Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz tudatosan álmodni?

Mennyire nehéz tudatosan álmodni?

Figyelt kérdés

Tegnap kezdtem el foglalkozni a tudatos álmodással, csináltam pár tesztet napközben, és elalvás előtt folyamatosan azt mondogattam, hogy tudatra fogok ébredni álmomban, stb. Semmi extra nem jelentkezett, viszont a szokásosnál hosszabbant álmodtam, az egyész egy nagy hülyeség volt, és viszonylag jól emlékszem rá. Ennek lehet valami köze a tegnap tett dolgokhoz ? Ma még több anyagot olvastam róla, és rendszeresen végzek teszteket is. Lefekvéskor megy a ventillátor az ablaknál, világít a lámpa a lakásban, a szüleim még órákig ébren vannak, ez nehezíti a tudatoa álmodást ?

Pár kérdés azokhoz, akik már átéltek ilyet: hány nap után jelentkezett az első ilyen álom ? Milyen gyakori az, hogy rémálommá vállik, vagy alvásparalízis lesz belőle ? Naponta hányszor csináltok alvástesztet ?


Remélem legalább pár választ kapok, még soha sem érdekelt ennyire semmi, mint most a tudatos álom.



2012. júl. 4. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem nehéz tudatosan álmodni, csak az a nehéz, hogy ezt minden egyes alkalommal véghez tudd vinni. Az álmaink a tudatalatti mérhetetlen nagy információs készleteiből alakulnak ki. Mi magunk álmodók ha nem tudatosan épitjük ki álmainkat, akkor a külső-belső ingerek hatására a látott képek-hangok montázsát fűzi össze agyunk. Ahogyan egy számítógépes programnak is a fantázia, gépigény és a programozó szabhat határt, úgy alakulnak ki álmaink is. Az elme, fantázia, és testi-lelki állapotunk generálta világban mozoghatunk. Minden egyes kép amit láttál, minden egyes hang amit hallottál, minden egyes szín, iz, illat amit érzékeltél a fizikai valóságban fényképsorozatok kifogyhatatlan tárát töltik be a tudatalattiba. Mert ha tudatosan tárolná, akkor lenne 100%-os az agykapacitásunk,mivel közvetlen hozzáférésünk lenne bármilyen információhoz. De mivel ez nem igy van (egyelőre),ezért írjuk, rögzitjük az információt külső eszközre, ezért kell folyamatosan tanulnunk, gondolkodnunk,s ezért felejtünk,mert nem tudjuk kategorizálni az információmennyiséget, és egymást felülirják.

Az álom feltétele a test és lélek szinkronba kerülése,ami a mély relaxált állapotot jelenti. Ebben a formában nincs szükség a tudatos gondolkodásra,mert az rengeteg energiát vesz el, ami megakadályozza az álom és ezáltal a pihenés létrejöttét. Tehát nincs értelme erőltetni álmunkat, mert abból nem lesz semmi,vagy ha lesz is nem az amit akarsz,habár néha dobhat olyat a gép amin meglepődünk,de nem kell minden álomnak bedőlni.

A tudatos álom különleges állapot, mivel ilyenkor a tudatalattidat "tanulod" éber állapotban. Minél jobb memória kézséggel rendelkezel, annál több marad meg tudatosan. Amikor azt álmodod, hogy a házatokban mászkálsz,és látod a rengeteg tárgyat,vagy egy könyvet olvasol álmodban, majd felébredsz és elmondasz pár sort a könyvből, vagy leirsz néhány tárgyat amit láttál, az körülbelül annyit ér,mintha a fizikai világban tetted volna meg ugyanezt. A TUDATOSAN ÁLMODOTT VILÁGBAN,CSAK ANNYI INFORMÁCIÓT SZERZEL MEG,MINT AMENNYIRE VALÓJÁBAN KÉPES VAGY. Persze érdekesen hangzik, hogy olvastál álmodban és még emlékszel is rá. Ez az első szintje a tudatalatti feltérképezésének. A következő álom szinten ebben az óriási adatbázisban kellene megkeresned azt amit akarsz, és arról szerezni információt. Amennyiben a tudatalattiban megvannak a szükséges elemek hozzá, le lehet generálni az álomképet ennek megfelelően. Magasabb szinteken bölcsességet is lehet szerezni, de tovább nem megyek,mert jómagam is csak az első fázisban vagyok, mint ahogy sokan mások,mivel tudatosan lehet álmodni,de irányitani a dolgokat már nehezebb. Érdemes rejtett üzeneteket adni az agynak,pl szavakat mondasz fel, képeket nézel, akár többször is és figyeled van-e hatása az álmodban. Szerezz meg egy kulcsot,ami bármi lehet, amivel aktiválni tudod az álmodban a tudatos éned. Talán esélyesebb lenne, ha amikor tudatosan álmodsz, akkor lejegyzel valahova egy üzenetet az álmodban, vagy megjegyzel egy objektumot, és legközelebb ha tudatosan álmodsz megint, akkor megkeresed úgy, hogy generálod az álomképeket. Ha ez sikerül és megtaláltad az üzenetet, és ez megy többször is,akkor már jó úton haladsz, az álom irányitása felé. Jelenleg én is próbálkozok...

2012. júl. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ ! Eléggé érdekel ez a téma, lenne pár kérdésem: Ha szándékosan akarsz tudatosan álmodni, akkor általában mennyi idő múlva jöhet létre először ? Nem tudom hogy mennyire próbálod szórakozásra használni az álmot, de ha próbáltad már, akkor miket tudtál csinálni benne ? (pl. repülni, vezetni járműveket...)
2012. júl. 4. 22:18
 3/6 anonim ***** válasza:
A gondolat már el van ültetve benned, mindössze annyi a dolgod, hogy amikor álmodsz, és döntést hozol benne, akkor tudd hogy ez egy álom, és bármire képes vagy. Én vezettem már sok mindent, gitároztam is nagyon jól,pedig nem tudok,de belső vágy ez is, és a vágy előbb utóbb megnyilvánul az álomban. Repültem is, olyan helyeken jártam, ahol még sose, sőt volt olyan álmom is hogy nem tudtam felébredni belőle, pedig már teljesen tudatos voltam,de a tudatalatti erősebb volt. A lényeg,hogy ne akard, hanem a vágy gondolatát ültesd el magadban, és sikered lesz. Készithetsz magadnak egy álomfogót is.
2012. júl. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok babonás, hogy ilyen hülyeségeket barkácsoljak xD ...deaz is lehet, hogy csak félreértettem azt, amire te gondoltál.
2012. júl. 4. 23:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Az álmokra emlékezésre kiható egyik tényező az, hogy lefekvéskor min járatod az agyad, hogy gondolsz e arra, hogy álmodni fogsz stb. Ezek növelik az álomra emlékezés esélyét, elviekben az abszolút magabiztosság önmagában is TÁ-t eredményezhet. Azaz vannak akik csak szimplán akarják és lesz nekik, ez önszuggesztió.


A valóság tesztelős módszernél szerintem csak az számít, hogy ne holtfáradtan feküdj le.


www.tudatos-alom.hu itt még egy ideig normális válaszokra és technikákra találhatsz.

2012. júl. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Épp most olvastam az alvásparalízisről, és arról, hogy miket halucinálnak ilyenkor az emberek... ha így folytatom egyre jobban fogok félni tőle, de nem akarom hogy bekövetkezzen. Tehát jelenleg csak ezen jár az agyam :(
2012. júl. 5. 00:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!