Tulajdonképpen a hét magyar törzs eredetileg hét különböző nép voltak, akik egymás mellé sodródtak.

2011. dec. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
5%

Igen névtelen, jobboldali eszmefuttatású barátom. Megmondanád konkrétan, hogy:

1, Mi a liberális baloldali dolog abban amit írtam?

2, Hol húztam le a magyarokat?

3, Mi az, ami szerinted nem igaz abból, amit leírtam?

Kérlek válaszolj KONKRÉTUMOKKAL, (ez az, amit sosem tesztek meg), pontról pontra. Tudom, hogy úgy se fogsz.

2011. dec. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
55%

ma 20:52


na pontosan az ilyen idióta, érzelemből tudóskodók miatt nem tekintik ezt az elméletet komolynak, pedig szerintem is megérne a téma egy komolyabb kutatást.

Csak meg kéne tisztítani ezektől a sallangoktól, amit te és a hozzád hasonló korlátolt agyúak képviselnek.

2011. dec. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%

Az a baj, hogy amikor az őseinket kutatjuk, akarva-akaratlanul is a biológiai őseinkre gondolunk: az apám az ősöm, az apám apja az ősöm, az apám apjának az apja az ősöm, stb. Ez egy természetes dolog, hisz a mindennapi élet és a "józan paraszti ész" ezt diktálja.


Csakhogy a nép nem így működik. Géneket csak a biológiai őseinktől kaphatunk, de kulturális elemeket átvehetünk másoktól. A történelem tucatszor bizonyította, hogy népek képesek asszimilálni és asszimilálódni, sőt ez olykor nem is függ attól, hogy melyik az uralkodó réteg. A középkorban a longobárdok pl fél Itáliát uralták, de nyelvileg mégis ők asszimilálódtak a helyi lakosokhoz.


Amikor a magyarok ősét pusztán nyelvi alapon kutatjuk, akkor azt a hibát követjük el, hogy úgy állítjuk be a nyelvet, mintha genetikai dolog lenne. Mintha a nyelvet kizárólag az apámtól örökölhetném, aki meg az ő apjától örökölte, stb. Holott simán lehet, hogy egy szkíta nép meghódított egy nagyobb létszámú finnugor népet, így nyelvileg mégis a szkíták asszimilálódtak. Sőt, a különböző mondákban fennmaradt nőrablásos históriák mind arra utalnak (a maguk allegórikus formájában), hogy igenis divat volt egy időben másik népből asszonyt szerezni, nyilván a maguk módján már az őseink is gondoltak a genetikai frissítésre, a belterjesség elkerülésére. Akkor meg ki az ős? Az apa népe vagy az anyáé?


Meg aztán ugye a népet a korai időkben a vezetőkkel azonosították. Bizony könnyen lehet, hogy Árpád meg még úgy 20-30 ember volt "eredeti" magyar, a többiek pedig mindenféle út közben felszedett elemek, akik szerettek volna hozzájuk csatlakozni. Akkor most magyarnak számítnak vagy nem? Ha Árpád azt mondta nekik, hogy gyertek, csatlakozzatok, akkor szerintem igen.

2011. dec. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
62%

A mai színmagyar ember (kiskunsági, stb) az 5%-ban magyar. Ennyi gén maradt meg benne az eredeti (honfoglaló) magyar népből... a többi leginkább a környező szláv népekből jött.


Ha a honfoglalás óta ennyi maradt a magyarságból - akkor szerinted a honfoglalás előtt, amikor még vándoroltak is és folyamatosan keveredtek mindenkivel - mennyi maradhatott az eredeti uráli népből?

2011. dec. 15. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat, mindenkié elgondolkodtató.

Valószínű igaz lehet az, hogy a népek a vándorlás során, és akkor is, amikor egy helyen tartózkodtak, keveredtek egymással.

Már az is kezd világos lenni, hogy a nyelv, nem feltétlenül azonos a származással.


A nyelvészek váltig állítják, hogy nyelvünk (legalább is nagy részben)finn és ugor eredetű.

A legújabb genetikai kutatások viszont a türk származást támasztják alá.


Lehet, hogy az ős-történetünk azon időszakában, amikor valóban együtt éltünk az uráli népekkel, csak úgy átvettük a nyelvüket? Pedig nem egy könnyű nyelvről van szó. Sem a magyar sem pedig az uráli nyelvek nem éppen egyszerű nyelvek.

( Például a Nagy Magyarországban a szlovákok, románok, szerbek többsége nem tudtak magyarul még a sok száz évi együttélés után sem.)


Hmmm... Érdekes téma :)

2011. dec. 15. 09:28
 9/21 anonim ***** válasza:
54%

Ezt summér-hun-szkíta (szitttttyyya a turbómagyar terminus) elmélet a külföldre vándorolt, értelmiségi, de más szakterülettel foglalkozó magyarok kitalációja. Értsd: kiment mérnökök, orvosok, stb - és nem pedig történészek, etnográfusok, genetikusok - elmélete ez.

Másrészt a kedves Szaniszló László már rég továbbment az elméletben, szerinte a magyar-hun-szittya-kelta-etruszk-summer rokonság van, vagyis egy nép vagyunk.


"Lehet, hogy az ős-történetünk azon időszakában, amikor valóban együtt éltünk az uráli népekkel, csak úgy átvettük a nyelvüket?"

Konkrétan olvastam valahol, hogy egy nyelvcsere mindenképp volt a vándorlásaink során.


Amúgy sem értem az ilyen elméleteket vallókat. Na most tegyük fel igazuk van. Akkor mi van? Holnap bejelentik és onnantól Magyarország szuperhatalom lesz? Letérdepel dicső - szerintem inkább barbár - múltunk előtt az atyaúristen is? Olcsóbb lesz a benzin?

Én egyébként abszolút teszek rá honnan származunk. Ezt a nyugatabbra már rég lejátszották. Hitler is teljesen belevolt bolondulva az ősgermán származásba. Szerinte ez semmi jót nem szül csak felsőbbrendűségérzést és rendkívüli szenvedéseket. Másrészt ha igaz is az elmélet sem lennék valami nagyra vele, ott van Kína, India több ezer éves civilizációk, szóval nem mi szarnánk ki a spanyolviaszt.


Bocs, ha felkavaró a válaszom, de nem fogok csak azért kertelni és terelni, hogy ne pontozzanak le.


Üdv.

2011. dec. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#9


Köszönöm, hogy leírtad a véleményedet, számomra nem felkavaró a válaszod. Még lájkoltam is, mint mindenkiét, aki őszintén leírta véleményét.


Sajnos tényleg vannak olyan személyek, akiknél veszélyes, ha ilyen tudás birtokában vannak. Egyébként én a magam részéről nem gondolom, hogy bármi magasabb rendűvé tenne más népnél (persze alacsonyabbá sem).


Én csupán szeretem a történelmet, magyarként pedig a magyar történelmet. Ebbe pedig beleillik, hogy rendkívül érdekesnek találom ezt a témát.


Ha bárkinek van bármilyen pro-kontra véleménye, szívesen olvasom.

2011. dec. 15. 11:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!