Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak nagy mennyiseg...

Hogyan tanuljak nagy mennyiseget, rovid ido alatt, hatekonyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok..... szeretnek tanulasi taktikakat....tanacsokat kerni...kerdezni... kezdo egyetemista vagyok... valamit nem csinalok a legjobban... azt viszont nem tudom pontosan, hogy mit...:)koszonom a segitseget
2012. jún. 20. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Ami a legfontosabb: oszd be előre mikor mennyit kell megtanulnod.

Nekem a nehezebb vizsgákra elég 1 hét tanulás, így beosztom mondjuk az egész tananyagot 6 felé, naponta megtanulok egy részt, az utolsó napon pedig átnézem az egészet és pótlom az esetleges hiányosságokat.

Másik fontos dolog, hogy közben ne kalandozz el másféle, kapcsold ki a számítógépet, vonulj be a szobádba és az anyagra koncentrálj.

Természetesen ha kezdesz fáradni tarthatsz szüneteket.

Nem tudom milyen irányon tanulsz, ha esetleg matematika vannak még tippjeim.

2012. jún. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..

Első választ olvasd el.


Én így szoktam és bevált : Olvasd hangosan,nem üvöltésre gondolok,hanem normál hangerőn.

Nekem ez bevált sokkal kevesebb időt töltök most tanulással,és jobbak a jegyeim!

És amíg olvasod próbáld elképzelni a fejedben miről olvasol,persze ne állj meg olvasás közben képzeld el.

Pl : Thermölülai-csatát elképzeled hogyan álltak fel a görögök,és hogyan védekeztek stb..

Tuti módszer!

2012. jún. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
77%

tanuld utolsó pillanatban, vizsgastresszben :D nekem bevált, csak a legnehezebb vizsgákra készültem több, mint egy napot :D

nem, amúgy a leghatékonyabb, ha kidolgozod magadnak, írkálsz kulcsszavakat, nyilakkal, mi miből következik, miért stb. attól is függ, hogy mit tanulsz, pl nekünk sok képlet, ábra, grafikon kell, ha ezeket nem rajzolod le egyszer és nem jegyzed meg h melyik tengelyen mi van, milyen mértékegység, akkor nem lesz könnyű.

ja amúgy bme.

2012. jún. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!