Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Soroljatok fel indokokat...

Soroljatok fel indokokat Horthy ellen! Nektek mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon rossz helyzetben viszonylag jól döntött. Volt itt tanácsköztársaság, őszirózsás forradalom, Trianon, fehér és vörösterror, II. világháború. Nagyon rossz helyzet volt és az ő szemszögéből nagyon nehéz volt a helyzet. A fehérterror az egyetlen, amit a szemére lehet vetni szerintem. Lehet, hogy tévedek, mert a 8.-os történelemkönyv nagyon Horthy centrikus. Várom a válaszokat. Köszi
2012. máj. 27. 17:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Hibaként én egyedül azt hoznám fel, hogy nem volt elég határozott a kiugrásnál. Ez alól még az sem mentség, hogy elrabolták a fiát, elvégre ő volt a kormányzó, és a kiugrás kedvezőbb pozícióba juttatott volna minket, bár talán akkor sem ússzuk meg a szovjet megszállást. Ezt leszámítva azt tette amit tennie kellett és minden tiszteletem az övé.
2012. máj. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 rémuralom ***** válasza:
54%
A fehérterror az egyetlen, amit a szemére lehet vetni. Hiszen ugye az, hogy az Egyesült Államoknak és a Szovjetuniónak hadat üzenünk, majd az, hogy ahogy a kocka fordul, megpróbáljuk elárulni a szövetségeseinket, az nem volt egy undorító aljas féregre jellemző lépés.
2012. máj. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%

A II. Magyar Hadsereg: 200 ezer a Szovjetúnióban, Hitler megszálló hadseregével szövetségben elesett magyar katona biztosan nem imádná és dicsőítené Horthyt! Hitler utolsó csatlósa mit hagyott maga után? Lerombolt, tönkretett, kirabolt országot, legalább félmillió magyar halottat. Mikor akart kiugrást szervezni? 1944. október 15-én. Akkor már egy hónapja bent voltak az országban a sztálini Vörös Hadsereg csapatai és űzték nyugat felé a német és maradék magyar csapatokat. És a lakosság is megfizette az árát: hány embert hurcoltak el "málenkij robotra" a szovjetek? Hány évig kellett fizetni a háborús jóvátételt a Szovjetúniónak, mert magyarok is rombolták a hazájukat. Horthy háborús bűnös volt, vegyétek végre tudomásul.

Nekem két nagybátyám és egy nagynéném veszett oda, aztán később a család másik részét éppen a nagy németbarátságra hivatkozva egy szál ruhában kitelepítették. Akik maradtak, azokat pedig a Hortobágyra, munkatáborokba száműzték. Ez az igazság, ha teszik, ha nem.

2012. máj. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Egyébként igazán "kiváló" lehet az a történelemkönyv!

Figyeljétek a dátumokat.

1944. március 19. A német megszállás kezdete. Átveszik a közigazgatást és mindent ellenőriznek. Megkezdik a vidéki zsidóság marhavagonokba terelését és elszállítását. Horthy nem szólal meg. Magyarország nem független ettől kezdve.

1944. nyara. Horthy fellép a budapesti zsidóség védelmében, de bezárják őket a gettóba.

1944. szeptembere: a II. Ukrán Front csapatai Battonyánál átlépik a határt. A ROMÁNOK időben kiugranak.

1944. október 15. Kiugrási kísérlet. Ostobaság: mert a németek uralkodnak, mert az angolszászoknak akarják megadni magukat. Miközben elérik a Tiszát a szovjet csapatok. Angolszászok Sztálinhoz küldik őket...

1944. október 16. A Gestapo mindenkit letartóztat (aki részt vett a kiugrási kísérletben és elérhető), Szálasi, a nyilasok vezére kezébe kerül a hatalom.

2012. máj. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2012. máj. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
39%

Horthy szemére nem csak a fehérterrort lehet vetni!

Trianon után egy tengerét vesztett ország tengernagyaként ment Szegedre. Ott a franciák engedélyével és segítségével szervezte meg a hadseregét,mellyel leverte a vörösöket. Ezután lett kormányzó.

Kormányzóként vadászott,parádézott az arisztokratákkal,és a nagytőkésekkel. Ennél hasznosabbat nem tette. A gazdasághoz semmit nem értett. Azt rábízta az aktuális minisztereire. A gazdaság ugyan felélénkül,t de a lakosságnak ebből nem lett semmi haszna. A munkások,a kisparasztok,uradalmi cselédek hihetetlen nyomorban éltek. Keress rá a neten a pesti Valéria-telepre. Ott élt a pesti munkások nagy része. Ha egy uradalmi cseléd a tarlón hagyott krumpliból összeszedett egy keveset,hogy hazavigye az éhező gyerekeinek,és rajta kapták, Horthy csendőrei félholtra verték. Még sorolhatnák a "dicső" tetteit.

Belevitte az országot a háborúba a németek oldalán,sok ezer magyar katona halt meg,lett sebesült,vagy hadifogoly.

A kiugrási kísérlete ostobaság volt.

Okt.l5.-én jelentette be a rádióban,hogy letesszük a fegyvert. 9 nappal később, Okt. 23.-án az oroszok már a Duna-Tisza közén,Kiskunhalason voltak.

A pesti zsidókat is csak azért "mentette" meg,mert az angolok értésére adták,ha tovább folynak a deportálások,háborús bűnösként fogják elítélni.

Az oroszok elől elmenekült az országból és vígan élte tovább az életét. Pedig a tengerészerkölcs szerint a kapitánynak utoljára szabad elhagyni a süllyedő hajót.

Szálasi után ő volt a legrosszabb kormányfő. Csak a nácik,vagy a volt arisztokraták,nagytőkések leszármazottai

dicsérik. Nekik valóban aranyéletük volt a kormányzása alatt, de az ország többségének nem.

2012. máj. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Horthy egy hibát vétett, de az fatális volt: nem lépett szövetségre a SZU-val 1940-ben, hogy együtt osszuk fel Romániát. Most Magyarország jóval nagyobb lenne, mint amilyen. Ehhez Horthy fantáziátlan volt.


"A fehérterror az egyetlen, amit a szemére lehet vetni szerintem. "


A fehérterror egy érthető és adekvát válasz volt a vörös terrorra.

2012. máj. 28. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

22:21


Jól sejtem, hogy minimum 60 éves vagy, és ezt a valériatelepes standard dumát még pártszemináriumon tanultad? :))))

2012. máj. 28. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Don-kanyar.
2012. máj. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok mai gyerek, de nekem apámék éltek nyomortelepen. Miért? Mert nem tudott szegény nagymama egymaga három gyerekkel lakbért fizetni, hiába végzett nehéz munkát, nagyapa elhagyta a családját (részeges k*pecérnek nevezték). Aztán jöttek a szörnyű járványok az I.Világháború közben és utána. Tífusz, skarlát, kanyaró, a legszörnyűbb a spanyolnátha. Már csak két gyerekkel nyomorgott szegény nagymama. És hiába dolgozott. Aztán jött az 1929-es nagy gazdasági válság, a két felnőtt fiának sem volt munkája. A hólapátolásért diplomások verekedtek össze, annyira nem volt munka. Vidéken, a grófi vagy banki birtokokon? A poros udvar, hová hét család köpte tüdejét (Váci Mihály). Aratott a TBC-s halál, mert a beteg tehenek nyers tejét itták. Olvass Móra Ferenc novellákat, majd megtudod, milyen világ volt Horthy uralma alatt.

A gazdag bankárokat, gyárosokat, akik nagy része zsidó volt, a vagyonuk nélkül kimentette Hitler tudtával külföldre, a kisembereket megölték.

A Szovjetúniót élből gyűlölte a magyar arisztokrácia, a tisztikar és a felső tízezer, dehogy akartak velük leülni tárgyalni, mire megtették, régen késő volt már.

Horthy háborús bűnös volt, ezt nem lehet letagadni.

2012. máj. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!