Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy Dél-Koreában kiveszik a középiskolai tananyagból az evolúciót?

Figyelt kérdés

[link]


Számomra megdöbbentő, hogy mekkora ereje van balfék, tanulatlan, vallási bigottaknak... Lehet ez precedens más országok számára is? Mi a véleményetek erről?


2012. jún. 7. 08:35
1 2
 11/20 Zsoleszhaver válasza:
0%

Üdvözlök mindenkit!


Nem akarom megbántani azokat, akik abban hisznek, hogy az élet az evolúció révén jött létre, de ezek az emberek be lettek csapva, és nem eléggé tájékozottak a jelenlegi tudományos eredmények terén.


Teljesen egyértelmű, a legújabb megdönthetetlen tudományos tények alapján, hogy az élet jelenléte Istennek köszönhető. Már nagyon sok tudós megértette ezt a legújabb bizonyítékok alapján.


Rengeteg tudományos előadást tartanak az embereknek, hogy tájékoztassák őket a világ teremtettségét egyértelműen bizonyító tudományos tényekről. És Dél-Koreában is ez történhetett, hogy az emberek ráébredtek a legújabb tudományos tényekből, hogy valóban Isteni teremtés által jött létre ez a sokszínű életforma.


Azt kell mondjam, Dél-Korea beelőzte az összes államot ezzel a döntéssel, hamarabb eljutott hozzájuk ez a felvilágosodás ha úgy tetszik.


Én személy szerint örültem volna ha Magyarország lett volna az első. Sajnos ezt lekéstük. Idő kérdése, és az evolúció teljesen feledésbe merül. Mert tudni kell, hogy semmilyen tudományos tény nem támasztja alá azt, hogy az élőlények ily módon az evolúció által ki tudnának maguktól fejlődni. Ilyen nincs.


MAGÁTÓL SOHA NEM JÖHET LÉTRE BONYOLULT ÉLŐLÉNY!!!!!!


Szeretném figyelmetekbe ajánlani a következő tudományos dokumentumfilmet, ami egyértelműen feltárja a világ teremtettségének megdönthetetlen bizonyítékát.



http://www.youtube.com/watch?v=eg0wurKUdqU

2013. febr. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Mutatnál egy, csak egyetlen egy darab megdönthetetlen bizonyítékot a teremtésre? Vagy az istenedre? Megjegyzem, a Biblia, és az abban leírtak csak arra bizonyíték, hogy jópár ezer évvel ezelőtt egy zsidó szekta tudott írni :)


Amúgy, önmagában az a mondat, hogy az élet evolúcióval jött létre, orbitális baki. Az evolúció nem foglalkozik az élet létrejöttével. Az evolúció azzal foglalkozik, amikor már volt osztódni képes sejtkezdemény. Magának az életnek a létrejöttével a biokémia különböző ágai foglalkoznak.


És remélem te semmilyen gyógyszert, antibiotikumot pedig végképp sohasem fogyasztasz. Ezek ugyanis a te általad a feledésbe kívánt elmélet jóslatai alapján, és eme elmélet eredményei alapján jöttek létre, lettek kikutatva, hogy az evolválódó baktériumok és vírusok ellen felvegyék a harcot.


De, kitartóan érdekel a bizonyítékod az élet isteni teremtésben való létrejöttére, hiszen olyan vidáman dobálózol a bizonyítékokkal. Fejtsd ki őket, kérlek :)


Ezzel a döntéssel Dél-koreába maximum a sötét középkor árnya jutott el, a felvilágosodás éppen a tudomány útjára lépés volt, hogy végre ne égessük el máglyán azokat, akik esetleg tagadni merik a szent könyvekben leírt marhaságokat. Ennek hála ma számítógépen ócsárolhatod a tudományt :)


És az, hogy a te felfogásod és/vagy tudásanyagod kevés a biológia, kémia és fizika megértéséhez, arról nem a tudomány, és pláne nem a világ tehet, hanem te magad. :)


Amúgy, ha belinkelem neked a Piroska és a Farkas meséjét, ahol a Farkas felfalja a nagymamát, EGÉSZBEN ÉS ÉLVE, akkor az számodra megdönthetetlen bizonyíték lesz? Hiszen youtube-on fenn van. Sőt, youtube-on fenn van Mézga Aladár kalandjai is, aki egy felfújható űrhajóval járta az univerzumot. Ergo ez is megdönthetetlen tudományos bizonyíték, hogy éjszakánként tizenéves zsenik hegedűtokban űrhajókat cipelnek :)

2013. febr. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"Teljesen egyértelmű, a legújabb megdönthetetlen tudományos tények alapján, hogy az élet jelenléte Istennek köszönhető."


Neked biztosan egyértelmű, de nem a "bizonyítékok" miatt, hanem mert ezt akarod(!) hallani.


"Már nagyon sok tudós megértette ezt a legújabb bizonyítékok alapján."


Mond már pár nevet, légyszives.


"Azt kell mondjam, Dél-Korea beelőzte az összes államot ezzel a döntéssel, hamarabb eljutott hozzájuk ez a felvilágosodás ha úgy tetszik."


Beelőzött minket, ez tény. A kommunizmus és a sötét diktatúra is sokkal fejletteb ott, mint a legtöbb országban.


"Idő kérdése, és az evolúció teljesen feledésbe merül."

Addig állj fél lábon.


"semmilyen tudományos tény nem támasztja alá azt, hogy az élőlények ily módon az evolúció által ki tudnának maguktól fejlődni. Ilyen nincs."


Neked talán nem mondtak a gyülekezetben ilyen tényeket, vagy csak nem értetted őket, de ez nem a tudományt minősíti, hanem téged.



Valójában ez is (mint minden "bizonyíték" a teremtés mellett) csak és kizárólag arra az egy gondolatra épít, hogy vannak még fehér foltok az evolúció elméletében. Vagyis nem magyaráz meg mindent. De ezt nem is állította soha senki. Az ilyen fehér foltokra szoktak ráugrani a magukat nagyon okosnak képzelő figurák, és elkezdenek kérdéseket feltenni (mi van ha, miért ne lehetne, ...) és olyan kijelentéseket tesznek, hogy márpedig ez lehetetlen, kizárt, abszurd, de mindez csak annyit jelent, hogy nem értjük vagy emberi ésszel fel nem fogható. De ez nem azonos azzal hogy kizárt.


Az ezotéria és a vallás is csupa olyan kijelentéseket tesz, ami emberi (átlag paraszt) ésszel könnyen emészthető, hihető, felfogható. Sajnos a természet magasról tesz arra, hogy mit tudunk felfogni, nem ez az ő korlátja. Az hogy te, kedves kommentelő, nem érted, viszont sikerült kellően leegyszerűsítened a kreált válaszokat, hogy felfogd, attól még nem lesz automatikusan igazad. Tudod a tudomány épp azért fantasztikus, mert olyan dolgokat tud vizsgálni és felderíteni, amik emberi ésszel felfoghatatlanok. Ugyanis a világ nélkülünk is nagyon jól elvan, köszöni szépen, akár értjük, akár nem.


A humán (vallásos+ezo) megközelítés leegyszerűsíti, hogy felfogjunk belőle valamit, még ha hazugság is. A tudomány a valóságot kutatja, még ha nem is igazán fogjuk fel.


Pl. fel tudod fogni, mennyi 1 milliárd év? Nem. Számokat mondunk, de emberi ésszel felfoghatatlan maga az időtartam. Ennyi idő alatt bizony a véletlen meg tudja alkotni, amit mi kizártnak tartunk.


A másik: Ha te annyira meg vagy győződve az igazadról, akkor miért félsz az evolúció elméletétől? Én ateista vagyok, mégsem jutna eszembe elégetni az összes Bibliát.


És amitől még rettegsz: Nem mered kimondani, hogy "nem tudom". A tudomány ki meri mondani, és ez hajtja előre. Tudod ez egy folyamat, folyamatosan tanulunk és fejlődünk. Neked is csa kezt tudom kívánni.

2013. febr. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Zsoleszhaver válasza:

Üdvözöllek Sir Butcher !


Amikor a teremtést igazoló bizonyítékról beszéltem, nem a levegőbe beszéltem. Van kézzel fogható bizonyíték a világ teremtettségére. Ezért készítették az „Élet rejtélyének megfejtése” című tudományos dokumentumfilmet, amibe nagyon érthetően és világosan elmondják, felsorolják a bizonyítékokat. A tények alapján, egy evolúciónista tudós is beismerte, hogy a világ létezése Isteni teremtés eredménye. Ha kíváncsi vagy a kézzel fogható bizonyítékokra, nézd meg a dokumentumfilmet.


Itt a link ahol megnézheted, de meg is vehetet DVD-n. Én megvettem és azt kell mondjam fantasztikus alkotás.


http://www.youtube.com/watch?v=eg0wurKUdqU

2013. márc. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Zsoleszhaver válasza:

Ha pedig további bizonyíték érdekel a teremtéssel kapcsolatban, látogass el a www.teremtés.com weboldalra, ahol a letöltés menü alatt megnézheted Dr Kent Hovind előadásait (8előadás DVD-n is megvásárolható Magyarúl) a teremtéssel kapcsolatban. Rengeteget vitázott tudósokkal az evolúcióról nyilvánosan, és bizonyítékaival megdöntötte az összes tudós elméletét. Mindig győzött a vitában. Ezeket is megnézheted youtube-n, fel vannak töltve (angol nyelvű, 20 alkalommal vitázott nyilvánosan).


Pl itt az egyik, de mind a 20-at megnézheted.


http://www.youtube.com/watch?v=FVkP52NaE14


És itt van egy másik nyilvános vitája ahól egy igazi nagyágyúval vitázik.


http://www.youtube.com/watch?v=IUjdQTNRbfU

2013. márc. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Zsoleszhaver válasza:
Még annyi, hogy nem félek az evolúció elmélettől. Nem is kell tőle félni, mert semmire nem ad magyarázatot, mese az egész.
2013. márc. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Most komolyan link versenybe akarsz kezdeni? Mert akkor nagyon-nagyon rossz területet választottál.


Milliószámra linkeljek neked az evolúciót alátámasztó kísérletet, elemzést, elméletet, kutatást és gyakorlati alátámasztást?


Ha nem a levegő beszéltél, akkor minden bizonnyal tudsz mondani három, könnyedén ellenőrizhető bizonyítékot. Tudományos módszertant emlegetsz - kérlek, mutass három olyan bizonyítékot, amely kísérleti úton megfigyelhető, az eredményei reprodukálhatóak, feljegyezhetőek. Tényferdítő, a valóságot nem figyelembe vevő meséket én is találok neked, pl a Piroska és a Farkas története. Meggyőzően állítja, hogy a nagymamát lenyelte a Farkas, aztán mégse úgy volt.


Szóval, légy szíves, bizonyítékot hozz nekem. Linket én is tudok, sokkal többet mint te, sokkal több tudós és ember által elismertebb kutatást is tudok hozni, mint amit te össze tudsz kaparni a te oldalad mellett. De minden bizonnyal három bizonyítékot tudsz hozni. Bár, nem is kell három. Egyetlen egy darab tudományosan bizonyítható bizonyítékot, tudományos módszertant figyelembe véve, természetesen. Hiszen ha tudományos dokumentumfilmet csináltak róla, akkor ez számodra semmilyen nehézséget nem fog okozni.


Kíváncsian várom válaszodat. És természetesen ha kérsz linkeket, szívesen küldök :)

2013. márc. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Zsoleszhaver válasza:

Üdv!


Ha igazán érdekelne az igazság, megnéznéd a dokumentumfilmet, és akkor tudnál mérlegelni a két állítás között!. Na de legyen. Ha te lusta vagy megnézni, és tőlem várod a kézzel fogható bizonyítékot itt a gyakorikérdésen akkor legyen! Bár nekem nem is nagyon kéne erőltetni ezt a vitát, hisz mi keresztények nagyon jól tudjuk, hogy az emberek döntő többségét az érzelmei irányítják, és nem a logikus gondolkodás. A világ teremtettségére, az egyik kézzel fogható bizonyíték, az élőlényekben található DNS. És hogy miért? Azért mert a DNS kódolt információt tartalmaz. Információt pedig csak gondolkodó lények tudnak létrehozni, mint pl az ember. De a DNS-ben lévő információ tárolás módja és mennyisége, meghaladja az ember képességeit. Ez egy sokkal de sokkal magasabb rendű lény alkotása, Isten alkotása. Hát ez lenne az egyik bizonyíték.


Tudsz nekem mondani olyan természeti folyamatot, ami képes információt létrehozni?


És tud mi az az információ?


És azt tudod, hogy az élet jelenlétéhez mindenképp szükség van DNS-re?

2013. márc. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Kedves Zsoleszhaver, először is szeretném megkérdezni, hogy te mivel foglalkozól, hogy így dobálod az ilyen kijelentéseket mint a "nem eléggé tájékozottak a jelenlegi tudományos eredmények terén" és a "legújabb megdönthetetlen tudományos tények alapján"?


Látom belinkelted az élet rejtélyének megfejtése című filmet, erre szeretnék most reagálni:


A filmben nem említik meg a következőket: Az ostor alkató részeinek nem kellett mindig ostort alkotniuk, ez e coli ostora valószínűleg egy anyagcserében résztvevő szervecske lehetett korábban, amit egy mutáció motorrá változtatott.


Az e coli ostorának szerkezete rendkívül hasonlít ahhoz, amit a Yersinia pestis arra használ, hogy a mérgeket befecskendezze a sejtekbe.


Az FlgI fehérje szükséges az E. coli ostor működéséhez, ha az ezt kódoló gént eltávolítjuk a genomból, az E. coli ostora nem működik, viszont ez a fehéjre hiányzik az összes Gram-pozitív baktériumból tehát az "EÖ" rendszernek van egy olyan változata, amelyből hiányzik az egyik alkotórész, mégis működik.


Azt sem említik meg, hogy vannak ostorral nem rendelkező E. coli törzsek.


Az evolúció nem kirázólag kis lépések felhalmozódása, vannak ritka, nagy, a szervezet egészének alapstruktúráját átrendező változások



"Tudsz nekem mondani olyan természeti folyamatot, ami képes információt létrehozni?"


A hetvenes években egy Cochliobolus heterostrophus nevű gombabetegség támadta meg az USA déli kukoricamezőit, és gyakorlatilag letarolta az akkor népszerű cms-T kukoricatörzset, míg a többi fajta sokkal ellenállóbbnak bizonyult. Mivel ilyen gazdasági károkat okozott, alaposan utánajártak, miért ilyen érzékeny a cms-T kukorica erre a gombabetegségre, és meglepő módon azt találták, hogy e törzs mitokondriumának genomja egy új gént is tartalmaz, az urf13 -at. A gén által kódolt URF13 fehérje a mitokondrium membránjában egy ioncsatornát képez, ennek az ioncsatornának azonban két állapota van, a nyitott és a zárt. Zárt állapotban nem engedi át az ionokat a membránon, a kukoricanövényben alapesetben zárt állapotban leledzik, nem is nyílik ki soha. A gomba azonban egy olyan méreganyagot termel, ami képes kötődni az URF13 fehérjéhez, ezzel megváltoztatja a térszerkezetét, az ioncsatorna kinyílik, átjárhatóvá válik a mitokondrium belső membránja, amitől elpusztul a sejt. Ezért volt olyan pusztító a járvány, és ezért csak a cms-T kukoricát érintette, mivel a többi törzsben nincs meg a gomba mérgére nyíló ioncsatorna. Az urf13 gén újonnan keletkezett, kizárólag a cms-T kukoricában figyelték meg. A gén nem csodás módon a semmiből jelent meg, hanem a mitokondriumban már eleve meglévő, fehérjét nem kódoló DNS szakaszok keveredésével és sokszori mutációjával alakult ki.


A végére egy kis érdekesség:


Látom, hogy Hovind videókat is linkeltél.

Hovindnak ugye semmilyen természettudományos végzettsége sincs, és a Bibliát szószerint értelmezi.


Ellenben ott van Michael Behe biokémikus, aki az élet rejtélyének megfejtése című filmben is szerepel:


Behe-ről tudni kell, hogy ő a Föld korával kapcsolatos tudományos álláspontot elfogadja.


Sőt Behe az evolúciót is elfogadja, például azt is elfogadja, hogy az ember más főemlősöktől származik, csak ő és sok társa egy isteni irányítottságot akar belecsempészni, ezért találta ki az egyszerűsíthetetlen összetettség fogalmát, amit már megcáfoltak.


Itt egy érdekes videó:


http://www.youtube.com/watch?v=Ty1Bo6GmPqM

2013. jún. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ugyan régebbi kérdés, de eddig nem láttam, hogy érkezett rá válasz...


Zsoleszhaver,


Én tudom, mi az az információ - akármi, amihez valamilyen értelmet rendelünk. Ha lerakok egymás után négy követ, az információ? Neked nem, nekem igen, mert én tudom, mit jelentenek. Neked négy kő lesz, semmi más. Ebből kifolyólag információ bármiből létrejöhet, és bármi dekódolhatja azt. Az információ, mint adat, önmagában nem létezik. Információ akkor létezik, ha valami dekódolja azt, ha valami számára értelmes adatot hordoz.


Amúgy élhet, és él is élőlény (amennyiben a vírusokat annak vesszük) DNS nélkül, mert jópár vírustörzsnek csak sokkal primitívebb RNS-e van.


De írásod alapján meg merem kockáztatni, mind biológiában, mind kémiában sokkal otthonosabban mozgok, mint te... :)


De amúgy a kérdésre csak kérdéssel feleltél, a választ erősen elkerülted. Miért is? Pedig csak egyetlen egy darab bizonyítékot vártam :D

2013. jún. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!