Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Képes lesz az emberiség...

Képes lesz az emberiség valaha is megteremteni a saját halhatatlanságát?

Figyelt kérdés

Gondoljunk bele, a tudósok hamarosan akár egész testeket képesek lesznek klónozni őssejtekből. Talán valahogy azt is meg lehetne oldani, hogy agyunk tartalmát valamilyen műszerrel elektronikus jelek formájában meremlevezre másolják, majd a folyamatot visszafordítva az új testbe és agyba töltenék...

Ez szinte ijesztő felfedezés lenne. Mit gondoltok erről?


2009. júl. 19. 01:20
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
89%
lehetséges de mi azt már nem érjük meg
2009. júl. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%

Nem lesz erre szükség, egyszerűen csak ki kell kapcsolni azokat a géneket, amelyek az öregedésért felelősek és be kell állítani, hogy a test ugyan úgy regenerálja magát. Az öregedés egy programozott folyamat, a test úgy van beállítva, hogy egyre csökkentse a saját regenerálására fordított energiát. Ezt meg lehet változtatni.


Szerintem még mi meg fogjuk érni, de előtte meg kell oldani pár más fontosabb problémát, pl. túlnépesedés.


A világmindenségben van elég hely, hogy az idők végezetéig szaporodjunk és senkinek sem kell meghalnia.


Én úgy 2050 környékéra várom mindezt. Mivel a várható életkor folyamatosan növekszik, ezért addigra kb. 90-100 év körülre fog kitolódni. Így aki most jár a 20-30-as éveiben, az még simán megérheti.


Ez csak az én véleményem.

2009. júl. 19. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Az emberiség már így is túlszaporodott... Nemhiába van most a gazdasági világválság.

Először is az űrkutatásra kellene öszpontosítani, kolonizálásra alkalmas bolygók után kutatva. Ha ez nem történne meg időben, óriási háborúk vennék kezdetüket - hiszen éhenhalni majd még képesek leszünk, ha öregedni nem is.

2009. júl. 19. 01:53
 4/21 anonim ***** válasza:
44%
Az Ember valamikor 800 évig is elélt, de ez régen volt már, az "Istenek" visszavették ezt a képességünket szerencsére!
2009. júl. 19. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Salx Narval ***** válasza:
79%
Lehetséges, hogy valamennyivel meg lehet növelni az életünk hosszát, de a természet törvénye, mindenre érvényes. Csak egy dolog van ami örök és az a változás. Az ,hogy meddig jutunk, nem csak rajtunk áll. Vagy így, vagy úgy, de az emberiség sem fog örökké létezni, mint ahogy más sem. Hinni persze lehet benne . Szép és jó dolog a hit, ha nem fanatikus. Ha mindenben szerencsénk lenne, lehet, hogy rá sem ismernénk arra a lényre, aki valaha az ember volt. Én inkább egy betegségektől, fájdalmaktól mentes életet, és a végén békés halált szeretnék. Persze azért lehetne egy kicsit hosszabb is.
2009. júl. 19. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
57%

Ezen én is gondolkodtam már sokat..ahogy az ókori görögöktől napjaink tudósait is foglalkoztatta. "Elméletileg" a test biológiai óráját ha meg állítjuk akkor nem fogunk öregedni,a test mindig tudja magát gyógyítani, persze ésszerű határokon belül(Elüt a vonat akkor nem stb).

De van egy bibi..és ez a POLITIKA..tételezzük fel hogy rendelkezésre áll már a technológia,(Pl egy tablettát beveszel és nem öregszenek a sejtjeid tovább)azt az ÉLETBEN KI NEM ADJÁK hisz korlátlanul el kezdene nőni a népesség,és iszonyú káoszt okozna,éhezést ez a népesség-robbanás. ,de biztos vagyok egyes orvosi laboratóriumokban hogy már elő állítottak gén módosított apró halhatatlan sejteket,muslincákat.

Így nem fogjuk meg tudni sosem hogy létezik ilyen szer,mert NEM ENGEDIK NYILVÁNOSSÁGRA HOZNI.

2009. júl. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%

Nem,

mert ezzel a Föld túlnépesedését idéznék elő,

ami éhhalálhoz vezetne.

2009. júl. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
78%

02:12-es!


Mikor éltek az emberek 800 évig? Soha. A Biblia nem történelemkönyv, hanem egy meséskötet.


Szerintem ez lesz az emberiség veszte. Ha Istent nem is, de természetet játszunk. Ez nem tűnik ilyesztőnek... de! Miért élhetnénk örökre? Nem hiába van génjeinkben a halál. Ha így halad a technológiaés az orvostudomány, 50 éven belül szőke, kék szemű emberek lennének csak a földön, és kihalnánk a túlságosan egyező génjeink miatt. Mindenki átalakítaná a gyerekét, elvetetné, ha homoszexuális pedig az e természet védekezése a túlszaporodás ellen. Esélyt sem adna a legcsekéjebb betegséggel születendó embernek. Homogénné válnánk. Mind ugyanolyanok lennénk.

Ha elkezdjük manipulálni a génjeinket, akkor magunk alatt vágjuk a fát. És magunkat sodorjuk a kihalás szélére.

És én hiszek a lélekben. A lelket merevlemezen nem lehet tárolni. Ha azt sikerülte kinyerni egy emberből, és visszatölteni egy testbe, az már nem lenne ember. Az nem birtokolna lelket. Csak emlékeket és tulajdonságokat, amiket mástól szerzett. Azért lenne klón, és nem ember.

2009. júl. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%

Simán megoldható, csak technikai kérdés. Nem is ez az igazán érdekes a dologban, hanem tényleg az alkalmazásának a gyakorlata.


Kiknek lesz majd elérhető? Mindenkinek? Csak a pénzeseknek? Csak a legkiválóbbaknak? Esetleg "lottószerűen" is lehet majd nyerni örök életet? És hát igen, a népesedési kérdés. Ha a lehetőség mindenki előtt nyitva állna, úgy előbb-utóbb a mindenség se lenne elég.


Ehhez tényleg nagyon komoly és radikális egyéni-társadalmi fejlődés és átalakulás kéne, hogy egy ilyen technikát megfelelően és felelősen tudjunk kezelni és használni. Gyanítom, pénzalapú világrendben ez egyáltalán nem is lehetséges (mármint egy ilyen technológia felelős, méltányos használata). Viszont hogy mikor fogunk kigyógyulni ebből a kapitalizmus nevezetű kórságból, arról fogalmam sincs. De ha legalább az unokáim unokái már megérhetnék azt a kort, én már annak nagyon örülnék.

2009. júl. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Salx Narval ***** válasza:
73%
06-09 vagyok. Az orvostudomány fejlődése a várt reakciók ellentétét fogja okozni. Nagyon egyszerűen próbálok fogalmazni, hogy érthető legyen. Ha egy gazda tudatosan, célirányosan életben tart, beteg, rendellenességeket hordozó állatokat és azokat még szaporítja is, szerintetek mi történik az állományával 10-20 év múlva? Nos ugyan ez történik velünk is, csak 1000 években mérve. Szőrnyű ezt még leírni is de az orvostudomány előre haladtával rengeteg örökölt rendellenességet hordozó, beteg ember marad életben és utódainak hatványozottan adja tovább.Erre a reakció még korszerűbb, meg hatékonyabb kezelések, gyógyszerek. Sajnos a fajfennmaradás törvényei ránk is érvényesek. A helyünket majd a világ szégyeneként emlegetett harmadik világbéli emberek veszik át. Náluk ugyanis, működik még a természetes szelekció, ez természetesen tragédia az egyén szempontjából, de egy faj hosszútávú fennmaradásához elengedhetetlen. Így tűnnek el népek és veszik át a helyüket mások. De csak addig, amíg ők is el nem jutnak a tudomány jelenlegi szintjére. Nos a hosszú élet megvalósításához vezető úton, mi rossz irányba megyünk. És ez ellen semmit nem tehetünk, mert az emberi tisztességünk nem engedi meg, hogy ne így legyen. Ha pedig a génekhez nyulunk, akkor az már minden, csak nem ember.
2009. júl. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!