Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Carl Sagan könyvei elavultak?

Carl Sagan könyvei elavultak?

Figyelt kérdés
2012. febr. 21. 14:06
 1/5 hollófernyiges ***** válasza:
Amit a bolygókutatásról, kozmológiáról írt, azok igen, mert a 70es, 80as években írta és azóta történtek fejlemények. Nem haszontalan, de vannak bennük dolgok amiket azóta már másképp látunk.
2012. febr. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ennek ellenere NAGYON ajanlom a Pale blue dot c konyvet (azt hiszem magyarul Halvanykek potty vagy valami hasonlo).
2012. febr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja meg Korok és démonok :p
2012. febr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz. Aki ezt állítja, legfeljebb arra gondolhatott, hogy a csillagászat területén azóta hatalmas fejlődés történt, rengeteg új felfedezés született. Szerintem mai napig ő az egyik legjelentősebb természettudományos- ismerettterjesztő tudós.

Az ő tudása és érdeklődése nagyon sokrétű volt, ennek csak egy szelete a csillagászat.

Sőt, ha a szkeptikus oldalát nézzük (Korok és Démonok) szerintem most a legidőszerűbbek az írásai. Eláraszt mindent a sok áltudományos tan; kuruzslók, jósok, asztrológusok, ezotérikusok soha nem látott mértékben hülyítik az embereket.( És marha jól megélnek ebből a semmiből.)

Ha elolvasod az írásait, megtanulsz kételkedni, meg kérdezni is, használni a józan eszedet.

Nagyon sokoldalú tudós volt. Én sajnálom, hogy csak 6 könyvét adták ki magyarul, miközben több, mint 30- at jegyez egyénileg, vagy társszerzőként.

Meggyőződésem, hogy a könyveinek helye lenne a közép- és felsőfokú iskolai oktatásban.

2012. ápr. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 glock21 válasza:
100%
Egyet értek az utolsó válaszolóval.
2012. ápr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!