Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyha a magyarok Ázsiából...

Hogyha a magyarok Ázsiából jöttek a kárpátokig, hogy lehet hogy europid testfelépítés és fehér bőrszín jellemző ránk?

Figyelt kérdés

2012. máj. 6. 20:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
Mert azóta mindenféle európai néppel keveredtünk.
2012. máj. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
47%
A magyarok sok néppel keveredtek, ezért a testfelépítés és a bőrszín nem számottevő a kutatásokban. Genetikusok kutatásai viszont egyértelműen kimutatták, hogy a magyar eredetileg nem europid fajta. A magyarok vándorlásuk során keveredtek: levédiaiakkal, törökökkel, zsidókkal, különböző kisázsiai népekkel, később avarokkal, kunokkal, germánokkal, cigányokkal, és különböző szláv népekkel. Ez az oka annak, hogy tulajdon képpen nincs is olyan, hogy tipikus magyar külső. A kék szem és a szőke haj páldául egyéertelműen germán vonás, amit már itt a kárpátmedencében értünk el.
2012. máj. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
régi feljegyzések szerint már érkezésünk előtt is fehérek voltunk, és példáúl a honfoglalásról készült festményeken is inkább europid rasszhoz tartozó emberek láthatóak.
2012. máj. 6. 20:42
 4/21 anonim ***** válasza:
60%
A honfoglalásról készült festmények minimum 500 évvel idősebbek...
2012. máj. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 hollófernyiges ***** válasza:
76%

Sir Bitcher: inkább 8-900 év az, a korábbi festőket a korhűség egyáltalán nem érdekelte.


"Genetikusok kutatásai viszont egyértelműen kimutatták, hogy a magyar eredetileg nem europid fajta."


Adjál már valami linket arra a genetikai kutatásra, mert én még úgy tudtam, hogy az ázsiai rész a honfoglaláskori temetőkben alig 6%.


"A kék szem és a szőke haj páldául egyéertelműen germán vonás, amit már itt a kárpátmedencében értünk el."


Meg balti, meg uráli, a mordvinok például eredendően szőke fajta. A baltinak nevezett embertípus is elég nagy százalékban ott volt a honfoglalók között, persze azt nem lehet megmondani, hogy uráli finnugor fajta, vagy az ukrán sztyeppén szedtük össze őket (azon a területen volt a osztrogótok birodalma is közvetlenül a hunok bejövetele előtt).

2012. máj. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 hollófernyiges ***** válasza:

"Meg balti, meg uráli"

Meg persze szláv is, hogy magamat javítsam.

2012. máj. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Részletesen, amit ma tudunk a témáról:

[link]

2012. máj. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
10%
Az oroszok is ázsiai nép, mégsem mongoloidok.
2012. máj. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
meg hallottam olyat is hogy a magyarok turáni nép... ebben van valami?
2012. máj. 6. 21:37
 10/21 anonim ***** válasza:
11%

Valóban van abban valami hogy ázsiai származású nép a magyar.Erre bizonyíték hogy a nevünket úgy írjuk mint egyes ázsiai népek pl Japánok előre a vezetéknevet és hátulra a keresztnevet.


Én például szláv és sváb származású vagyok.Magyarországon sok bevándorlás volt és sokféle népből érkezett ide.Örmények , németek , osztrákok , több szláv nép stb.Gyakori a nordikus kinézet.Az ázsiai külső jellemzők pedig háttérbe szorultak és eltűntek.Persze én azért látok 1-1 magyart akin fel lehet fedezni egy kevés ázsiai vonást.

2012. máj. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!