Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki aki ráér leírja nekem...

Valaki aki ráér leírja nekem a következő fogalmak fizikai jelentését? (vagy csak amit tud)

Figyelt kérdés

út, pálya, elmozdulás, sebesség, átlagsebesség, gyorsulás, periódus idő, fordulatszám, kerületi sebesség, szögsebesség, inercia rendszer, tömeg, sűrűség, lendület, erő, munka, energia,

mozgások:

egyenletes vonalú egyenletes mozgás

e. von. egyenl. változó mozgás

szabadesés

függöleges halyítás fel-le

egyenletes körmozgás

előre is köszönöm:))



#fogalom #fizikai mennyiségek
2012. máj. 26. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:
2012. máj. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elmozdulás: a mozgás kiindulópontjából a végpontjája mutató vektor,jele r

sebesség: megmutatja az egységnyi idő alatt megtett út nagyságát. (Vektormennyiség, iránya minden pillanatban megegyezik a test mozgásának irányával (érintő irányú)) m/s

átlagsebesség: az a sebesség,amellyel a test egyenletesen mozogva ugyanazt az utat ugyanannyi idő alatt tenné meg,mint változó mozgással (összes út/összes idő)

gyorsulás: megmutatja mennyi az egységnyi idő alatt bekövetkező sebességváltozás. m/secnégyzet

periódusidő: ez alatt egyszer játszódik le a mozgásszakasz ismétlődése. T

2012. máj. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyenletes körmozgás: az anyagi pont egyenlő idők alatt egyenlő íveket fut be

fordulatszám: a frekvencia elnevezése körmozgásnál. Jele n vagy f. 1/s=Hz. A frekvencia megmutatja a periodikus mozgás egységnyi idő alatt bekövetkező ismétlődéseinek a számát

EVEM: a test egyenes pályán egyenlő időtartamok alatt egyenlő utakat jár be


a többihez nincs türelmem. Keress rá tényleg. Pl fizika tankönyv jó forrás...

2012. máj. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönööm.:) nemtudok rá kereseni könyvbe mert nem otthon vagyok ezért kértem.
2012. máj. 26. 12:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Hajítás
2016. jún. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!