Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Abszolút hallásom van?

Abszolút hallásom van?

Figyelt kérdés
2010-ben kezdtem zenélni, de előtte semmilyen hangszeren nem játszottam igazából nem is érdekelt a zene. Csak citerázok azóta tanítás nélkül és valamelyik nap egy zongora elé ültem csak úgy. Először azt se tudtam, hogy hogy kell megszólaltatnom és mikor másodszor is odaültem szinte hibátlanul lejátszottam az összes zenét, amit eddig tanultam a két év alatt. Valaki meg is kérdezte, hogy tanulok-e valami billentyűs hangszeren, de nem tanulok és még én is megdöbbentem, hogy honnan van ilyen képességem, ha ezt annak lehet nevezni.
2012. máj. 11. 07:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy abszolút hallásod van, de ha egy nem temperált hangszeren játszod le ugyanazt, akkor lehetne biztosra mondani.
2012. máj. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút hallása annak van, aki viszonyítás nélkül megmondja egy bizonyos hangról, hogy az melyik.
2012. máj. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Én nem tudom megmondani. Igazából amin játszom azon se ismerem a hangokat (az elméleti tudásom 0)és ha kell kis gyakorlás után már le is játszom. A családban volt állítólag hegedűs és tangóharmonikás a nagyszülők terén.
2012. máj. 11. 10:02
 4/8 anonim ***** válasza:
valószínúleg a relatív hallásod jó. Abszolut csak nagyon kevés embernek van. Abszolut hallásod akkor lenne ha megmondtad volna hogy a citerán egy hang nem azonos magasságú mint a zongorán, mert kicsit máshogy vannak hangolva.
2012. máj. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A citera és zongora összehasonlítása még mindig relatív hallás, az az abszolút ha viszonyítási alap nélkül megmondja h az adott hang felső á.(vagy vmi konkrét hangot)
2012. máj. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontosabban: ha azt mondom, hogy "a" hang, akkor azt kiénekled vagy megszólaltatod egy nem temperált hangszeren. (Pl. egy fűrészen egy vonóval.)
2012. máj. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ja igen
2012. máj. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kiénekelni tudni, elég felismerni, attól még abszolút.
2012. máj. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!