Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hallottam egy érdekes szemüveg...

Hallottam egy érdekes szemüvegről, (részletek lent), mit tudtok róla?

Figyelt kérdés

Olyan szemüvegről hallottam ami az elöttünk lévő képet tükrözi, azaz ami fent van az lent lesz ami lent van az fent lesz. Ezzel bizonyították be, hogy az agyunk,ehhez a fordított helyzethez is hozzá tud szokni (mert igye a szemlencsénk az elöttünk léévő képet tükrözi). Mit tudtok erről? Mi a neve, hogyan működik, mennyire ritka, kereskedelmi forgalomban kapható-e, stb..?

Előre is köszönöm!


2011. dec. 17. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:

hát ez egy kísérlet volt, minek árulnának ilyet?


egyébként persze hogy hozzászokik az agyad, ha ilyenekkel akarsz kísérletezni egyszerűbb ha kipróbálsz egy fps játékot invertált vertikális egérmozgással (amikor felfelé tolod az egeret lefelé néz a kari és amikor lefelé tolod akkor fel). ahhoz is hozzászokik az agyad ugyanúgy, egy idő után a fel lesz a le, a le meg a fel, és utána meg visszaszokni lesz nehéz a "normálisra", ha egyáltalán vissza akarsz majd szokni

2011. dec. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy kapnál ilyet valahol. Egyébként tényleg egy kísérlet volt. Az agy egy rendkívül bonyolult szerv. Sok olyan dologra képes, amiről álmodni se mernél. Nemrég írtam ide ugyanezt pont hasonló témában.
2011. dec. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ugyanilyet láttam a tv-ben az "ezek megőrültek" talán de ott egy távcső szerűség volt a fejükön és így kellett egy foci meccset játszaniuk.Bár nem tudom ezzel segítettem e valamit.
2011. dec. 18. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi az eddig érkezett válaszokat. Egy másik forrásból azt halottam hogy ennek a neve a Tükörreflexiós szemüveg, de gugliba beírva nem találtam semmit róla..
2011. dec. 18. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!