Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Atlantisz létezett? Volt...

Atlantisz létezett? Volt rajta egy birodalom? Vagy hogyan volt az egész?

Figyelt kérdés
2009. jún. 6. 13:32
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

LEHET, MINDEN LEHET


Lehet, hogy volt itt élet már egyszer máskor…

Lehet, hogy kétszer, lehet, hogy tízszer, százszor…

Vagy talán ismered

ahol a múlt ered,

az időt, és ahol a jövő véget ér?


Lehet, hogy volt élet valamikor máskor…

Lehet, hogy itt, lehet, hogy máshol….

Vagy nem hiszed talán,

hogy morzsika csupán

a Föld, és nem az egész nagy kerek kenyér?


A végtelen múlt, és a végtelen jövő

a végtelen térben lehet, hogy összeér….

Lehet, hogy nem hiszed,

de azért így lehet.

Tudod, a végtelenbe minden belefér.


*

2009. jún. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket tudom (vagy tudni vélem)Atlantiszról: Magas technikai és tudományos szinvonalon kialakult civilizáció volt. Pusztulásakor kisebb csoportok el tudtak menekülni. Belőlük lettek az egyiptomi fáraók és családjaik. Más hasonló ősi civilizációk is voltak. Lemúria keleten, a mai Ázsiától kelet-délkelet irányban volt. A tibeti fennsíkon élők a túlélők utódai.

A Föld felszíne, éghajlata állandóan változik, a kontinensek mozgásban vannak a magma "óceánjának" felszínén, vulkáni tevékenységek, kisbolygók, miegyebek becsapódása, óceáni áramlatok irányának megváltozása, stb, nekem nehezebb lenne azt elhinni, hogy mindig is ilyen volt itt az élet, amilyen most.

2009. jún. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Az Atlantiszi szétrajzás okot adhat arra, hogy hogyan alakultak ki az ősi civilizációk: Kína, Mezopotámia, Egyiptom, és talán az inkákhoz is eljutottak.
2009. jún. 8. 05:33
 14/25 A kérdező kommentje:
jav: nem okot, hanem választ
2009. jún. 8. 05:33
 15/25 Salx Narval ***** válasza:
97%
04:58 vagyok. Milyen fejlettségi szintig juthattak szerintetek.
2009. jún. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a gondolathoz, hgy az ókori civilizációk az Atlantisziból maradatak fenn. A csodálatos ókor után jött a sötét középkor. Korábban arra gondoltam, hogy a keresztény egyház fojtogató hatása miatt, viszont a közelkeleti és távolkeleti kultúráknál is megtörtént az óriási visszaesés, ahol úgy-e nem volt kereszténység. Tehát közös oknak kellett lenni. Atlantisz, Lemúria, esetleg még mások, olyanok amelyekről nem is hallottunk még. A mayák is érdekesek, és idegen civilizációk is lehettek itt.
2009. jún. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
88%
A jelenlegi földi civilizációnál magasabb technikai szintre gondolok. Ha csak a piramisokat elgondoljuk... Meg az is érdekes, hogy mechanikai eszközökre kevés, vagy semmi lelet utal, lehet, hogy inkább elektronikus, lézer, és efféle eszközöket használtak. Lehet, hogy ismertek olyan energiaforrásokat, amiket mi nem.
2009. jún. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem szeretnék megbántani egyetlen vallásos embert sem. De én már elgondolkodtam azon is, hogy a bibliába fellelhető, égből alászálló tüzes szekerek, repülő angyalok, varázserővel bíró tárgyak, csodák stb, nem e az ő létezésükre utaló jelek. Azt is eltudnám fogadni, hogy akkor még nagyrészt civilizálatlan emberek, valóban azt írták le amit látni véltek, és amire szavuk nemvolt, saját használati tárgyaik nevét használták. Még az özönvíz elmélet is beleférne a dologba. Még egyszer elnézést kérek minden istenfélő embertől, de mi van akkor, ha a biblia pont az ő történetüket meséli el, az akkori ember szavaival. Gondoljatok bele egy kicsit, minket, és a mai eszközeinket, hogy írná le egy bronzkori írástudó.Természetesen, ez egy belemagyarázás, de engem elgondolkodtatott, sőt a mai napig keresem az összefüggéseket.
2009. jún. 9. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
dehogy kell elnézést kérni... van valami abban amit mondasz. de az biztos, hogy ezt nem tudhatjuk meg és ettől marad misztikus jellege az egésznek.
2009. jún. 9. 11:34
 20/25 Salx Narval ***** válasza:
100%
03:33 vagyok. El sem hiszed mekkora igazságot mondtál, a misztikummal kapcsolatban. Valójában a misztikumok, mesék, legendák, mindig tartalmaznak igazságokat, és lényegüknél fogva mindig adnak teret, az emberi képzelőerő szárnyalásának. A magunkfajta kíváncsi embereket, nem is igazán az igazság keresése köti össze, hanem a misztikum varázsa. Mert, ha valaki felvet egy új lehetséges magyarázatot, akkor azt ismét átgondolhatjuk, elemezhetjük, beépíthetjük saját elképzeléseinkbe, próbálhatjuk cáfolni, kiegészíteni. És mint írtad a választ nem tudhatjuk, de mégis jó kutatni. Azokra az emberekre viszont nagyon tudok haragudni akik a saját véleményüket tudják csak elfogadni, mindenki mást lenéznek, nevetségesnek próbálják beállítani mások véleményét. Természetesen lehet cáfolni valamit, vagy másképp gondolni, a lényeg az hogy kulturáltan tegyük, pláne ,ha mi sem tudjuk bizonyítani, saját állításunkat. Én mindig azt csinálom, ha valaki felvet egy kérdést, azt megpróbálom sajátomként kezelni, és eszerint magyarázni. Most jelenleg a piramis építéssel kapcsolatos felvetésen gondolkodom, érdekes ez a gondolat.
2009. jún. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!