Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Antigravitacios mezot hogyan...

Antigravitacios mezot hogyan tudnank letre hozni?

Figyelt kérdés

2012. márc. 12. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Öhm, úgy, hogy létrehozol egy anyagot, ami blokkolja a, jelenleg csak elméletként létező, graviton részecskéket.
2012. márc. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Antianyaggal
2012. márc. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Antigravitációsmező-generátorral.
2012. márc. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 2xSü ***** válasza:
#2: Antianyaggal nem valószínű, mivel az antianyag pusztán töltésében különbözik az anyagtól, minden másban megegyezik a normál anyaggal. (Így tömegében is.)
2012. márc. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
antigaravitacios generatornak hogyan aljunk neki?
2012. márc. 12. 16:21
 6/7 2xSü ***** válasza:

[link]


Az első bekezdés mindent elmond szerintem… Jelen ismereteink szerint nem létezik antigravitáció, így olyan szerkezet sem, ami ilyet generálna. Pár összeesküvés-elméletes, sarlatán önjelölt fizikus – akinek lövése sincs a valódi fizikáról – kísérletezik vele, meg megpróbál hírverést csinálni neki, sőt akár el is hiszi, hogy a jelenség működik. Persze ha valaki még képes is valamiféle működőképes dolgot gyártani, arról kiderül, hogy valami más, jól ismert fizikai jelenség áll a háttérben és nem az antigravitáció (mágnesesség, stb…)

2012. márc. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Urban Daniel válasza:

Az antigravitacios mezo kifejezes alkalmazasa folosleges, celszerubb helyette inkabb a termeszetes gravitacios mezo (pl. Folde) elleneben hato mesterseges gravitacios mezorol beszelni.


Gravitation Propulsion Systems

(in Hungarian)


Mesterseges gravitacion alapulo meghajtasi rendszerek


Tudjuk, hogy minden, aminek energiaja, gravitacios hatasa is van. Ha egy testet aszimmetrikus elektromos ter vesz korul, akkor, mivel az elektromos ternek van energiaja, a test aszimmetrikus gravitacios terben fog elhelyezkedni, tehat adott esetben a ra hato gravitacios erok eredoje 0-tol kulonbozik, minek hatasara, ha mas kenyszer nincs, elmozdul. Egy aszimmetrikus, nagyfeszultsegu, foldelt, toltott kondenzator megfelel a kivanalmaknak. Ilyen egy cseszealj alaku kondenzator is a tobbi feltetellel. A foldeles kotottseget jelent, ezert, hogy a mozgas szabad, az elektromos eroter pedig kelloen nagy legyen a kivant iranyban (nevezzuk felfele iranynak), a kondenzator nagyobbik fegyverzetehez lefele rogzitsunk nagy relativ dielektromos allandoju anyagot, pl. kalcium-rez-titanatot. A feszultsegforras negativ polusat a nagyobbik fegyverzethez kossuk. Kotottseget jelent termeszetesen a fix helyzetu feszultsegforrashoz valo kapcsoltsag is. Celszeru ezert a feszultsegforrast a kondenzatorba integralni, tovabba minel nagyobbnak kell lennie az eloallitott maximalis feszultsegnek. Ezen felteteleknek megfelel egy integralt atomreaktor. Ha emberek szallitasara akarjuk felhasznalni, akik iranyithatjak is a szerkezetet, akkor szukseg van egy elektromosan arnyekolt, Faraday-kalitka kabinra, ami egy kulso kalcium-rez-titanat burokban van, amihez belulrol femburok csatlakozik. A reaktornak es a transzformatornak szinten ebben kell lennie, a lenti dielektrikumba pedig be kell agyazni egy nagy kapacitasu elektromos (fem) tartalyt, amire rakotjuk a fenti, kisebbik, pozitiv toltesu fegyverzetet. A tovabbiakban egy korlap-kis gomb elrendezesu kondenzatorrol lesz szo:

Tegyul fel, hogy a fem korlap 12 m atmeroju, a kis femgomb pedig a korlap kozeppontja felett helyezkedik el a "z" tengelyen, a kor kozeppontjatol 5 m tavolsagra (a "z" tengely meroleges a korlap sikjara). A(z) (numerikus) integralast a Wolfram Mathematica program segitsegevel vegeztem, z(min)=10^(-15) m esetben:


Vakuumban ilyen modon 22.6149 m/s2 gravitacios tererosseg erheto el 4*10^81 V feszultseg mellett (a toltes ekkor 10^(7) C ).


Termeszetesen a feszultseg novelesevel a gravitacios gyorsulas is novelheto akar egeszen extrem ertekekig.


Daniel Urban, physicist student


2014.12.27.


E-mail:


daniel.urban.81@gmail.com


OR


facebook:


Dani Urban

2015. jan. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!