Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez mitől lehet, vagy Mi a...

Ez mitől lehet, vagy Mi a magyarázat rá?

Figyelt kérdés
Annyiból áll a dolog, hogy egy Pezsgősüveget ha felbontanak és Isznak belőle valamennyit (pl felét) és egy Fém kiskanalat raknak bele a nyelével befele nem száll ki belőle a széndioxid gáz! Ezt kipróbáltam és tényleg bevált! Vagyis este elfogyasztottuk a BB pezsgő felét és egy kiskanalat tettem bele ezután Hűtőbe raktam és reggelre ugyanolyan Buborékos volt mint ahogy este beraktam!

2012. márc. 16. 22:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A módszer nem működik. Ez kiderült volna, ha két üveggel próbálkoztál volna és csak az egyikbe tettél volna kanalat. Másnap reggelre pont ugyanannyira lett volna buborékos mindkét pezsgő. A tudományban nincs kísérlet kontroll nélkül!
2012. márc. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Ez így van, ahogy az első leírta. A kiskanál csak arra jó, hogy valami misztikum is legyen a dologban...


Az igazság sokkal prózaibb. Ha beteszed az üveget a hűtőbe, akkor nyugalomba kerül. Mivel a széndioxid nehezebb a levegőnél, a pezsgő fölött egy széndioxid réteg alakul ki, ami megakadályozza a szénsav további bomlását.


Kiskanál nélkül is. :-)


Pedro

2012. márc. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!