Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi értelme van ezeknek?

Mi értelme van ezeknek?

Figyelt kérdés
Beírattam a fiam egy kereskedelmi iskolába, hogy ő is szakács legyen, mint én. Átnéztem a füzeteit és láttam olyan dolgokat, ami egy szakácsnak abszolút felesleges. Például kémiából az atom felépítése,kovalens kötés, matekból a lineáris függvény, algebra, történelemből az időszámításunk előtti csaták dátumai. Én szakácsnak írattam a fiamat, miért kell ilyen hülyeségekkel tömni a gyerekek fejét, ha nem kémikusnak,matematikusnak akarnak menni, hanem már egy konkrét elképzelésük van?
2012. jan. 25. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
36%

Ha már megvan, hogy szakács lesz, akkor igazából semmi. :)

De, hogy ne legyen felesleges, ez arra jó hogy majd tanár lehess, hogy újra megtanítsd ezt azoknak akik tanárok lesznek és azok is megtanítsák annak aki majd utána lesz tanár. Jó-jó ez elég gúnyos volt szóval leírom, hogy nem felesleges az.


Például akik a gyógyszereket találják fel azokat nagyon is elismerem, de azt aki csak kutat és egész életében nem talál lósz*rt se azt elítélem, hisz nem kevés fizetést kap mégsem talált fel semmit, kutatni én is tudok, viszont találni nem ennyi erővel én is kaphatnék többet, mondjuk a jelenlegi 320,000 Ft-os jövedelmem dupláját.

2012. jan. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem árt, ha valaki nem szakbarbár, másrészt ha netán késöbb tovább akarná magát képezni, akkor ezekre (is) szüksége van. De azért ha valamit tud egy ember, az sosem árt, arról, hogy TE nem vagy képes többre annál, hogy megfözz egy ételt, még nem kell mindenkinek ezen a szinten maradnia.

Mellékesen amit irtál, hogy kémiából, matekból, fizikából, történelemböl tanitanak neki, az az általános müveltségbe beletartozik, viszont kémikusnak, matematikusnak, fizikusnak még belépöként sem lenne elég - ez olyan, mintha azt mondanád, hogy mindek tanitják a gyereknek a betüket, nem akarsz belöle irót nevelni.

2012. jan. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Három sikeres éttermem van, de szerintem te nem lennél képes egy-két étel megfőzésére, sőt még az alapanyagait sem tudnád. Egy jó barátomnak pedig 5 boltja van, mégsem egy lángelme, de jó üzleti érzéke van, Na és te mivel foglalkozol?
2012. jan. 25. 16:43
 4/10 anonim ***** válasza:

Bár nem engem kérdeztél, de én például kutató vagyok.


Az általános tudás pedig azért kell, hogy a gyerek később el tudjon boldogulni a világban. Pl.: a közlekedés nagyrészt fizika; ha beteg lesz, vagy épp szexelni akar, akkor jól jön némi emlék a biológiáról; ha barkácsolni akar valamit, nem árt egy kis matek. He elé tolnak valami jutányos ajánlatot, nem baj, ha egyáltalán érti a szöveget.


Normális esetben persze nem sok dolog kell a tanultakból, de vészhelyzetben (pl elveszett az erdőben - hogyan jut ki; valaki megésült - mit kell tenni; stb) nem baj, ha van valami az ember fejében.

2012. jan. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én már nem bírom tovább az ilyen kérdéseket...

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..

2012. jan. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem az a kérdés, hogy mivel foglalkozom, hanem az, hogy a szakmámon kivül még sok máshoz is értek.

De hogy válaszoljak: eredetileg mérnök vagyok, idöközben saját vállakozásunk van a férjemmel, ahol egyebek mellett a könyvelést és a z összes jogi részt én ntézem. Ezen kivül van 4 gyerekem, akik szerint jobban fözök, mint sok sok-csillagos étteremben, pedig van összeshasonlitási alapjuk. GYakorlatialg nincs olyan étel, amit nem tudnék recept alapján elkésziteni és több ezer olyan étel van, akit kivülröl, recept nélkül el tudok késziteni.

De ettöl függetlenül ismerem a történelmet, az irodalmat, biológiából, kémiából, fizikából és matematikából meg még korrepetálást is vállalok.

2012. jan. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
mert gondolom a gyerkőcnek kell egy érettségi is.na ezért.meg h ne legyen akkora kőbunkó mint a kedves kérdező(a kérdése alapján)
2012. jan. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én abba azért belekötnék, hogy aki egész életében kutat de nem talál eredményt az megvetendő. Gondolj már bele, ha közelebb jutsz valamihez az már eredmény, például volt egy pasas aki megkapta a [nem jut eszembe a neve, de az a felfedezés kapja aminek az emberiség sosem fogja hasznát venni] és most ugyan azért a szénnel kapcsolatos dologért jelölték Nobel díjra, mert lehet hogy forradalmasítja a számítástechnikát. Az, hogy egy felfedezés hasznos vagy sem, csak évszázadok távlatából lehet megmondani, lehet hogy a mi utódaink az internetre vagy az atomerőműre fogják azt mondani hogy teljesen értelmetlen és buta megoldás volt, nem tudhatjuk.
2012. jan. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

" mert gondolom a gyerkőcnek kell egy érettségi is.na ezért.meg h ne legyen akkora kőbunkó mint a kedves kérdező(a kérdése alapján) "


Szerintem te meg ülj be nyelvtanra, ha már helyesen írni nem tudsz.

2012. jan. 26. 09:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Ő is akarja, h. szakács legyen, v. csak te erőlteted rá?
2012. jan. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!