Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az igaz, jogy alvás közben...

Az igaz, jogy alvás közben menti a megszerzett információkat az agy?

Figyelt kérdés

Ebben a feltevésben van ráció? : Úgy a leghatékonyabb tanulnom, hogy a délelőttöt végig tanulom, azután alszom délután 2-3 órát és azután délután is tanulok. Aztán mondjuk edzés és alvás. Annyit hallottam már az alvás regeneráló és memorizáló hatásáról, hogy komolyan érdekel.

Meg mintha tapasztatam is volna.



2012. júl. 13. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

hát ebben a formában elég hülyén hangzik... az agy rögtön akkor menti az információkat, amikor megkapja őket :P


viszont van egy ilyen mondás hogy: "aludj rá egyet", ami azt jelenti, hogy ha komoly döntés előtt állsz, akkor nem árt aludni előbb, és másnap tiszta fejjel újragondolni.


Tehát a tanulás-alvás-megvilágosodás kombó tényleg működhet, és az én tapasztalataim szerint is működik. Programozó vagyok, és sokszor csinálom azt, hogy este kigondolok valamit, kutatok utána, számolgatok, tesztelgetek, információt gyűjtök, aztán alszok. Másnap pedig, ha nem is rögtön a megoldással a fejemben ébredek fel, de a nap folyamán újra nekiugrok a problémának, és ami még előző nap szörnyen bonyolultnak, vagy akár megoldhatatlannak tűnt, az hirtelen teljesen kitisztul, leegyszerűsödik.


Ennek az oka persze lehet az, hogy egyszerűen csak kipihened magad, illetve időt adsz a dolgoknak, de az is könnyen meglehet, hogy az alvás közben rendeződnek át a szinapszisok az agyadban, és így másnap már egy sokkal jobb "neuron-struktúrával" a fejedben látsz neki újra a dolognak.

2012. júl. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Részben igen, de nem csak ez történik. Rendezi is az információkat, és a tudattalan közben gondolkodik is rajta, ezért működhet az, amit a programozó írt az előzőben.

Viszont amiről ő írt, az problémamegoldás, te meg tanulni akarsz.

Ez csak akkor működhet, ha normálisan ki tudod aludni magad, és frissen ébredsz. Ekkor tudsz csak hatékonyan tanulni utána. Ehhez viszont nem túl jó, ha órára (telefonra, stb.) ébredsz. Inkább beszéld meg valakivel, hogy ébresszen.

2012. júl. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 2xSü ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakember, de szerény – és nem feltétlenül pontos – információim szerint ugye nappal egy csomó inger ér minket. Az agy azzal van elfoglalva, hogy ezeket beillessze a meglévő információk közé. De ugye inger ingert követ, tehát elég jól el van foglalva. Éjszaka viszont nem jönnek ingerek. Az agynak lehetősége van új asszociációk kapcsolatok kiépítésére, illetve a nem használt, gyenge, ellentmondásos asszociációk leépítésére. Kicsit olyan ez, mint ha valaki irodai munkát végez. Amíg dolgozik, addig szépen beteszi az adott iratot az adott mappába, elővesz egy másikat, stb… De nincs idő arra, hogy átszervezze a mappák, iratok struktúráját. De mivel erre is szükség van, ezért ezt csak akkor lehet megtenni, ha nem kell éppen ügyekkel foglalkozni. Tulajdonképpen az alvás nem más, mint egy rendszeres „leltár miatt zárva” vagy „átépítés miatt zárva”.
2012. júl. 14. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! ( egyedül lakom, úgyhogy sajnos marad a vekker :))
2012. júl. 14. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!