Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen lenne most a világ, ha...

Milyen lenne most a világ, ha Amerikát az ókori hellének felfedezték volna?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele, hogy elég fura kérdés, meg nem is lehet pontosan válaszolni, de biztos, hogy eléggé eltért volna a fejlődés. Kíváncsi vagyok, Ti mit godnoltok erről.
2012. márc. 14. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Sokkal szebb és barátságosabb!
2012. márc. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A görögök nem az egységes birodalmukról voltak híresek, inkább a többé-kevésbé független városállamaikról. Szóval szerintem nem lett volna egységes ország Amerikában, nem tudom, meg tudtak volna-e erősödni annyira, hogy megvédjék a későbbi gyarmatosítóktól. Szóval szerintem (talán!) lenne ott egy apró görög állam, és körülötte spanyol, angol, holland gyarmatok, ill. azokból fejlődött államok. Nem lenne ilyen egységes Észak-Amerika, és talán az ereje sem lenne ekkora.
2012. márc. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem is a hellének, de kapaszkodj: felfedezték. Éltek is ott páran hosszabb ideig.

Nem tért el a fejlődés. Nem elég tudni valamiről, élni is kell vele. Hiába tudták, hogy 3-4 ezer km után újra föld van, oda - rendszeresen és biztonságosan - el is kell jutni. Ez kétezer évvel ezelőtt csak igen elszánt hajósoknak, és roppant bizonytalanságban adatott meg.

2012. márc. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Meggyőződésem, hogy az emberek nem változnak. Generációról generációra, néhány évtizedenként elkövetik ugyanazokat a hibákat, és minél több emberről van szó, ez annál inkább igaz. Tehát a háborúkat ugyanúgy megvívták volna, és mivel még ha fel is fedezik, nehéz lett volna Amerikába jutni azon a színvonalon, ezek a háborúk külön dúltak volna a két kontinensen, egymásra csak kis hatással. Európa úgy fejlődött volna akkor is, ahogy normálisan, esetleg a hajózás fontosabbá vált volna. Mivel társadalmilag és politikailag a kontinensek nem gyakoroltak volna komoly hatást egymásra, az egyetlen fontos különbség a tudomány fejlődése lett volna. Sokkal több emberre sokkal több matematikus, fizikus, csillagász stb jut. Ahogy eljön a gyarmatosítások kora Amerika is gyarmatosító nagyhatalommá vált volna, talán lekörözi Angliát is, azonban ha így is van, Európában ők is egyensúlyi politikát folytattak volna, azaz az európai politika ugyan olyan maradt volna, mint a valóságban. Később Amerika nem ment volna át azon a rohamos fejlődésen, amin így átment, így talán ma nem lenne ilyen magasan a világ vezető hatalma. Vagy talán mégis, ezt nem tudom megmondani. Innentől pedig minden úgy történt volna, ahogy a valóságban, hiszen már a valóságban is volt USA.


Egybevetve mindent: politikailag és társadalmilag nem lett volna nagy hatása, de a tudományos életben igen. Tehát ma a világ olyan lenne, mint 200 év múlva lesz a fejlettséget tekintve, ez pedig minden másra is hatással lett volna, tehát a világ teljes egészében olyan lenne, mint 200 év múlva lesz.

DE nem vagyok történész, szakértő, még különösebben jó se vagyok töriből. Szóval történhetett volna bármi más is, ez az én verzióm.

2012. márc. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az értelmes válaszokat :)
2012. márc. 14. 21:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha érdekelnek az ilyesmik akkor javaslom a "Só és Rizs évei" című könyvet Kim Stanley Robinsontól. Igaz ott nincs hellénekről szó, de van alternatív Amerika történet. Egyébként a könyv alapja hogy a pestis 90% százalékban ki irtja Európát, így nélkülük alakul a történelem.
2012. márc. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!