Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A deja vu érzésekkel kapcsolat...

A deja vu érzésekkel kapcsolatban hallottam egy olyan véleményt, hogy mikor megszületünk, lepereg előttünk az életünk, és egy két pillanat megragad bennünk. Később pedig ezeket a pillanatokat fogjuk fel deja vu-ként. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
2009. máj. 18. 14:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%

bocsi de megtudnátok mondani mit jelent az hogy deja vu érzés?

new moon is egy csomószor volt, sose értettem mit jelent

2009. máj. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Az, amikor valamiről úgy érzed, hogy "ezt már láttad", vagy megélted, megtapasztaltad már egyszer pontosan ugyanúgy, ahogy most megint - holott közben meg azt is tudni véled, hogy ez nem lehetséges, mert most jársz itt először/most látsz ilyet először, stb.


Én egyébként újabban egy olyan elméletet hallottam, hogy ez egyszerűen egy agyi műhiba is lehet. Nem feltétlenül súlyos, időnként bárkivel megeshet; az agy egyszerűen eltéveszti az időbeli érzékelést, és az épp megtapasztalt élményt egyszerre értékeli jelenbeliként és múltbeliként is, és ettől érzed úgy, hogy ez már volt egyszer, épp ugyanígy. Ez is lehetőség.

2009. máj. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Ha a természettudományos szempontból alkotott véleményemre vagy kíváncsi, akkor ez az elmélet biztosan nem tudományos elmélet, hiszen a természettudomány mai állása elveti az előre megírt sors felvetésén, és ráadásul az elmélet nem falszifikálható, így nem tekinthető természettudományosnak.


Magánvéleményem szerint pedig egyszerűen marhaság.


Amit én tudok a deja vu magyarázatára, az az, hogy az agy az egyik szemből jövő jelet egy másodperc tört részével előbb érzékeli és dolgozza föl, mint a másikból jövőt, így így úgy tűnhet, mintha már valamit láttunk volna.

2009. máj. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
82%

mindenki tudja: a deja vu - hiba a matrixban! :)


magánvéleményem, hogy a feltett kérdés több mint valószínűtlen, ettől már az is hihetőbb, hogy időnként fogunk információt az Univerzumból, párhuzamos világokból - már annak aki hisz benne.


Agykutatókat kéne kérdezni, valami szinaptikus zavar lehet, én is megéltem már többször és elég megdöbbentő és zavaró érzés.

2009. máj. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
51%
Én imádom ezt az érzést,:) csak kár hogy nagyon ritkán jelentkezik.Én hallottam olyat is,hogy nagyon mély alvás közben,kiszáll a lelkünk,és előre megy a jövőbe egy kicsit körülnézni.:D És ami megmarad az emlékezetben az a deja vu.
2009. máj. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
39%
Én hittem régen a deja vu-ben,de egyszer olvastam,hogy olyankor az agy újraindul és azért hisszük,hogy ezt már átéltük,ezért van ez:DÚgyhogy már ebben hiszek:D
2009. máj. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
35%
Egyértelműen azt gondolom, hogy egy nem sokkal régebbi előző életünkben voltunk ott, és ezért emlékszünk rá.
2009. máj. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Érdekes gondolatok :)

Én nem vagyok oda ezekért ez érzésekért, mert olyan... kiráz a hideg tőlük. Ha van még vélemény, írjatok.

2009. máj. 18. 19:39
 9/16 anonim válasza:
47%

a deja vu a szinapszisok keveredése

amikor a szinapszispályák kerezstezik egymást mint pl a világűrben a bolygók keringési pályája és olyankor a találkozási pontban jön létre hogy keveredik egy korábbi élmény és az akkor megélt élmény... ezáltal gondoljuk úgy hogy jajj te jóég időutazó vagyok

mindenre van magyarázat csak egyesek szeretnek hinni a túlvilági dolgokban.

bár jó lenne ha lenne pl lélekvándorlás :D:D:D

2009. máj. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
Előzőnek: Te komolyan gondolod, hogy a szinapszisok mint valami tekergő kígyófészek gomolyognak az agyban? Néha összeütköznek, és deja vu? És mindez csak pár másodpercig tart, és a szinapszisok viszonylag nagy száma ellenére csak ritkán, évente egyszer-kétszer fordul elő?
2009. máj. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!