Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hitler mi alapján tartotta...

Hitler mi alapján tartotta felsőbbrendűnek a germánokat a többi népnél?

Figyelt kérdés
Nem tanúlt történelmet?! A rómaiak (de még a görögök is kultúra terén) a germánok "előtt" hatalmas birodalmat hoztak létre és uralkodtak, a kultúrájuk a mai napig fennmaradt bizonyos formában, ami nyugat alapját képezi. De nem vagyok elfogult a saját kultúrkörömmel kapcsolatban, ott vannak a kínaiak is az öt ezer éves kultúrával. Amíg a kínaiak letelepedett civilizációt hoztak létre, addig a germánok csak portyázó barbár népek voltak. Szóval ezt milyen alapon képzelte ez az állat (Hitler)?

2011. dec. 23. 16:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%
Semmilyen alapon. Beképzelte.
2011. dec. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag szerintük az elsüllyedt atlantisz félistenei voltak a germánok ősei akik tibetből vándoroltak európába
2011. dec. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Szóval elmebeteg volt?
2011. dec. 23. 16:11
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Olyan alapon, ahogyan Jézust magyarnak tartják egyesek :)
2011. dec. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
mítosz, übermench, stb. mellesleg bizonyos értelemben tényleg vannak felsőbbrendű rasszok, népek. ez egyszerű (kultúr)antropológia.
2011. dec. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Az alapján, hogy német volt. Egyes magyarok a magyarokat tartják felsőbbrebdűnek. "Minden szentnek magafelé hajlik a keze."
2011. dec. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

Mert az akkori helyzetben Európa legerősebb hatalma voltak.

Szerintem akiben vagy egy kis egészséges nacionalizmus, azok mind egy kicsit különnek érzik a saját nemzetüket a többinél, ezzel szerintem semmi gond, helyes is, viszont Hitler ezt egy kicsit túlzásba vitte. Kamu történelmet kreált, de ez abban az időben egyáltalán nem volt példa nélküli. A horvátok (illír származás), a románok (dák származás), a szlovákok (morva származás) mind csináltak ilyet.

2011. dec. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam az első választ is, de hozzátenném, hogy nem nehéz egy németnek felsőbbrendűnek vallani magát. Tényleg a civilizáció magas fokán álló, önmagával is igényes, jól szervezett országban élő és anyagilag is jómódú népről van szó. Én dolgoztam több némettel egy időben, akik nyíltan ezt így sose mondták, de minden megnyilvánulásukból látszott, hogy ma is különbnek tartják magukat mindenki másnál. Hát ezt az eléggé megalapozott érzést hajtották túl Hitler alatt, de ez az érzés ma is megvan, és ahogy utalt rá valaki, ha nem viszik túlzásba, akkor pozitív is lehet.
2011. dec. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Hitler mi alapján tartotta felsőbbrendűnek a germánokat a többi népnél?"


Azon az alapon, hogy germán volt.

2011. dec. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
46%
Ugyanolyan alapon mint ahogy a zsidók is.
2011. dec. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!