Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Anyag, és antianyag találkozás...

Anyag, és antianyag találkozásánál, miért semmisítik meg egymást, ezek az anyagok?

Figyelt kérdés

-A wikipédiások kíméljenek,ha lehet.Azért van ez az oldal,hogy kérdezzek,és nem holmi wikipédia lexikon válaszát szeretném hallani! Megértéseteket köszönöm! -:.


-A légüres tér nem anyagból áll, csak minimálisan, ott nem érintkezik anyaggal az antianyag. ezért nem fénylik,vagy esetleg, ha messzebb fénylene is,egy esetleges fekete lyuk elnyelheti a fényét,vagy valami el takarhatja, esetleg, de mivel az űr légüres tér, nem érintkezhet egymással az antianyag,és az anyag,de ha az egyik elindul,a másik felé,ha találkoznak vajon miért semmisülnek meg? ( a fotonnak mik a tulajdonságai?)



2012. jún. 20. 20:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%

Az antianyag egy teoretikus dolog, ha esetleg nem tudnád. Te pedig tényként kezeled.

A központozási hibáid alapján nem sok jót remélek...

2012. jún. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
én csak megpróbáltam kérdezni,az hogy nem jól megy a kérdés,arról,már nem tehetek:)
2012. jún. 20. 21:37
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

"Az antianyag egy teoretikus dolog, ha esetleg nem tudnád."

Az antianyag nem teoretikus dolog, ha esetleg nem tudnád! Nemcsak, hogy anti részecskéket, hanem anti atomokat is előállítottak már. És szerinted mégis hogy működik a pozitron emissziós tomográf??? Kérlek, mondd, hogy csak poénkodtál, vagy valami középkorból ideidőutazott paraszt.


A kérdésre válaszolva, a dolgot valahogy úgy kell elképzelni, hogy a részecskék antipárja ellentétes kvantumszámokkal rendelkezik, amiatt nem lesz érvényes a Pauli féle kizárási elv, és amiatt kitölthetik ugyanazt a térrészt. A kisugárzó energia a részecskék tömegéből és kinetikus energiájából fakad. A MIÉRTre nem hinném, hogy válaszolnának a modellek.


Amit a második bekezdésben írtál, az követhetetlen zagyvaság.

2012. jún. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
bocsi a második az ráadás akart lenni,mert azt halottam,hogy fekete lyukak közelében sűrűbben van antianyag,de nem tudom biztosra:D
2012. jún. 21. 18:05
 5/23 A kérdező kommentje:
én ara gondoltam csak avval a zagyvasággal,hogy az elmélet szerint ha antianyag anyaggal találkozik annihilációt produkál megsemmisül,és evvel fotonok jönnek létre, "(antianyagból is épülhetnek fel tejútrendszerek!) "ezért nem lehetne az űrben az antianyag az anyaghoz közel,de erre céloztam,hogy ha a légüres térben helyezkednek el ezek az anyagok,akkor nem feltétlen ütközhetnek az űrben,ezért ,én véleményem szerint azért nem fénylik az univerzum az esetleges antianyag és anyag ütközések során:)
2012. jún. 21. 18:12
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Az annhilálódó részecskéktől, és a részecskék energiájától függően nem feltétlenül fog foton keletkezni! Pl. proton-antriproton annhilációkor mindenféle mezonok keletkeznek.


Egyelőre nem úgy tűnik, hogy az univezumban bárhol lennének antianyagból galaxisok. Vannak összeütköző galaxisok, de egyelőre nem találtak olyan ütközést, ahol az annhilációra jellemző sugárzás jelenne meg. Egy ilyen szepraációt eleve nem nagyon lehet beilleszteni a standard modelbe.

2012. jún. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
De lehetséges volna a fény jelensége, ebben az esetben?
2012. jún. 21. 18:51
 8/23 A kérdező kommentje:
Mifélék keletkezhetnek ekkor? Milyen mezonok?
2012. jún. 21. 18:52
 9/23 anonim ***** válasza:
82%
Én annyit tudok, hogy a légüres teret, vagyis a vákuumot nem úgy kell elképzelni, hogy ott nincs semmi, hanem úgy, hogy azt eleve kitöltik -méghozzá hézagmentesen kitöltik- a negatív energiájú -és ezért számunkra érzékelhetetlen- részecskék végtelen tengere. És antianyag akkor keletkezik, amikor egy fotonnak elég nagy az energiája ahhoz, hogy egy ilyen negatív energiájú részecskét kilökjön az érzékelhetetlen állapotából, és valódi -pozitív energiájú- részecskévé alakítson. Ilyenkor azonban a részecske helyén egy lyuk marad, és ez a lyuk fog számunkra antirészecskeként viselkedni. És ha meg egy részecske találkozik az antirészecske párjával, akkor beleesik a lyukba, és eltűnik, mert újra negatív energiájúvá válik, viszont ilyenkor a zuhanás energiája fotonokká -vagy mezonokká- alakul. A mezonok középnehéz -ezért ez a nevük is- -az elektron, és a proton tömege közé eső- részecskék, és egy valódi, és egy anti kvarkból állnak, vagyis mivel maguk is anyag-antianyag keverékek rendkívül gyorsan elbomlanak, és főleg azok, amelyekben ugyanannak a kvarnak van meg a valódi és az anti megfelelője. Egyébként a Föld légkörében is létrejönnek a kozmikus sugárzás hatására (ami meg főleg protonok sugárzása).
2012. jún. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
60%
Az utolsó elgondolás hibás. Ha az antianyag csak egy lyuk lenne, tudna a fénysebességnél gyorsabban mozogni, nem lenne tömege, stb. A kísérletek ennek ellentmondanak.
2015. ápr. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!