Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a különbság az építőmérnök,...

Mi a különbság az építőmérnök, az építészmérnök és az építész között?

Figyelt kérdés
Ez pl a BME-n három külön szak, és bár vannak ötleteim/halvány fogalmam, hogy miben különböznek, szeretném, ha egy hozzáértő (akinek ezek közül az egyik a szakmája, ezt végzi vagy csak roppant tájékozott :)) pontosan elmagyarázná nekem. Előre is köszi :)

2012. máj. 17. 21:05
1 2
 11/12 Vree ***** válasza:
100%
Az építőmérnököknél erősen korlátozva van hogy mekkora épületet tervezhet önállóan. Bármilyen nagy épületnél, akár már egy családi háznál építészmérnök is szükséges, még akkor is ha csak annyit ad hozá hogy ráteszi az aláírását. Ez is egy szép szakma, de az ilyen korlátozásokra készülj fel. Viszont elvileg a gyakorlati oldalhoz, az építkezésvezetéshez, a kisebb szerkezetek tervezéséhez jobban ért.
2012. máj. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ez szerintem pont fordítva van, mint ahogy az előző leírta. Az építészek megálmodják, de mindig kelleni fog egy statikus, vagy egy éppen adott problémára specializálódott szakember (akár földmérő), akinek a "segítségét", szakértelmét kénytelen igénybe venni az építész. Én úgy mondanám, hogy bizonyos értelemben kiegészítik egymást, de egyértelműen sokkal számolósabb, sokkal "földön állóbb" meló az építőmérnököké.

Viccesen meg is szokták jegyezni, hogy az építészek csak a gondot hozzák, mivel ha megálmodnak valamit, azt az építőknek kell kibogozni és akárhogy is, de megvalósítani, viszont ez kicsit tényleg sarkítás.

Az építészeknek is kell tudni számolni és helytállni, de valljuk be építők nélkül nem menne. :)


Egyébként a legnagyobb különbség ott van, hogy az építészek a lakóházakkal, épületekkel foglalkoznak, hogy azok nem csak lakhatóak, de szépek is legyenek, illjenek a városképbe, stb stb.

Egy építőmérnök utat, vasutat, hidat, töltéseket, csatorna és ivóvízhálózatokat, zsilipeket, csarnoképületeket, nagyon acél szerkezeteket, stb stb kell építenie és terveznie. Én úgy mondom, hogy az építők kicsit jobban a földön állnak, kevesebb szép érzék kell hozzá, inkább a praktikusság a lényeg (kit érdekel, milyen szép egy zsilip, vagy csatorna?), nagyobban álmodnak és dolgoznak, mint egy építész. :)

2012. máj. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!