Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az emberiség milyen tényleges...

Az emberiség milyen tényleges visszafordíthatatlan károkat okozott a természetnek?

Figyelt kérdés

Sokat hallani a természetvédelem kapcsán a globális felmelegedésről, a CO2 káros hatásairól, az ózonlyukról, stb., de mégis milyen valós károkat okozott az ember?


Amiről konkrétan tudok, az pár állatfaj kiírtása (tasmán tigris, dodó, stb.) és sok faj a kihalás szélére juttatása (szibériai tigris, jávai orrszarvú, stb.)



2012. máj. 21. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Hát ja! Ideje lenne már, hogy kipusztuljon ez az ocsmány csótány, féreg, patkány emberi faj! Pedig kár a tudományokért, a művészetekért és minden másért ami az emberiségben jó volt, de ez mind nem ér fel azzal a csodával ami az élet bölcsője ebben a naprendszerben, talán ebben az univerzumban. Maga a föld!
2012. máj. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy szvsz, az élőhelyek elvétele a legnagyobb kár (mocsarak lecsapolása, erdők kiírtása).
2012. máj. 21. 21:37
 3/7 A kérdező kommentje:

Szerintem az emberiség csak maga alatt vágja a fát. Ha azt veszed, hogy az egysejtűektől mennyi idő alatt fejlődött ki az emberiség, és ezt arányítod a nap várható elettartamával, akkor az életet talán nem kell félteni. Egy korszak véet ér, egy másik elkezdődik... A dinoszauruszok kihaltak, de helyet hagytak egy újnak, az emlősöknek.


De attól tartok, hogy az ember sem lesz más a föld történelmében, mint egy nagy kihalási esemény elindítója, ami végül magával is végez. A legnagyobb gond a túlnépesedés, nem az ezközeink :( Ha 7 milliárd ember vadászna és gyűjtögetne, akkor nagyon hamar kihalna minden.

2012. máj. 21. 21:41
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tényleges és visszafordíthatatlan? Néhány példa:


Az Aral- tó valaha a Föld legnagyobbjai közé tartozott. Aztán elvezették a belé ömlő folyók vizét, hogy olyan területeken termesszenek rizst, amely locsolás nélkül teljesen alkalmatlan növénytermesztésre. Következmény:a hatalmas vízfelület összezsugorodott, kettészakadt, nincs messze a teljes kiszáradástól. A Holt- tenger ugyanezen az úton halad, a Jordán- folyóból kivett nagymennyiségű öntözővíz miatt.


Magyarország területének nagy részét erdőségek borították. A szántóföldi művelés, lecsapolások hatására ez 20%-ra zsugorodott. A helytelen agrártechnológiák miatt a termőtalaj 16X olyan gyorsan pusztul, mint ahogy újraképződik. Nemsokára nem lesz hol élelmiszert termelni, és ez általános tendencia világszerte, nemcsak itthon.


A méhek riasztóan gyors pusztulása miatt eltűnhetnek a beporzók. És akkor nekünk kampec. Ez Kína egyes részein már valóság, nem a jövő.


Afrikában (a Szahara peremén) a maszáj törzsek túllegeltetése miatt rohamosan pusztul a növényzet és terjeszkedik a sivatag déli irányban. Ahol egyszer tért hódít a homok, már nincs visszaút, főleg, hogy évtizedek óta tart a súlyos aszály.


Az Amazonas esőerdeiben az égetéses földművelés és a fakitermelés miatt pusztul a talaj. Itt sincs visszaút, mivel ezt a vékony termőréteget a hatalmas esőzések azonnal elhordják, amint kivágták a fákat.


Európa északi részein, Németországban, stb. a savas esők pusztítják visszafordíthatatlanul a hatalmas erdőségeket.


Alaszkában évtizedekkel az Exxon Valdez tankhajó katasztrófája után is vastag rétegben borítja a partvidéket a rendkívül mérgező olaj, elég csak néhány ásónyomnyit lehatolni a talajba.


Madagaszkár, Mauritius és sok más trópusi vidék csodálatosan fajgazdag erdei helyén már csak cukornádültetvényeket találni.


Az a néhány állatfaj valójában sok ezer.És ha egy ökológiai rendszerből eltűnik egy faj, az felborítja az egész rendszert, és már azt sem lehet visszacsinálni.


És ez csak a sor kezdete, rengeteg ilyen példát tudnék még.

2012. máj. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Semmilyet.
2012. máj. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
2012. máj. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy mit tartunk visszafordíthatatlannak. Ha az emberiség eltűnne, akkor lehet, idővel újra lenne valami Aral-tóhoz nagyon hasonló azon a helyen - gondolom. Ugyanígy, ha megszűnne a civilizáció, idővel valszeg visszaállna a légkör szén-dioxid aránya is. Ettől még ezek nagy problémák! A konkrét fajok kiirtása már véglegesebb hatás. Ha eltekintünk annak esélyétől, hogy lesz olyan ügyes a genetika, hogy újra létre tudja hozni e fajok egy részét. Persze mindent elvben sem, hisz valamit úgy irtottunk ki, hogy nem is fedeztük fel.
2021. aug. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!