Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik olyan anyag, mely...

Létezik olyan anyag, mely vezeti az áramot, viszont nem melegszik fel csak max.5°C-ra? Vagy esetleg bevonat, amely ezt lehetővé teszi?

Figyelt kérdés
2012. máj. 6. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden fém ilyen anyag. Áramerősségtől melegszik fel, tehát egy vékony drót nagyon gyenge áramerősségtől sosem fog felmelegedni.


Az 5°C meg mitől? Nem mindegy, hogy 4.9°C-ról, vagy -200ról nem melegedhet :D

2012. máj. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ja nem, picit talán rosszul fogalmaztam meg.:D Úgy értettem, hogy ha fel is melegszik, 5°C fölé ne menjen.

Egyébként csak azon kezdtem el filózni, hogy pl. számítógépbe processzort csinálhatnának ilyan anyagból, vagy bevonhatnák ilyennel, és akkor nemkéne hűtő, és nemlenne hangja a gépnek (minimális se :))...

2012. máj. 6. 18:37
 3/5 A kérdező kommentje:
mondjuk így végiggondolva, elég hülyén hangzik ez a dolog, hogy "mégha felis melegszik, ne menjen 5°C fölé"... namind1, inkább egyszerűen csak ne melegedjen fel, maradjunk annál :D
2012. máj. 6. 18:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyen tulajdonsága csak a szupravezetőknek van, azok pedig egyelőre szobahőmérsékleten nem üzemelnek :)


Minden anyagnak (nem szupravezetőként) van egy bizonyos ellenállása - és ebből kifolyólag melegedni is fog. Egyedül a szupravezetőknek 0 az ellenállása, ezért is kutatnak nagy erőkkel valami olyan anyag (vagy technológia) után, mellyel szobahőmérsékleten is lehet szupravezetést elérni.

2012. máj. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hőveszteség mindig van, kivéve a szupravezetőket. A huzal nem melegszik fel nagyon, ha a vastagságához képest kis erősségű áramot vezetnek át rajta. Ez egy kicsit hülyén hangzik, de így van.
2012. máj. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!