Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért látok színeket?

Miért látok színeket?

Figyelt kérdés

Nos.

Nem szívtam,nem vagyok gyogyós,nem nézek horrorfilmeket,szóval please ne írjon senki hülye beszólásokat!thx

Tehát,én a számokhoz,nevekhez,szavakhoz színeket látok.Miért???



2012. máj. 6. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
erről a szinesztézia jut eszembe
2012. máj. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

ezt a jelenséget színesztéziának hívják, nagyon ritka, van aki pl a hét napjaihoz, és egyéb szavakhoz, színeket, formákat párosít.

ez egy különleges adottság, de nem ezoterikus, hanem tudományosan bizonyitott

[link]

2012. máj. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A szinesztézia nem olyan ritka, mint ahogy azt hiszik. Csak aki így lát, annak ez természetes, és nem tűnik fel neki, hogy különbözik a többségtől. Vagy, ha mégis, akkor inkább titokban tartja, mivel csak kevesen fogadják el a jelenséget. Egy kicsit aktívabbak bizonyos hálózatok az agyadban, ezért vagy szinesztéta.
2012. máj. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

én a hét napjaihoz is színeket látok

Hétfő=világoskék

Kedd=halványpiros

Szerda=krémszín

Csütörtök=bordó

Péntek=sötétkék,fekete

Szombat=piros

Vasárnap=citromsárga

2012. máj. 6. 20:23
 5/10 A kérdező kommentje:
és ez valami betegség,vagy gyogyós vagyok ??
2012. máj. 6. 20:24
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Hát inkább betegségnek tekintsd, nem vagy gyogyós. :)
2012. máj. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
,,Megfigyelték, hogy azokban, akik számára a szavaknak színük van, a bal féltekei színlátással foglalkozó V4/V8 terület nemcsak a színekre, hanem a szavakra is reagál. Ugyanez a félteke foglalkozik a nyelvvel is. Ez erős bizonyítékot szolgáltat arra, hogy a jelenséget az efféle idegi kapcsolatok okozzák."
2012. máj. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A tudomány jelenlegiállása szerint a szinesztézia NEM betegség, zavar, vagy ilyesmi.
2012. máj. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!! :))
2012. máj. 8. 06:51
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor azért nem derül ki, hogy valaki színesztéta, mert az illetőnek ez természetes dolog, és nem is gondol arra, hogy más nem lát színeket.

Pl. én emklékszem, hogy 12 éves koromban jöttem rá, hogy nem mindenki olyan, mint én: mondtam az egyik osztálytársamnak, hogy nem szeretem a 6. osztályt, amibe járunk, mert a 6-os az olyan ronda fekete, és már alig várom, hogy jövőre hetedikesek legyünk, mert az szép fehér. Na ekkor szimplán lehülyézett. De színei vannak a napoknak is, betűknek is. Sőt, egyes szavaknak, még formájuk is van.

2012. máj. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!