Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az hogy melyik középiskolába...

Az hogy melyik középiskolába vesznek majd fel az pontosan min múlik?

Figyelt kérdés

Mert azt tudom hogy 6-8 osztályos jegyek összegéből meg valami vizsgából lesznek pontjaim de mennyi a maximum elérhető pont vagy egyáltalán a felvételi dolgozat hány pontos,és milyen tantárgyakból van?

7.-es vagyok és a szüleim már most azt mondják hogy válasszam ki hova akarok továbbmenni mert a 4-es átlaggal szinte sehova nem vesznek föl(amit én nem nagyon hiszek el).



2012. máj. 2. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Vizsga nincs.Felvételi 150 pontos.Angol(vagy német amit tanultál általánosban),nyelvtan(bele tartozik a szövegértés),matek. Egyenként mindegyik 50 pont.

Ha jó suliba akarsz menni akkor elég csekély az esély arra hogy felvegyenek..

2012. máj. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

MOndjuk egy GÉPIPARI, KÖZLEKEDÉSI SZAKKÖZÉP vagy egy ERŐSÁRAMÚ SZAKKÖZÉPISKOLA jónak számít-?


és az sem tudom még hogy melyik évvégi jegyeket és hanyadik évtől kell beleszámíítani mert 5.6. ban 4,6-7-es átlagom volt most évvégén olyan 4,4-5 lesz

2012. máj. 2. 15:34
 3/7 A kérdező kommentje:
Vannak olyan ismerőseim akik 2-es 3-mas átlaggal bejutottak gimnáziumba akkor énis csak bejutok egy jobb szakközépbe szerintem
2012. máj. 2. 15:35
 4/7 klopusz ***** válasza:

Szia!


Az, hogy melyik osztályos év végi osztályzatot veszik figyelembe, az iskolánként változó. Nézd meg egy-egy iskola honlapját, ott részletezik.


Januárban lesz központi írásbeli felvételi magyarból és matekból, ezt mindenkinek meg kell írni, aki részt akar venni a középfokú oktatásban (50-50 pont a két tárgy).

Az megint iskolánként változik, hogy kérnek-e szóbeli felvételi vizsgát. Éremes nézelődni a net-en előre, hogy tudd, mi vár rád.

Négyes átlaggal nem vagy elveszett ember, de az biztos, hogy a "sztáriskolák" el vannak szállva maguktól és lehetetlen követelményeket támasztanak a gyerekekkel szemben.

2012. máj. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Plusz van személyes elbeszélgetés is.
2012. máj. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Személyes beszélgetés az igazgatóval csak ott van ahol van szóbeli,de nem kell mennie mert így is úgy is fel lenne véve.
2012. máj. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tényleg iskoláról iskolára más a konkrét pontszámítás.

Az sem biztos, hogy kérik az írásbeli felvételit, de azért ez elég gyakori. Ez 100 pontos, és általában még 20-50 pontot lehet szerezni a szóbelin, a vitt jegyekkel, versenyeredményekkel, de még az is van, hogy az írásbeli pár feladatát súlyozottabban számolják.


Arra van valami törvény, hogy a hozott jegyeket nem akármilyen súllyal vehetik figyelembe.

Így a sok 4-essel nem vagy annyira nagy hátrányban, talán csak annyiban, hogy a sok 4-es nem a hiánytalan tudásra utal.

Mindenesetre a legtöbb helyen az írásbelik eredménye számít a legjobban, azt kell jól megírni.


Az egyik előző hozzászóláshoz:

Az én fiam egy "sztáriskolába" felvételizett, bizonyos számítások szerint az ország 2-ik legerősebb iskolája a Fazekas után. Ugyanazt a felvételit írta, mint bárki más.

Viszont 94%-kal a második legjobbat írta, de az ötvenedik is 80% felett volt! ide tényleg olyanok jelentkeznek, akik szinte csak ötösöket hoztak, és átlagon felüli felvételiket írtak.

Szóval nem az iskola támaszt magas követelményeket, hanem az oda jelentkezők átlagon felüli tudása!

(Kivéve a kevés tehetséggondozó iskolát, oda a felvételi is nehezebb...)

2012. nov. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!