Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az a szó, h "ex", vagy valakin...

Az a szó, h "ex", vagy valakinek az "exe", az "exem" kifejezés, miért hangzik olyan rosszindulatúan, megalázóan? Vagy mégis olyan furán?! Te hogy vagy vele?

Figyelt kérdés
Hiába vannak nekem is volt pasijaim, mégse mondom senkire hogy az "exem" mert szerintem ez olyan bántó, megalázó, vagy rosszindulatú szó, nem? Vagy csak én érzem így?! Te hogy vagy vele?
2012. márc. 12. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Az EX annyit jelent, hogy VOLT-. Semmivel esm megalázóbb ezt használni, szerintem csak te gondolod úgy.
2012. márc. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem rosszindulatú, de én is utálom
2012. márc. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%
Szánalmas, új kifejezés és ha magyarok vagyunk akkor ne külföldi nyelvek szavait használjuk, olyan nehéz azt mondani hogy volt pasim/csajom?
2012. márc. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert egyrészt buta anglicizmus - másrészt a kijáratot és a kivégzést is jelenti.
2012. márc. 13. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én sem használom ezt senkire, szerintem is inkább rosszindulatú, bár ugye a hangsúlytól is függ.
2012. márc. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem rosszindulatú, legfeljebb annak érzed. Annak pedig az lehet az oka, hogy általában primitívebb emberek használják nem éppen emelkedett stílusban. Ezáltal a kifejezés rosszindulatúvá degradálódik.

Amúgy a rövidsége egyfajta "jó de felejtsük el mielőbb" érzést sugall.

2012. márc. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!