Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szabad-e viharban (villámlás,...

Szabad-e viharban (villámlás, dörgés) zuhanyozni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 19. 19:59
 1/4 A kérdező kommentje:

Jó, akkor mostantól a normális válaszokat várom.


Úgy gondoltam egyébként, hogy ha a vízmű egyik közeli felszini berendezésébe vagy felszini csövébe belecsap a villám, akkor mekkora az esély arra, hogy a vízen keresztül áramütés ér, miközben zuhanyzom?

2012. júl. 19. 20:24
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A vízcső földelve van, tekintve, hogy a földben fut, szóval az általad leírt módon semmi esély nincs az áramütésre. Ha a házba csap bele, akkor esetleg elérhet egy kóboráram, de ennek kb. annyi esélye van, minthogy beléd csapódik egy meteorit.
2012. júl. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem cseszel ki valami csövet a háztetőre ami közvetlen összeköttetésben van a vízrendszerrel, akkor semmi esélyed, hogy belecsap. Az áram a legkisebb ellenállás irányába folyik, nem fog körutazást tenni a te kedvedért sem.
2012. júl. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ennek van a legkisebb esélye. Én ezt maximum úgy képzelném el ha esetleg a vezetékek ott lennének közvetlen a cső mellett és a villám az elektromos hálózatba vág bele akkor talán megcsaphat de még ez is valószínűtlen. Viszont ha az elektromos rendszerbe belekerül és esetleg a boylert célozza meg akkor azon keresztül kerülhet könnyen áram a csövekbe de még annak is kicsi az esélye mert a mai biztosíték berendezések úgy vannak felszerelve hogy még mielőtt megrázna már akkor leold. Meg nem véletlen vannak villám,hárítók sem. Ha pedig ugye ahogyan az előttem szólóak is írták, ha a vízműbe csapna be a villám már akkor elmegy a feszültség ha a földbe érkezik a vízvezeték mert akkor földelést kap.
2012. júl. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!