Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik a gondolatátvitel?

Létezik a gondolatátvitel?

Figyelt kérdés
Szóval én át tudom adni másnak a gondolataimat ??
2008. ápr. 15. 15:06
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
mert ugy vettem észre hogy igen, vki irjon vmit ! :)
2008. ápr. 15. 15:06
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
persze hogy igen. szóval vigyázz mit gondolsz:) vannak akik sokkal fogékonyabbak erre, vannak akik kevésbé.
2008. ápr. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Küldj nekem egy-két gondolatot, aztán majd meglátjuk, kitalálom-e. :)
2008. ápr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
küldtem, mit gondolsz mit gondoltam??:)
2008. ápr. 16. 16:31
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Uri Geller?
2008. ápr. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Ha létezik, egyszerűen le lehet mérni.

Ugorj el Vassyhoz - és, ha ott sikeres vagy, egyenes az út Randi 1 millió $-jáig.

Remélem, nem hagyod csak úgy ott?

2008. ápr. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
Persze, írd le őket, vagy mondd el :D
2008. máj. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Számtalan könyv született a témában...olvass el egyet! :)
2008. máj. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
19%

Nehéz dolog a gondolatátvitel bizonyítása. Ugyanolyan, mintha bizonyítaná akarnám, hogy létezik piros Porsche. Jön egy Vassy, és odamutat az utcára, ahol nincs piros Porsche, és azt mondja: "Látod, megmértük, nem létezik piros Porsche." De közben senki, vagy legalább is a Vassy nem veszi észre, hogy elsuhan egy piros Porsche az utcán. Felkiáltunk: "Nézd, ott van!" Odanéz: "De nincs ott, hülye vagy!"


Persze mindenki úgy gondolja, hogy létezik piros Porsche, sokan állítólag láttak is, bár én még sosem, csak képen, de azt hamisíthatták. Ez rámutat arra, hogy téves a tudomány azon gondolkodásmódja, miszerint csak az létezik, amit bizonyítani tudok. Valójában bármi létezhet, és csak az biztos, hogy még nem észleltük, vagy ha észleltük, még nem sikerült újra előidéznünk az észlelését. Viszont a nemlétezés bizonyítása lehetetlen.


Én úgy gondolom van. Még a gimiben ismertem valakit, aki - bár rövid ideig tartó időszak alatt - hallotta az emberek gondolatait, többször ugratott is minket, hogy spontán válaszolt a gondolatainkra. Nagy lelki békéje volt a srácnak, ami aztán elmúlt, és ezzel a képessége is.


Szóval "én ismertem valakit". És akkor mi van? Jön egy bárki, és azt mondja: "De hát nincs ott a piros Porsche, tehát nem is létezik." :) Persze aki részese volt, az csak legyint (vagy felidegesíti magát), az élmény már az övé, ő már látott piros Porschét. Ettől lesz a dolog ezotéria, maga a fogalom is ezt jelenti: "titkos, rejtett, csak a beavatottaknak való".

2008. máj. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Másik megközelítésben pedig, egy 2001-es felfedezés szerint az ember elsősorban egy információból álló szellemi lény ("komplex ideakép"), csupán van egy anyagi teste, ami másodlagos, de mind a test, mind maga a szellemi lény kiterjedése végtelen. Ha pedig végtelen, akkor a gondolatátvitel szükségszerű, hiszen az ember valamennyire mindenhol ott van (szó szerint idézve: "nincs olyan pont a térben, melyről egyértelműen kijelenthetnénk: nem része az élő szervezetnek"), legfeljebb legjobban a testére koncentrálódik. És ez egy kőkeményen bizonyított dolog.
2008. máj. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!