Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi okozza az alacsony frekvenc...

Mi okozza az alacsony frekvenciájú hangoknál azt a kellemetlen érzést, rezonanciát a fülben?

Figyelt kérdés
Gondolok például egy nagyobb teljesítményű hangfal mélyebb basszus hangjaira, vagy arra amikor egy gépjármű motorjának van nagyon alacsony frekvenciájú hangja, amely olyan kellemetlen érzést okoz az ember fejében mintha rezonálna az egész agya. Ezt mi okozza? Az alacsony frekvenciájú hangok alapvetően rezonáltatják az ember fejét, vagy mi történik olyankor? :D
2012. jún. 4. 17:36
 1/3 Shai-Hulud ***** válasza:

Ha hiszed, ha nem, azt a kellemetlen érzést tényleg a rezonancia okozza. :-DD


A természetben az ilyen erejű rezgés minden esetben igen nagy veszélyt jelentett, ennek megfelelő a reakció is...

Nézz meg egy kutyát viharban. Dörög az ég, és félelmében nem tudja hová bújjon.

Ugyanez a pszichikai reakció zajlik le az emberben is, az igen erős hang azt jelenti, hogy az ellenség (pl. medve, kardfogú tigris, stb.) itt van egy karnyújtásnyira mögötted. Ennek a hatásnak a maradványa az a kellemetlen érzés, ami arra ösztönöz, hogy kerülj távolabb az erős hangtól.

2012. jún. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jó ezt értem, de én nem egészen erre gondoltam. Ha valaki felhangosít mellettem egy nagy teljesítményű hangszórót, vagy elmegy mellettem egy hatalmas gépjármű, amelyiknek 20 Hz-en dübörög a motorja (vagy lehetne még példákat sorolni) akkor én nem ijedek meg és nem akarok úgymond menekülni, viszont az agyam berezonálni kezd :D és azt nem értem, hogy annak mi a fizikai (tudományos) háttere. Mert az emberi test rezonanciája 5 Hz, ha jól tudom. Ahhoz, hogy rezonáljon az ember feje, ahhoz 5 Hz kell akkor. Viszont egy hangszóróból jövő basszusmenettől akkor is berezonál az ember feje, ha nem 5 Hz, nem?
2012. jún. 4. 20:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Az emberi testben kismillió dolog van, ami rezonálhat - és mindnek saját frekvenciája van. 5 és 7 Hz között a legveszélyesebb, mert itt rezonál az érrendszer egy része.
2012. jún. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!