Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Erdészetben, természetvédelemb...

Erdészetben, természetvédelemben járatosak segítségét kérhetném?

Figyelt kérdés

Lehetséges-e jelenleg (vagyis a madarak költési időszakának kellős közepén) az erdőirtás? Tarra vágásról van szó, a mellettünk lévő erdőt vágják. Sok védett madár is fészkel a területen, többek közt egerészölyv, sárgarigó, fülemüle, ezenkívül az összes más gyakori énekesmadár- faj, ami lombos erdőkben honos. Az erdő szélén löszfal van, benne partifecskék és gyurgyalagok költenek. Ezt a partfalat az önkormányzat 1 hónapja már majdnem bedöntette, akkor lakossági tiltakozásra ezt leállították.

Én úgy tudom, régen szabályozták a fakivágást, tekintettel az állatvilágra. Létezik még ez, vagy a területileg illetékes erdészet tényleg kiadhatta mostanra az engedélyt?

Előre is köszönöm a választ.



2012. júl. 9. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Az erdészet dönt az erdők felett. Ha tarrvágást rendelnek el akkor ott tarrvágás lesz.

Az erdőgazdaságok főmérnökei irányítják, és dolgozzák ki, hogy hogyan is kellene végrehajtani. és igen van, hogy védett állatok élnek ott. Ők akkor kénytelenek az erdő más részére költözni.

2012. júl. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem voltam elég specifikus. Pontosítok: ez az erdőrész magántulajdon, a tulajdonos irtatja, lakópark fog épülni a területen. Egy részen ez már megtörtént.

A főiskolán volt egy félév erdészet tárgyam, tudom, hogyan zajlik az erdőművelés menete. Itt nem újratelepítésről, felújításról van szó.

Egyszerűen csak képtelen vagyok felidézni, hogy az erdőtörvényben van- e szabályozás arra vonatkozólag, hogy az év bizonyos szakaszában tilos az erdőirtás.

Ez érdekelne igazából.

2012. júl. 9. 13:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia. :)


Ne haragudj, nem tudok nagyon segíteni, azaz konkrét jogszabályt vagy ilyesmit. De találtam egy cikket, ami alapján szerintem nem lehet a védett madarak élőhelyét csak így megszüntetni:


[link]


Ez viszont ellentmondani látszik az előzőnek:


[link]


Szóval, szerintem az lenne a legjobb, ha mielőbb felvennéd a kapcsolatot egy madárvédő egyesülettel vagy a közeli nemzeti parkkal, ők biztosan tudnak segíteni. A Google-lal rá tudsz keresni mindkettőre, remélhetőleg lesz megfelelő találat.


Majd írd meg, légy szíves, mi lett a vége. :)

2012. júl. 10. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Felvettem a kapcsolatot az összes lehetséges hivatallal, egyesülettel, akik szóba jöhettek: illetékes erdészet, Duna -Ipoly NP, levegő Munkacsoport, Greenpeace, Madártani és Természetvédelmi Egyesület, Környezetvédelmi és vízügyi Államtitkárság, a helyi természetvédelmi csoportok, Zöldhatóság.

Egyedül az MME egy tagja reagált érdemben, pontosabban ígéretet tett, hogy utánanéz. Sajnos az a helyzet, hogy lassan már nincs mit megvédeni.

A kisebb fákat és bokros részeket földgyaluval,traktorokkal törik le, a fákat folyamatosan, 2 fűrészgéppel vágják. Napkeltekor kezdik és este negyed 10- ig irtanak. Ahogy elnézem, 2-3 nap, és vége az erdőnek.

Egyébként találtam egy blogbejegyzést, miszerint a Zöldhatóság tiltja a költési időben végzett erdőirtást, de ők sem válaszoltak a bejelentésre.

Azért köszi, hogy próbáltál segíteni.

2012. júl. 10. 12:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Jó szerveknek szóltál, de a Greenpeace-t hagyd ki. Nekik közük nincs az ilyen jogszabályokhoz, csak papolnak.

Erdészeti gazdaságoknak kell szólni, vagy a környezetvédelmi és vízügyi hivatalban talán ott is tudnak infót adni.

De szerintem az Erdészet jóváhagyta, mivel ha magántulajdonban van az erdő, akkor sem lehet írtani erdész nélkül. Mindenképp kell erdész szakember oda a felügyelettől. Nem tudom idézni ezt a jogszabályt se pontosan, de az biztos, hogy van ilyen. Én is tanultam 1 félévig erdészeti tárgyat.

2012. júl. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!