Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A deja vu érzésekkel kapcsolat...

A deja vu érzésekkel kapcsolatban hallottam egy olyan véleményt, hogy mikor megszületünk, lepereg előttünk az életünk, és egy két pillanat megragad bennünk. Később pedig ezeket a pillanatokat fogjuk fel deja vu-ként. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
2009. máj. 18. 14:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem régiben új magyarázatot találtak a jelenségre: az emlékezés és az ismerősség érzés immáron nem ugyanaz a dolog, az agyban két különböző helyet foglal el. Részletesebben itt olvashatsz erről:


[link]


Egyébként több oka is lehet ennek. Sokáig azt hittem, hogy ha megérzem ezt az érzést, akkor egyből tudni fogom róla, hogy ez deja vu, de csalódnom kellett magamban. Az emlékeimet kategóriákba lehetne sorolni:

1. tisztán emléxek rá

2. a lényegére emléxek

3. homályos

4. rémlik vmi

5. vhol a tudatalattimban van

6. vagy még annál is mélyebben kitudja hol

7. abszolút nincs emlékem róla

Sokszor én sajnos azzal a problémával küszködök régi hiedelmem ellenére, hogy nem tudom eldönteni, h ez valóban deja vu, vagy pedig tényleg megtörtént dolog, csak nagyon a tudatom alján motoszkál :). Egyébként én sem túl sűrűn élem át, és én is abba a kategóriába tartozok, h jó lenne többször megtapasztalni, hátha akkor több esély van arra, h választ találjak rá :P.

2009. máj. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
De az is lehet, hogy olyan dolgokra emlékezik vissza az agyunk, amit például már egyszer megéltünk, xD nem feltétlenűl ebben az életünkban, hanme az előzőben...
2009. máj. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
16:05-ösnek teljesen igaza van...a magyarázat arra,hogy miért van deja vu érzésünk az az,hogy az egyik szemünk hamarabb közvetíti az információkat az agyba,így olyan érzésünk lehet,hogy azt a dolgot már láttuk vagy átéltük egyszer valamikor...Persze ez az időbeli eltérés nagyon minimális (tényleg 1mp ezrednyi töredéke)
2009. szept. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Nem biztos, hogy 16:05ösnek teljesen igaza van. Ugyanis a deja-vu nem mindig vizuális élményen alapszik. Velem is többször fordult elő, hogy nem a látvány, hanem egy élmény, eseménysor átélése, maga a történés volt ismerős, nem pedig a látvány. De ugyanígy lehet hang (1-2 mondat, vagy néány másodpercnyi zaj), vagy illat a deja-vu alapja.
2009. szept. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Szerintem igaz! Aki akármit gondol, akkor is szerintem igaz! Lehetséges! Énnekem nagyon sokszor van déja vu érzésem, amikor erdős, köves, helyeken járok, és ha látok valamit a tv-ben :S nagyon rossz. A barátnőmnek is. És lehet hogy epilepsziás rohamom lesz majd!
2010. máj. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Ezek szerint reikis vagy.


Sziasztok,


Először is deja vu = átéltem már érzés. Nekem napi 3-4-5 db deja vu érzésem van. (Mintha átéltem volna) Ha elfogadjuk azt tudományos magyarázatot, hogy a 2 agyfélteke nem egyszerre dolgozza fel a dolgokat, hanem időeltolódással, akkor ez korrigálni lehet Kineziológiával. Véleményem szerint az edu kineziológia lehet a leghasznosabb itt (de nem biztos), lényeg, hogy olyan mozgást kell csinálni, ami a 2 agyféltekét összehangolja. Óvodában, kis iskolásként az indián szökdelést kellett csinálni. Emlékeztek rá?


Viszont a deja vu érzést nem szabad szerintem összetéveszteni a prekognícióval (jövőbelátással). [link]


Amúgy a deja vu érzésre kaptam egy reikis magyarázatot, mert igen csak kiborított engem. (gondolom ezt ismered.


" Egy óriási mértékű tudatszint emelkedés figyelhető meg mostanság, a koronacsakra kijjebb nyílása teszi lehetővé az epifízis fokozottabb működését. A Reiki nem hisz, hanem az az Ember, aki a reiki csatornája, tudja, élő valóságként éli azt meg. Gyakorlatilag 2 film megy: az egyik az az életfilm, melyet mi magunk írtunk eljátszandó forgatókönyvként, s egy másik, amelyet valójában megéltünk. A kettő különbségéből adódik az új életfeladathoz, - az alapjához - karmikus adalék."


Epifízis = tobozmirigy

2011. márc. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!