Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek mi volt elöbb a...

Szerintetek mi volt elöbb a tyúk vagy a tojás?

Figyelt kérdés

Szerintem a tyúk azért mert az kifejlődött valamien

állatból(hüllő) és az rakta a tojást .

Ti erről hogy vélekedtek?


2011. júl. 8. 12:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%
Pont ezért volt hamarabb a tojás. Mert az már akkor megvolt amikor még a tyúk nem. És ha jól tom nem hüllő volt az őse, mert a dínók nem hüllők voltak. Na mindjárt jön egy két vallásos keresztesvitéz :DDD
2011. júl. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%
Olvass el egy evolúcióról szóló könyvet és megérted a dolgot.
2011. júl. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
mien tyúk?
2011. júl. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
2011. júl. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A kakas volt előbb!
2011. júl. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ha elolvasod a fent linkelt oldalt, akkor megkapod a választ a kérdésedre. Ha a meszes héjú tojásról van szó, akkor először volt a tyúk, de ha elvonatkoztatunk a madaraktól, és a lágyhéjú tojást is számításba vesszük, akkor egyértelműen a tojás létezett korábban.


Egyébként nem vagyok keresztesvitéz, és lehet, hogy én vagyok a tájékozatlan, de én még anno úgy tanultam, hogy a madarak a hüllőkből fejlődtek ki (ezeknek van több közvetett, sőt közvetlen bizonyítéka is), illetve tudomásom szerint a dinoszauruszok is hüllők voltak, ők voltak az úgynevezett őshüllők.

2011. júl. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
de akkor 1 válaszoló úgy mondom hogy mi volt elöbb a tyúk tojása vagy a tyúk mert szerintem az első tyúk tojást nem egy dinoszaurusz hanem egy tyúk rakta :D
2011. júl. 8. 13:16
 8/18 anonim ***** válasza:
Akkor, kedves kérdező, pontosan határozd meg azt az egyedet, aminek világra jöttével megszületett az a bizonyos tyúkfaj, amiről szó van.
2011. júl. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%

Ha úgy vesszük a dínókat ma is a hüllők közé sorolják, de még annak idején adták nekik az őshüllő kifejezést, amire később rájöttek hogy nem teljesen fedi a valóságot. Különböztek a mai hüllőktől, és az emlősöktől is éppen úgy mint a mai madarak. A csontjaik üregesek (ezt nem tudom hogy minden dínónál így volt-e de a madár ősénél igen), míg a hüllőknek tömör, melegvérűek, míg a hüllők hideg, csoportokban éltek, gondozták a kicsiket, míg a hüllők nem... Olyanok voltak mint egy másik osztály az élőlényeken belül. De akkor már éltek ilyen hüllők is mint ma, mert a dínók is a hüllőkből váltak le, ha visszamegyünk legalábbis így tudom (sőt még az emlősökre is olvastam ilyet tehát hogy minden állat ősei hüllők voltak, de ez lehet hogy nagy baromság). És más ágon fejlődtek ezek tovább. Ha így vesszük akkor igaz amit a kérdező írt a hüllővel kapcsolatban. De a madár őse és a hüllő más volt, a jellemzői teljesen mások, csak úgy mint ma


Amit pedig kérdezel, utána gyakoriválasz2 rávilágított a lényegre: nem lehet meghúzni pontosan a határvonalat, vagyis az első tyúk ami tyúktojást tojt, az milyen tojásból jött akkor a világra? Az még lágyhéjú ősmadár tojás volt, de amit ő tojt már meszes kemény héjú? Ezt ami a linkben van is óriási baromságnak tartom, mert olyan nincs hogy egyik nap még így születik, de a másik nap már úgy, ez egy hosszas folyamat eredménye. Az most mindegy, milyen tojásról van szó. Mert ha azt kérdezzük hogy a meszes héjú tojás vagy tyúk volt előbb, akkor lehet hogy a tyúk. És ez lágyhéjúval szaporodott, de később átváltott meszesre. De olyan nincs hogy másként jöttek a világra a csibék, elevenen, és később átváltott tojásra. Ha mégis, akkor ami eleven szült, még nem tyúk volt. Ne dőljetek már be a bulvárhíreknek! :)

2011. júl. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem mindegyiknek üreges :D
2011. júl. 8. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!