Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki árulja el nekem, mik...

Valaki árulja el nekem, mik ezek a kör alakú földterületek az USA-ban? Miért pont kör alakúak?

Figyelt kérdés
Itt a link: [link]
2012. márc. 6. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
ez nagyon durván néz ki, hogy sikerült megtalálnod? amúgy bocsi az offért :)
2012. márc. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Itt válasza:

Mi más lehetne mint gabonakörök az UFO-nak :P

De a viccet félre téve szerintem egy számunkra újfajta mezőgazdálkodási forma lehet és a körbe benne levő köröcskék pedig vagy permetező vagy öntöző rendszer lehet.

De ez csak tipp az viszont biztos hogy mezőgazdálkodási területek túl sok a gépek és a terménytárolók.

2012. márc. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Körben önjáró öntözőberendezések.
2012. márc. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gondolom a lusta dög amcsiknak így könnyebb betakarítani a termést, hely meg van bőven, nem kell minden talpalatnyi földet beszántani, hát körben vetettek. Tény és való, hogy egyszűbb ezen spirálban végigmenni, mint minden sor végén fordulni.

Ha jól láttam, minden, ami jó. Gabonafélék, némi kukorica, és sok napraforgó, mert a környéken arról híresek.

2012. márc. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

15:39

Nyáron kinn jártam az Államokban, és akkor láttam őket a repülőből nézve. Akkor sem tudtam már, hogy ezek mi az fenék. Most meg eszembe jutott a dolog, így google maps-on is kerestem ilyeneket. Hát találtam is hamar

2012. márc. 6. 17:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem csak az USA-ban van ilyen, de igen, az öntőzőrendszerek miatt néz ki így a föld. Próbáldd ki majd most tavasszal te is nyugodtan a kertben hogy veszel kerti locsolót és a pázsitot azzal locsolod. Ugyanilyen köröket kaphatsz te is. Persze nagyban kicsit máshogy néz ki ez az öntözés, de végülis a lényege ugyanaz.
2012. márc. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha egy kicsit rázoomoltál volna még az öntözőrendszer is látszik. Tehát ez valóban nem más, mint egy egyik végén rögzített, és körbejáró öntöző által kirajzolt kör. (értsd: ott sarjadt ki a vetés ahol öntözték, ez meg ugye kör alak)
2012. márc. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
De hogy miért kell ezeknek körbejáró öntözőberendezés?... Európa fejletlen államaiban meg tudták oldani, hogy az öntöző mindkét vége mozogjon, ők mi a frászért nem??
2014. aug. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!