Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy minél okosabb,...

Igaz az, hogy minél okosabb, intelligensebb valaki, annál kevésbé vallásos?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy minél jobb valaki a tudományok területén,és minél tanultabb, annál kevesebb a valószínűsége, hogy hisz bármilyen istenben. Mit gondoltok?
2011. dec. 12. 15:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Erre csak azt tudom mondani, mint amit Newton is mondott: "Egy korty a tudomány poharából ateistává tesz, a pohár alján viszont ott van az Isten." Amúgy szerintem mindenkinek jó, ha hihet valamiben, legyen az akár publikus vallás, vagy általa kitalált dolog. Amúgy ha megfigyeled a vallásoknak jóformán béketeremtő céljai vannak. (Az más dolog, hogy ki mit tud kierőszakolni egy-egy vallásból.)
2011. dec. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem egy lineáris függvény. Kétszer annyira okos, tehát kétszer annyira ateista. Ez nem így működik. Az azonban igaz, hogy általában a tudományokban való elmélyedés (a társadalom tudományokban, a vallási irodalomban is) a hit hirdetőinek kevesebb állítását fogadja el kapásból.

Azt gondolom, az ilyen ember inkább a bigottságra kevésbé hajlamos, árnyaltabban fogalmaz.

Az igazán felelős gondolkodó azonban a "nincs isten" "van isten" vitának ebbe a formájába nem megy bele, mer tudja mi a különbség. A tudományokban való jártasságnak talán ez a legfontosabb ismérve.

2011. dec. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem az igazán okos emberek hívők voltak.
2011. dec. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
37%
Aki okos intelligens az nem veszi be a marhaságokat.Szóval igen igaz.
2011. dec. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, sőt, nagyon sok tudós hisz. Igaz, másként, mint az egyszerű ember. A tudománya is erősítheti hitét. Nála nem az van, hogy nem tudjuk, ezért kell egy isten hozzá, hanem hogy tudjuk, látjuk, szép, és ez olyan szép, rendezett, olyan jól kijönnek az összefüggések, hogy kell lennie valakinek, aki mindezt összehozta.
2011. dec. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
33%
Az viszont még nagyobb kérdés, hogy hogyhogy vannak még biológusok, akik nem fogadják el az evolúciót?
2011. dec. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%

szerintem a vallásosság nem a tanultságtól függ, hanem beállítottság.


én a párhuzamot inkább oda tenném, hogy minél gyengébb valaki egyedül, annál vallásosabb.

2011. dec. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
6%

az evolúciós elmélet java része olyan bizonyítékokra épült, amikről később kiderült, hogy nem bizonyíték erejű.


pl állítólag volt egy majom és ember közti koponya átmenet, ami az egyik jelentős lépcsője az evolúciós elméletnek, később kiderült, hogy hamisítvány.


szóval a biológusok azért nem hisznek benne, mert nincs elég szilárd megalapozó bizonyíték hozzá.

2011. dec. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
100%
Ha megfigyeled, minden vallásban lehet igazságot találni, de mindegyikben ott a butaság is. A tudás ebben a világban - a vallásokra orientálva - az, ha mindegyikben hiszel, de kialakul a reális képed és saát véleményed is. Az 'okos' -bár inkább nagytudású ember- sok vallást ismer ezért egyformán elhatáródik tőlük. Igy van benne ráció.
2011. dec. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%

Attól, hogy valaki nem hisz istenemben, vagy nem vallásos, még nem lesz ateista. Az ateizmus ugyan annyira értelmetlen mint a vallás, hisz ugyan annyi bizonyítéka van egy teremtő ellen, mint amennyi mellette áll. Akkor meg már legyen vallásos, a lelki nyugalmának biztosan jobb lesz. :)


Az evolúciót megkérdőjelezni pedig nevetséges. Ha esetleg teremtés is történt, akkor az a kezdeti fázisba történhetett. Mindenképp szükség volt evolúcióra, ami még most is folyik, így abszurdum annak létezését kérdőre vonni.


A kérdés pedig általánosítás, de igaz.

2011. dec. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!