Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy valaha...

Lehetséges, hogy valaha megalkotja az emberiség a hiperkockát, a Mi 3 dimenziós világunkban?

Figyelt kérdés

Szinte az összes irományt elolvastam erről a 4D-s kockáról, de még most sem tudom igazán felfogni, hogy hogyan kell elképzelni. Mert szerintem elképzelni sem igazán lehetséges, nemhogy valaha is megalkotni! Totál lehetetlen... :S


Egyébként van egy nagyon jó 3D-s animáció róla, akit érdekel:

[link]



2012. júl. 21. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a síkba nem lehet beleágyazni a három dimenziós kockát, úgy nem lehet a három dimenziós térbe négy dimenziós kockát beleágyazni.
2012. júl. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Így már kezdem kapisgálni... Ment a zöld!

Viszont nem igazán értem a felépítését ennek a 4D-s kockának, kicsit tudnál még róla írni esetleg? Tudom, hogy van a neten százával írva róla, de nekem az magas sajnos :(

2012. júl. 21. 20:00
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

- Veszel egy pontot.

- Ezt kihúzod egy irányba, hogy egy szakaszt kapj. Ez egy dimenziós.

- Megfogod a szakasz két végét, és merőleges irányba megint kihúzod. Egy négyzetet kapsz, 2D-ben.

- Megfogod a négy csúcsát, és a korábbi két dimenzióval merőlegesen megint kihúzod őket. Így egy 3D-s kockát kapsz.

- Most megfogod a kocka mind a nyolc csúcsát, és kihúzod őket olyan irányba, ami mind a három dimenzióra merőleges. Kapsz egy 16 csúccsal rendelkező 4 dimenziós valamit. Minden egyes csúcsába 4 él fog befutni, amik egymásra mind merőlegesek. Ez a 4D hiperkocka.


Csak hát ugye nem lehet olyan irányba indulni, ami mind a három létező irányra külön-külön merőleges. Maga a 4D kocka nem lehetetlenség, hiszen a koordinátáival számolhatunk, geometriai műveleteket végezhetünk vele, a matematika rá is igaz lesz, csak éppen létrehozni nem tudjuk.

2012. júl. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Neked is ment a zöld, jól levezetted :)
2012. júl. 21. 21:36
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Hiperkockát könyedén lehet 3d-ben "alkotni": fogsz 8 db. kockát és összeilleszted őket úgy, ahogy a rajzon látod.

Ez a hiperkockának a váza: vagyis ez még 3d-be van kiterítve.


Ezek után már csak össze kell hajtanod. Ezt úgy képzeld el, hogy ugye a kockák oldalai ahol illeszkednek, ott mind össze vannak ragasztva. Ezt nem szeded szét hajtogatáskor sem. A kocka oldala mentén hajtod (4d-ben lehet oldal mentén hajtani, ahogy 3d-ben egy vonal mentén).

Úgy hajtod, hogy ezek az oldalak továbbra is össze vannak ragasztva.

Csak vigyázz, mert hajtogatás közben a 8 kockából 7 eltűnik a mi 3 dimenziónkból. A végeredmény az lesz, hogy egyetlen kockát fogsz látni. Csak ha mozgatni akarod, akkor derül ki, hogy 8-szor olyan nehezen mozdul.

Ha meg is töltöd valamivel, akkor gyakorlatilag mozdíthatatlan (sok milliószor nehezebben mozdul).

2012. júl. 24. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ami a fenti linken látszik, az a 4D kocka vetülete a 3D-s hipersíkon. Mint mikor egy kocka forog mondjuk a képernyőn. Az sem kocka, hiszen a képernyő sík, ebbe a síkba van levetítve, és ahogy forogni látjuk, folyton változni látszik a csúcsok, élek helyzete. Ugyanígy a 4D kockát is levetíthetjük 3D-be, így egy testet kapunk, ami így látszik, ha elkezdjük forgatni.

De vigyázat, ez 3D. Ahogy a monitor is 2D, hiába látunk rajta egy kockát. :)

2012. júl. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Erre van eszetek:)
2012. okt. 23. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
azta k. a 2d-s monitoron már 4d-s kockát nézegetek, ami számomra teljesen elképzelhetetlen hogy milyen. ugy tudtam eddig hogy a 4 dim az idő
2012. nov. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak hogy most térdimenzióról van szó!
2015. máj. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!