Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan fejleszthetném a...

Hogyan fejleszthetném a tudásom, a szókincsem? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Joghallgató vagyok. Szeretnék még jobban képben lenni a történelmet illetőleg. Továbá a földrajzban is szeretnék nagyon otthon lenni.

Jó vagyok mindkét tárgyból, de hogyan lehetnék még jobb, és hogyan lehetne még szebb, igényesebb a beszédem?


A fő probléma az, hogy szegény gyerek vagyok, nincs pénzem könyvekre. Néha magazinokat olvasok pl: Harmadik évezred, Látkép.


Internetem van az iskola miatt. Milyen oldalakat érdemes olvasni, böngészni, amivel fejlődhetek?


Nyugodtan írhattok könyveket is természetesen, de a netes oldalcímek jobban jönnének.


Köszönöm szépen a segítséget előre is!


2010. ápr. 9. 16:27
 1/10 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek a nyelvtani hibáért, de nem olvastam vissza, mert rohanok. Bocsánat.
2010. ápr. 9. 16:28
 2/10 anonim válasza:

Valami hasonló cipőben járok/jártam. Szerintem a Wikipedia nagyon jó. Beírod a keresőbe Pl: Iraki köztársaság vagy éppen bármit. (Magyarország).Lehet, hogy angol nyelven jelenik meg: Hungary-Wikipedia,the free encyclopedia.

Nyugodtan kattints rá és ha lejjebb mész a bal odalon nyelvet is választhatsz.

Az olvasás nagyon sokat segítene pedig. Dehát nem kell megvenned a könyveket. Könyvtárból kölcsönözhetsz. Ajánlom Jókait, Ő nagyon nagy szókincsel írt. Ezenkívül letöltheted a google Earth-ot, ami szintén nagyon hasznos. Sok sikert.

2010. ápr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nagyon helyes, hogy Látképet olvasol, az nagyon jó. Ajánlom még a Geo-t, a Földgömböt és a National Geographicot. Egyes könyvtárakban is van folyóirat rész, ahol lehet olvasgatni.


Iratkozz be könyvtárba, akkor kihozhatod, amire nincs pénzed.

- Új Képes Történelem sorozat. Van külön világtörténelem és magyar történelem.

2010. ápr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Még a Hihetetlen magazin nagyon jó, szerintem.

Egyébként, 21 éves vagyok. Azt hiszem még nem vagyok megkésve. Most sem beszélek csúnyán, úgy értem nem hagyják el olyan szavak a számat, amelyek nem szalonképesek, nem stílusom.

Sokak szerint így is kiütök a korosztályom közül, mert finomabb a stílusom, de én ezt javítani szeretném még.

2 könyvtárba is járok, de őszintén szólva nem túl remek a kínálat. Olyan könyvcímeket esetleg tudtok ajánalni, amelyek nem a burkolt dolgokat vetítik elém, mint a legtöbb könyv, hanem a valóságot írják le?


Köztudott, hogy manapság az oktatás nem az igazságról szól.

Én a földrajzot és a történelmet imádom. Szeretnék profi lenni ebben a két témában, de nem tudom, hogyan is kezdjem el. A mindentudás egyetemének oldalát szoktam olvasni és megnézni egy-egy előadást, de azokat már sajnos nem frissítik.

Van két remek lexikonom, bár már nem mai darabok, de tetemes adatmennyiség lelhető fel bennük:

A XX. század krónikája és A magyarok krónikája.


A Geo-t egyébként ismerem, de nem a kedvencem, nekem valahogy nem tetszik. A Látképben pedig annyi hiba van, hogy túl töredezettek a cikkek. Értitek, hogy mire gondolok ugye?

2010. ápr. 9. 19:32
 5/10 A kérdező kommentje:
A wikipédia az, amit ha lehet, mellőzök. Találtam már benne érdekes dolgokat, nem fedték a valóságot. Sok-sok hiba található benne, nem bíztos forrás.
2010. ápr. 9. 19:34
 6/10 A kérdező kommentje:

Jókai műveket olvassak? Egy hibám van, utálom a verseket, nem szép, de így van. Ezen a téren óriási hiányosságaim vannak. Az általános műveltség megvan, de nem ismerek a híres verseken kívül mást.


Akkor már érdemesebb lenne Aranyt olvasnom, nem igaz?

Úgy tudom, Jókai talán olyan 20 ezer körüli szókinccsel büszkélkedhetett, mag Arany János 40 ezerrel.

2010. ápr. 9. 19:37
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem viccnek szánom, de óriási példaképként állnak előttem a polihisztorok. Mindig mindenről tudnak beszélni, szeretnék ilyen lenni. Most a komoly zene területén csiszolgatom a tudásomat.

Hallgatom a Bartók rádiót, vettem cd-t, próbálom megismerni a nagy zeneszerzők műveit. A másik gyengém a fetészet, nem bírom, nem látom értelmét.


Pedig ha intelligens akarok lenni, minden területen otthonosan kell mozognom.


Szerintetek hogyan érdemes elkezdeni, ha ilyen célt tűz ki maga elé az ember?

2010. ápr. 9. 19:42
 8/10 A kérdező kommentje:

És a kedvencemet hagytam ki?????


A gyönyörű és igényes Rubicon magazin. Azt előfizetem , imádom. Ajánlani tudom mindenkinek.

2010. ápr. 9. 19:49
 9/10 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, megnézem.
2010. ápr. 10. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!