Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nagy Lepkegyűjteményt szeretné...

Nano Dream kérdése:

Nagy Lepkegyűjteményt szeretnék csinálni (103x150) És mibe szúrjam a lepkéket?

Figyelt kérdés
Hungarocel nem szép, mert nagyon látni a golyókat. Mindenképp fehér lenne jó. És az lenne a lényege, h túl kemény se lehet mert abban ha kihuzom a tüt meglátszik a helye. szivacs, polifoamra gondoltam de nem találok olyat. Mit célszerű vennem és mi a pontos neve és hol találom meg sehol nem találok semmit:(

2012. febr. 25. 07:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Hungarocell táblát vond be egyszínű fehér textillel!

Szivacstáblát pedig méterárú vagy bútorboltban kaphatsz,de szerintem az is szebb ha bevonod valamilyen anyaggal.

2012. febr. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lepkét ne adjunk :-)
2012. febr. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1. Válaszolonak köszönöm az ötletet, de az se a legjobb, mert a tűk többszöri áthelyezése után lenne nyoma az anyagon. Mert folyamatosan bővülő gyűjtemény lessz.300 db befogadóképességgel.

2. Válaszoló meg bekaphatja havalamihez nem ért akkor hülyeséget minek ír. Ez az az emberfajta ami hülye mindenhez és próbál okosnak tünni azzal hogy mást próbál lehuzni. Csodálom h még a természetes szelekció nem hatott rád.

2012. febr. 25. 09:29
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem akartalak én lehúzni,tudod ez a jel :-) arra való hogy poénra vegyed...De ha már itt tartunk mindenki magából indul ki és nem tudom merre felé akarsz te pillangókra vadászni,de arra a barna lepkére,meg fehér káposzta lepkére amiket le bírsz majd vadászni elég lesz egy gyufás doboz is...
2012. febr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A barna lepke az ökörszem lepke. Kicsit én is meglepődtem, látva a tervet: a különlegesebb lepkék nagy része védett. Legalábbis én így tudom. Vigyázz, nehogy lenyomozzanak itt a GYIK-on a természetvédők! :)

(Én is csak poénkodtam itt a végén!)

2012. febr. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem Magyar lepkéket vadászok, hanem külföldről rendeltem be. Peru Kina Indonésia. És persze nem CITES fajokat.
2012. febr. 25. 11:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Értem. Az úgy persze más.
2012. febr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően bármibe is szúrod, ha kiszeded, többször átrendezed a tűket, látszani fog a helye. Én a helyedben maradék egy egyszerű hungarocell bevonva valami szép anyaggal módszernél, vagy a nagyon profik parafába szúrnak (az összes egyetemi lepke- és rovargyűjtemény félbevágott parafadogókon nyugszik, párat átpakoltak hungarocellre). Csak előre tervezd meg, milyen lepkék lesznek, hol, és annak megfelelően helyezd el a fajokat. Tudom, a nagyok drágábbak és nehezebben is beszerezhetőek (és az is lehet, mire összegyűjtöd rá a pénzt, védetté nyilvánítják), és ezért a gyűjtemény a kezdeti stádiumban csúnya lesz, mert alul mindenféle pici lepkék, felül meg a nagy üresség, de megéri. Illetve gyakori, hogy először kisebb tárolókba teszik az addig gyűjtött és rendszerezett fajokat, majd később állítják a nagy tárolóba az összeset. Továbbá ha anyaggal bevont hungarocellről van szó, akkor azt újra is lehet húzni, míg ha polifoam, abból újat kéne venni.
2012. febr. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Parafa? A feltételeknek megfelel (nálunk ilyen "faliújság"), a fehérítést kell megoldani...
2012. márc. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!