Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik az a bolygó amelyiken...

Melyik az a bolygó amelyiken teljes egészében óceán van? Egyszer néztem a national geograpich on ott beszéltek róla de nem találom sehol, valami super földnek nevezték! De volt valami neve, ismeritek? Hallottatok már erről a bolygóról?

Figyelt kérdés
2012. júl. 14. 20:33
1 2 3
 1/29 GLadislaus ***** válasza:

Nem ez az?

[link]

2012. júl. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 GLadislaus ***** válasza:

???

[link]

2012. júl. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
32%

Ilyen bolygó max. fantáziaországba létezik.


A világegyetemben összesen 8 bolygó felszínét és pár hold ismerjük és ezek mind a mi naprendszerünkben vannak.


A naprendszeren kívül csak pár exobolygót fedeztünk fel idáig, de azokat csoda, hogy észlelni tudjuk, gőzünk nincs milyen a felszíne.

2012. júl. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

"A naprendszeren kívül csak pár exobolygót fedeztünk fel idáig, de azokat csoda, hogy észlelni tudjuk, gőzünk nincs milyen a felszíne."


Ez nem igaz.

2012 febr 14-ig a felfedezett exobolygók száma hivatalosan 760 volt.

[link]


A felszínüket nem látjuk, de azt meg tudjuk mondani hogy lakhatósági zónán belül keringenek-e. Valamint ha áthalad a csillaga előtt annak fényének egy része átjut a bolygó légkörén, amely abszorpciós vonalak formájában nyomot hagy a spektrumon. Ebből viszont le lehet vezetni a

bolygó légkörének összetételét! Remélik, hogy előbb utóbb olyan exobolygókra bukkannak, amelyek légköre az életre jellemzőnek tartott oxigént, ózont vagy vízgőzt tartalmaz. Még a növényi klorofil színképi azonosítása is lehetséges, vagy a technikai civilizáció lenyomatára a légkör színképében.

2012. júl. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva szerintem a Gliese 581-re gondolsz. Természetesen itt sem bizonyított a víz jelenléte, de a feltételek megvannak hozzá.
2012. júl. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
az elsőre gondoltam szerintem de majd megkeresem a videót! ami azt illeti rengetek bolygót tudunk beazonosítani a naprendszerünkön kívül! vannak szondák amik a kilőtt puskagolyó 20xorosával haladnak másodpercenként,és sok más nagyító szonda,és fedeztünk is már fel itt is naprendszer.belül is új bolygókat-plométeket,és a naprendszerünkön kívül is (és a felszínüket is meg tudjuk állapítani ,(vagy feltételezni) De mint mondtam national en láttam a műsort nem én találtam ki,mért találtam volna ki?:DD fel van fedezve és az éghajlata is meg van állapítva (milyen lehet) Létezik!! ha hiszed haver,ha nem ! és még vagy több 100 amiről gondolom fogalmad sem lehet! ...
2012. júl. 15. 01:02
 7/29 A kérdező kommentje:
újabban ezért is mondják,hogy a csillagtérképünk nem az az elegáns modell mint ahogy meg ismertük! gondolom mindenkinek megvan az a 8 bolygó?!.. de azon kívűl van még vagy 100-200 itt a naprendszerünkben,ezt állapították meg és észlelték,azokról nem is beszélve amiket még Nem! szóval ne ragadjatok le a rég múltban
2012. júl. 15. 01:05
 8/29 anonim ***** válasza:

100-200 mit fedeztek fel a naprendszerünkben?

Az exobolygók felszíni hőmérsékletét hozzávetőlegesen ki tudják számítani, de a felszínét max annyira hogy kőzet, vagy gázbolygó-e.

2012. júl. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

"újabban ezért is mondják,hogy a csillagtérképünk nem az az elegáns modell mint ahogy meg ismertük!"


Ezt is kifejtenéd bővebben? Mi az hogy "csillagtérképünk nem az az elegáns modell"?

2012. júl. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

"A jelenleg ismert exobolygók többségét a csillagára gyakorolt gravitációs hatása alapján fedezték fel. (Ezen a Kepler-űrteleszkóp eredményei minden bizonnyal változtatni fognak, az általa detektált tranzitos bolygójelöltek száma ma már több ezer.)"

A pár alig látható exobolygó helyett...

[link]

2012. júl. 15. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!