Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A tyúk használja a tojást a...

2xSü kérdése:

A tyúk használja a tojást a szaporodásához "eszközként", vagy a tojás használja a tyúkot a szaporodásához?

Figyelt kérdés
A kérdés adott. Kíváncsi vagyok mindenféle véleményre.

2012. jún. 18. 10:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Tegyük fel van egy anya és van egy gyereke. Szerinted az egyik a másiknak az eszköze bármire is? :D


De ha erőltetjük, akkor egymás eszközei, mivel közösek a céljaik.

2012. jún. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
58%
ennél a kérdésnél még a reptoidosok is jobbak...
2012. jún. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

#1> Szerinted az egyik a másiknak az eszköze bármire is?


Ezért is tettem idézőjelbe az eszköz szót. Ez utalás arra, hogy gyakran mondjuk azt – nota bene az iskolában is így tanítják –, hogy a tyúk tojással szaporodik.


#2> ennél a kérdésnél még a reptoidosok is jobbak


Lehet nem gondoltál bele a kérdésbe eléggé? :-) Pedig pont ez a kérdésfeltevés célja.

2012. jún. 18. 10:57
 4/23 anonim ***** válasza:
45%
trollkérdés
2012. jún. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
#4: Inkább trollválasz. Mármint a tied. A kérdés pedig érdekes és elgondolkodtató, ha hajlandó vagy foglalkozni vele.
2012. jún. 18. 11:04
 6/23 anonim ***** válasza:

A tyúknak a tojás nem eszköz, hanem cél.

A tojás pedig nem használ semmit, mert egy passzív résztvevő. Konkrétan a "művelet" elején még nem is létezik.

(Micsoda egy kérdés! :DD)

2012. jún. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
9%
idióta vagy :D
2012. jún. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Először azt kellene tisztázni, mitől lesz valami egy adott folyamat résztvevője(!) avagy eszköze(!). A két fogalom közti különbséget kérlek világítsd meg, mert szerintem a kérdésedben eleve fura a szóhasználat.
2012. jún. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
#8: Az élet egy folyamat. Tudományos szempontból nem beszélhetünk célról, így nem lehet azt mondani, hogy ez a cél, és ez a hozzá vezető folyamatban az eszköz. Eszköz, cél, ezek emberi fogalmak. De nem feltétlenül baj, ha emberi fogalmakra fordítunk jelenségeket. A kérdés ennek a mikéntjének kérdését feszegeti. #1-nek annyiban igaza van, hogy egyaránt használja egyik a másikat, hiszen ugyanannak a folyamatnak a részese mindkettő. Viszont mi mégis úgy fordítjuk a dolgot emberi szemszögből is érhető folyamattá, hogy a tyúk azért tojik tojást, hogy egy új tyúk jöjjön létre. Mi a helyzet, ha fordítva kezdünk gondolkodni? Mennyivel másabb így a kép? Milyen hatással lehet más dolgok megítélésére, ha ebből a perspektívából nézzük a dolgot? Logikusabb-e az egyik nézőpont a másiknál?
2012. jún. 18. 11:25
 10/23 A kérdező kommentje:

#7: „A válaszíró 46%-ban hasznos válaszokat ad.”


A GYK közösségének többsége úgy tűnik rólad vélekedik így. Ha nem fog meg a kérdés, nem akarsz elgondolkodni rajta, nincs véleményed róla, akkor miért írsz ide? Én szívesen vitázok, akár pozitívan is értékelek valakit, akinek egészen más a véleménye, de látom benne a logikát, hogy a kérdésre válaszol. De a te válaszodat nem igazán tudom értékelni, merthogy nem válasz, pusztán érzelmi reakció, afféle érzelmi rángatózás.


A kérdés egyszerűnek tűnik. Magam egy komoly kissé tudományos, kissé filozófiai témájú könyvben akadtam össze ezzel a gondolattal. Kíváncsi vagyok, hogy más is képes-e erre a gondolatmenetre rálelni, illetve mi a véleménye a kérdéskörről, esetleg milyen következtetéseket von le belőle.


Persze ha szerinted valaki azért idióta, mert elgondolkodik akár egyszerűnek tűnő kérdéseken is, akkor legyen, a te fogalmaiddal nézve tényleg idióta vagyok. Ez esetben szívesebben látnám azon idióta társaim véleményét, akik a konkrét kérdéshez érdemben tudnak hozzászólni. :-)

2012. jún. 18. 11:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!