Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » KÉMIA ;) Sziasztok! . Esetleg...

KÉMIA ;) Sziasztok! . Esetleg segítenóetek ebben a példában? Én már megprábáltam mindent. A móltömegtől kezdve a tömegtörtön, sztöchiometriai számitásokon keresztül mindenen, de akkor se megy. Nagyon hálás lennék a válaszaitoknak. ELőRE IS KÖSZÖNÖM!

Figyelt kérdés
PÉLDA: Hogyan keszitenenk 50ml 15%-os HCl oldatot, ha 36%-os HCl all rendelkezesunkre? Szamitsuk ki hany ml 36%-os sosav szukseges az oldat elkeszitesehez? . ( a 15%-os HCl oldat surusege 1, 0726g. Cm a minusz harmadikon, a 36%-os HCl surusege pedig 1,1791g. Cm a minusz harmadikon)

2011. dec. 14. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:

36/15 >>> ez a hígítási arány, azaz 2,4. Vagyis 2,4-szeresére hígítjuk az oldatot. 50/2,4 >>> ez a szükséges oldat mennyisége, azaz 20,8333 ml. Ennyi sósavat kell kiegészíteni 50 ml-re vízzel.

A sűrűség adatok ehhez nem kellenek. Mellesleg tudod, hogy mit értünk ezen a "g. Cm a mínusz harmadikon" dolgon, vagy csak szolgai módon lemásoltad? Mert számomra nagyon úgy tűnik, fogalmad sincs.

2011. dec. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
peersze, ertem ;).. csak nem jottem meg ra, hogy hogyan is kell beirni a gepbe :D .. de amugy persehogy ertem :) .. mivel en a suruseggel is probaltam szamolni, tehat ró= m/V ;) .. de ahogy latom, akk nem kellett hozza :) es nagyon szepen koszonom a segitseget!! ;) hálás koszonet! :).. amúgy.. honnan tudsz ilyet? :)
2011. dec. 15. 21:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Laborban dolgozom.
2011. dec. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
amúgy megkerdeztem a kemia tanaromat, es azt mondta, hogy ez nem jo :/ ... azt allitotta, hogy hasznaljam a suruseget is.. elso lepes, hogy ró= m/V... megkapom a 15%-os HCl oldat tomeget, amit vmilyen w= m(HCl)/ m kepletbe kell behelyettesiteni, amit nem ertek, mert eletmben nem lattam ilyan kepletet... :/
2011. dec. 16. 23:22
 5/5 A kérdező kommentje:
naaah kiszamitottam :) ... ez lehet igy.. hogy.. kiszamitom a 15%os HCl oldat tomeget ( ró= m/V), ami 53,63g..... utana ebbol a 36%-os HCl oldat tomeget.. tehat.. w= m(HCl)/m = 0,36= 53,63g / m.. es ebbol kijon a legvegen.. m= 148,9722g ... es ebbol meg a vegere kiszamitom a 36%-os HCl oldat terfogat, tehat ró = m/V .... V= 148,9722g/ 1, 1791 cm a minusz harmadikon.. vegeredmeny.. V= 126, 35ml--- szted ez igy jo? :)
2011. dec. 16. 23:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!