Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Intelligencia növelése?

Intelligencia növelése?

Figyelt kérdés
Ez lehetséges? Ha igen, akkor hogyan? Hallottam, hogy az ember összesen valami 2-3%-át használja az agyának. Hogyan lehetne ezt növelni? Komoly válaszokat kérek!

2012. jún. 12. 21:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

> Hallottam, hogy az ember összesen valami

> 2-3%-át használja az agyának.

Khm.

[link]

2012. jún. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

A 10% is hülyeség volt, a 2-3% meg végképp az...


Az intelligenciádat folyamatos agyhasználattal tudod növelni - logikai feladatokat oldasz meg, olvasol, regényt írsz, rejtvényeket oldasz meg, nyelvet tanulsz...


Szóval: használd az agyadat :) Ez az egyetlen célravezető megoldás, semmilyen más csodapraktika nincs erre.

2012. jún. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hmm, értem. Egyébként ezt a 2-3%-osat nem tudom, honnan hallottam, talán a TV-ben fél füllel. Köszönöm!:)
2012. jún. 12. 22:38
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

párat próbálj ki innen:

[link]


amúgy kb az, amit az előttem szólók mondtak. folyamatosan használd az agyad, és a megszokott dolgokat csináld máshogy, hogy új területek fejlessz :)

pl. tanulj meg bal kézzel rajzolni (ha jobbkezes vagy)

2012. jún. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
10%
ez a 2-3% egy baromság...mi a 100%kihasználtság mi számítana 100%-nak mivel nem tudják és igazából ennek így értelme sem sok van addig a 2-3%os kihasználtság is csak egy szóbeszéd.Én azt tanácsolom hogy figyelj oda a világ dolgaira ne hidj el mindent gondolkodj ne hagyd magad manipulálni legyen egyediséged önállóságod mert ha ezt megölik benned megszűnsz létezni aztán oldhatod a feladatokat ammenyit csak akarsz....
2012. jún. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Az agyad minden részét kihasználod. De egy időpontban nem tudod a 100%-át. Az olyan lenne mintha egyik kezeddel festenél, másikkal írnál, közben filmet nézel, és mindeközben angol szöveget hallgatsz, amit egyből hangosan fordítasz németre.
2012. jún. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 2xSü ***** válasza:
94%

Az intelligencia bizonyos mértékig növelhető csak. Logikai feladatokkal, logikát igénylő munkával, játékkal, tevékenységgel jobban meg fogod közelíteni a saját határodat, de ez a határ más és más egyedenként. Kicsit olyan ez, mint a futás. Lehet edzeni, de ha a testi adottságaid nem optimálisak, akkor nem leszel olimpiai bajnok.


A logikai feladatok is jók. De pl. tanulj meg és gyakorold a sakkot vagy a gót. Olvass, gondolkodj el a világról. Szerintem a klasszikus vagy igényes könnyűzene is fejleszti az intelligenciát, ha figyelve hallgatod és nem háttérzörejként. (Itt olyan zenére gondolok, ahol több szólam van, tehát nem a négyakkordos, sematikus dallamú könnyűzene.) Sőt a legjobb, ha zenésznek állsz. Vagy járj sokat a természetbe és figyelj meg jól dolgokat. Vagy mozogj. A sport is jó, de jobb valamiféle kötött tánc (néptánc, társastánc), bár ezek inkább hosszútávon hatnak. Ezek is közvetve hatnak a tényleges intelligenciaszintedre.


De nagy csodára ne várj. Az intelligencia nem más, mint egyfajta problémamegoldó képesség, pont az a lényege, hogy ismeretlen szituációban találod meg a lényeget, a rendet, az összefüggést. Persze „betanulhatsz” recepteket, amelyek könnyebben felismerhetővé tesznek bizonyos jellegű problémákat, de ezek csak receptek. Kicsit olyan ez, mint a versírás. Sok vers olvasása segít abban, hogy jobb verset írj, de a verset végsősoron neked kell megírni. Tudhatod fejből a világ összes versét, akkor sem biztos, hogy jó költő lesz belőled.

2012. jún. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A 2-3% baromság. A szervezet nem tartana fenn egy ekkora energiazabálót, ha semmi haszna sem lenne belőle.
2012. jún. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az intelligencia 40-60%-ban velünk született képesség, genetikailag meghatározott. Szóval bizonyos korlátokat nem lehet átlépni. De természetesen, fejleszthető, kb. 17-18 éves korig.
2012. jún. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még azután is. :)


Átfutottam a 4. válaszban lévő linken található listát, nagyon sok hasznos módszer van; javaslom, próbálj ki néhányat (amelyik szimpatikus).


A magam részéről elsődlegesen a zenei vonalra szavaznék, mert bizonyítottan nagyon hatékony, minden képességterületet fejleszt. Természetesen igényes zenéket kell hallgatni, ahogyan már írta is valaki előttem.

A hangszerjáték is jótékony hatású, akár egy sima ritmushangszerrel is próbálkozhatsz eleinte. Nem tudom, mennyi idős vagy; ha még 18 alatti, akkor irány a zeneiskola. :)

[Felénk a legnépszerűbb szakok a zongora, az ütősök és a gitár; tehát ezekre csak a legtehetségesebb gyerekeket veszik fel.]


A második helyezett nálam a matek: a mechanikus számolási készség fejlesztésétől kezdve a kombinatorikán, a valószínűségszámításon át a logikai játékokig.


Harmadik helyen a nyelvek állnak: akár idegen nyelv tanulása (hobbinak is klassz), akár magyar nyelvi játékok (rengeteg szójáték van, ami alaposan megtornáztatja az agyat).


Sok sikert. :)

2012. jún. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!