Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen pályát válasszak?

Milyen pályát válasszak?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ez még korai probléma, mert most ballagtam 8.-ból, de azt tanácsolták, h minél hamarabb válasszak pályát, keressek főiskolát, egyetemet és vegyem fel velük a kapcsolatot, hogy könnyebb legyen a bejutás. De az a probléma, hogy nem tudom, hogy mi legyek. Milyen szakmákat kellene megnéznem? Szeretem az autókat, a forma1-et, repülőket, katonákat, fegyvereket, annak ellenére, hogy lány vagyok. A történelem érdekel emellett a legjobban, de azt mondják jó érzékem van a közgazdasághoz ás most angol nyelvű gimnáziumba megyek.

Tudnátok szakmákat ajánlani? Előre is köszi!



2012. jún. 26. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ha még ennyire nem forrta ki magát a dolog benned, nyugodtan várhatsz 2.-os gimis korodig, akkor úgyis ki kell majd választani a faktokat,a többség akkor szokta eldönteni vagy még akkor se. A gimi még nagy hatással lesz rád a döntésben, fogsz változni.

Egyébként olyan alapvető dolgokat vegyél figyelembe, hogy pl mennyire tudsz jól bánni az emberekkel, mennyire szeretnél olyan munkakört, ahol emberekkel kell foglalkoznod, mennyire jár gyorsan az agyad, mennyire vagy figyelmetlen, milyen a fizikumod, a nyelvérzéked, a logikád. Utána jöhet az, hogy melyik tantárgy az erősséged és hogy egyáltalán humános vagy reálos beállítottságú vagy e. Ha ezek kiforrták magukat, utána már könnyebben megtalálod a megfelelő szakot.

Szerintem az interneten is vannak pályaorientációs tesztek, én élesben töltöttem ki anno egy olyat fakt választás előtt.

A www.felvi.hu oldalon szétnézhetsz a szakok között, részletes szakleírás vannak.

2012. jún. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nézegess weblapokat, amiken álláshírdetések vannak, és figyeld meg, hogy milyen végzettségű/szakmájú embereket keresnek a legjobban.

És próbálj rákeresni arra is, hogy milyen fizetésük lehet.

2012. jún. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én bármikor eligazítalak a pályaválasztás útvesztőjében, csak jó nyelvérzékre lesz szükséged
2012. jún. 27. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!